Chrześcijanie w Iraku są zmuszani do przyjęcia Islamu pod groźbą śmierci

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Destabilizacja Iraku jeszcze bardziej nakreśliła podział tego kraju. Sunnici z Islamskiego Państwa dokonują masowych egzekucji, przejmują kolejne tereny i niszczą chrześcijańskie oraz szyickie obiekty religijne w Iraku. Chrześcijanie, którzy jeszcze tam żyją, mają podjąć decyzję - przechodzą na Islam, płacą podatek, opuszczą swój dom albo stracą swoje życie.

 

Tereny kontrolowane przez sunnickich bojowników wchodzą w skład Islamskiego Państwa. Obiekty kultu religijnego są tam systematycznie niszczone i powstaje tam kalifat, w którym nie będzie miejsca dla osób o innym wyznaniu, jeśli nie będą stosować się do zasad. Chrześcijanie z drugiego co do wielkości miasta w Iraku, Mosul, stanęli przed poważnym wyborem, który został im narzucony ze strony Sunnitów.

 

Bojownicy zagrozili im, że jeśli nie dokonają konwersji na Islam, lub ewentualnie jeśli nie będą płacić specjalnego podatku, tzw. jizya, to mają zostawić swoje mieszkania i opuścić miasto w ciągu kilku godzin. W przeciwnym wypadku otrzymają "karę śmierci". Podobne listy rozsyłane są w innych miastach na terenie Iraku i Syrii. Sunnici pokazują również zdjęcia ukrzyżowanych Chrześcijan z miasta Raqqa, którzy niezastosowali się do ich zaleceń.

 

Z terenów okupowanych przez uzbrojonych Sunnitów masowo uciekają Chrześcijanie, którzy obawiają się o swoje życie. Z Islamskiego Państwa kierują się do południowego Iraku, kontrolowanego przez wojska rządowe gdzie większość stanowią Szyici, oraz na północ do Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego.

 

 

Źródło: The Telegraph

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika do jj

jj na dużo z twoich pytań

jj na dużo z twoich pytań istnieje odpowiedź: KSIĘGA PRAWDY 16.05.2012, KSIĘGA PRAWDY 26.02.2013 (WPISZ W WYSZUKIWARKE I PRZECZYTAJ).
Nie martw się że tyle nurtujących pytań, tam jest wiele więcej, tyle że nie mam czasu Ci ich odnaleźć.
Gdy te rzeczy zobaczysz to będziesz wiedział.
 
 

Portret użytkownika black.serpent

Czy tylko ja mam mdłości na

Czy tylko ja mam mdłości na sam widok akapitu "Moja umiłowana córko..." ? Poważnie, jeżeli to faktycznie dobrotliwa niebieska pani od samego stwórcy to już wolę "płonąć" na wieki w ogniu piekielnym pośród gawiedzi grającej w karty, popijającej Jackiem Daniels'em ;]

Portret użytkownika jj

admin coraz bardziej staje

admin coraz bardziej staje sie politycznie poprawny... ten portal niedlugo bedzie rownie prawdziwy jak onet. przez banowanie komentarzy nazywajacych rzeczy po imieniu przykladasz sie do kreaowania tego calego balaganu. 
 
 

Portret użytkownika mumuinek

Dodam jeszcze że podatek

Dodam jeszcze że podatek płacą wszyscy w państwie muzułmańskim muzułmanie płacą zakat zbiera sie go przed zakończeniem ramadanu i Islam nakazuje walczyć z tymi muzułmanami którzy nie chcą go zapłacić to jest obowiązek kazdego muzułmanina Chrześcijanie w państwiae muzułmańskim płacą natomiast specjalny podatek 
Mają do wyboru przyjąć Islam lub płacić ten podatek jest on wyższy niz muzułmanów bo to podatek za ochronę jesli rodzina chrześcijanska ma dzieci synów i oni przyłączą się do muzułmańskiej armi automatycznie ta rodzina jest zwalniana z tego podatku Taki regóły ustalił Allah. Tak było za czasów Proroka Pokój i miłosierdzie Allaha niech będą z nim ,za czasów Halifa "kalifów" i tak jest dzisiaj. Były często za czasów Halifów takie przypadki że Chrzescijanie emigrowali pod ochronę Halifa bo podatki jakie płacili w Halifacie były dużo mniejsze niż te które zdzireali z nich ich chrzescijańscy bracia władcy, wię nie straszcie ludzi Islamem to dobro dla wszystkich ale dobrych ludzi.  Podatek zakat który płacę w meczecie jest jedną setną tego co zabiera mi Urząd Skarbowy więc o czym wogóle mowa ludzie nie wiecie nawet o czym dyskutujecie.

Portret użytkownika Geo

Ludzie doskonale wiedzą, o

Ludzie doskonale wiedzą, o czym mówią. Nie kłam, muzułmaninie, bo nie czytają tego idioci. Swój mafiny podatek możecie sobie wsadzić sam wiesz gdzie. Będziemy z wami walczyć, aż ta podła ideologia zniknie z powierzchni Ziemi.

Strony

Skomentuj