Chrześcijanie świętują Wielkanoc

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W tym roku złożyło się tak dziwnie, że Wielkanoc prawosławna jest w tym samym czasie kiedy obchodzą ją Katolicy i Protestanci. Taki zbieg można nazwać wyjątkowym. Wielkanoc to czas wspominania ostatnich chwil życia Jezusa Chrystusa.

 

Jest to kulminacja tak zwanego Wielkiego Tygodnia. W całej Polsce odbyły się uroczyste śniadania, podczas których kultywowano te same, co zwykle rytuały. Stukamy się jajkami i życzymy sobie wszystkiego najlepszego.

 

Jutro czeka nas dzień zwany śmigusem dyngusem. Jest to oczywiście zwyczaj prasłowiański. Śmigus pierwotnie polegał na biciu witkami wierzby lub palmami po nogach i oblewaniu się zimną wodą, co symbolizowało oczyszczenie z zimowego brudu i chorób. Na śmigus nałożył się zwyczaj dyngusowania, dający możliwość wykupienia się pisankami od lania.

 

Zwyczaj taki nazywał się włóczebnym i polegał na odwiedzaniu innych osób. Dyngus wywodził się od wiosennego zwyczaju składania wzajemnych wizyt u znajomych i rodziny połączonych ze zwyczajowym poczęstunkiem, a także i podarunkiem, zaopatrzeniem w żywność na drogę. Do dzisiaj Słowianie w ten dzień zwykle odwiedzają rodzinę.

 

Wesołych Świąt!

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ewaito

No cóż, nie jest tajemnicą,

No cóż, nie jest tajemnicą, że my Słowianie mamy korzenie pogańskie, które wytrzebiono za pomocą ognia i miecza- siłą narzucając nam chrześcijaństwo, które teraz jest "naszą" religia tak bardzo i tak zaciekle jej bronimy (my Polacy), że większość dziś i wczoraj, nie ma pojęcia o tych faktach.
Ale cóż jak to mówił Pawlak: przyjdzie przywyknąć:)
Najważniejsze, nie zatracać siebie w tej wierze i rozsądnie oceniać wszystkie jej założenia i tradycje. Dla mnie Kościół może nie istnieć, nie potrzebuję przykazań, żeby intuicyjnie wiedzieć, co jest dobre a co nie, prosta i niczynm nie obwarowana egzystencja w zgodzie z własnymi przekonaniami:))

Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"

Portret użytkownika Robert LeeRZ1

Prymitywna religia

Prymitywna religia chrześcijańska,wdarła się do naszego kraju,po tak zwanym zaborze z 966roku,kiedy to Niemcy podstępnie nas ochrzcili,aby potem swymi germańskimi papierzami i krzyżackimi mordercami,poprzez klątwy,banicje i nie święte inkwizycje zniszczyć i zniewolić nasz potężny kraj,który był nie zwyciężonym plemieniem Izraela-Arów,Lechitów przez ponad 4000lat. 
Wymordowano naszą inteligencję,wszystkich buntowników,kapłanów Wedyjskich,spalono księgi ,wedy,kroniki czyli naszą historię i wiedze. Palono bohaterów razem z tymi kronikami,zabierano im majątki,a w zamian nasze zniewolone społeczeństwo,musiało jako niewolnicy pracować dla opasłego kleru na pańszczyźnie za miske ryżu,przez co wpadliśmy w brud i ciemnote średniowiecznego złego zacofanego chrześcijaństwa.
Dziś po prawie tysiąc lat trwającej niewoli życia i umysłów Słowian,mało kto chce pamiętać i dociekać prawdy,po wymordowaniu inteligencji i spaleniu wiedzy,zostało tylko społeczeństwo,które już dobrowolnie służy tej sekcie,niekiedy tylko odradzają się prawdziwi Lechiccy patrioci ,którzy odbudowywuja wiedzę i historię i sprzeciwiają się głupocie nauk katolickich dogmatów i np;bajeczce o zmartwychwstaniu Żyda Rabina Jezusa Kanibala. Tak naprawdę to jeszcze sto lat temu kościół mordował odstępców.Od niedawna dopiero,odważne loże Masońskie, sukcesywnie wypierają tą sekte od władzy w Europie. Tylko,że ta sekta znowu może pobłogosławić następnemu hitlerowi ,który znowu sprytnie wymorduje buntowników i zostawi ciemnotę.
Ciężko będzie zbudować silny potężny kraj,bo podstawą jest prawdziwa wiara,wiedza i historia. Nasz naród jest zaczarowany przez magię i kłamstwa kościoła sekty katolickiej,i większość ludzi to parafianie,a wiadomo co to słowo oznacza i po co i w jakim celu powstało.
Pozdrawiam.Lechita.

Portret użytkownika Sofo11

przykro mi ale jak wiemy

przykro mi ale jak wiemy Zydzi twierdza ze nie wypelnilo sie ani jedno proroctwo z zycia Jezusa, owszem mozna kilka ksiazek na ten temat znalesc jakoby sie wypelnilo ale to sa polprawdy wymagajace doglebnej znajomosci tematu aby prawidlowo ocenic
Mesjasz mial przyniec pokoj nie miecz -to najwazniejsze
osobiscie polecam te prawdziwe slowa J. Flawiusza o Jezusie w swoim dziele- dzieje zydow
tak piersza gmnina Jezusowa pod przewodnictwem Jakuba nie miala nawet na mysli nieprzestrzeganie
Prawa-chrzescijanstwo to nauka Pawla z Tarsu

So 1:14 BT "Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz." 

Portret użytkownika koń który mówi

Oni ogólnie mówią wiele

Oni ogólnie mówią wiele dziwnych rzeczy, np. zachęcają do współżycia seksualnego z małymi dziewczynkami w swoim świętym talmudzie albo twierdzą, że kto nie jest żydem ten żyje po to, aby służyć żydom i generalnie jest zwierzęciem w ludzkiej postaci. Także nie wyjeżdżaj mi tu z żydami ok?

Portret użytkownika Stara Baba

Sofo11 napisał: przykro mi

Sofo11 wrote:

przykro mi ale jak wiemy Zydzi twierdza ze nie wypelnilo sie ani jedno proroctwo z zycia Jezusa,

Co tam sobie obecnie żydzi twierdzą to ich problem, a drugie to: że od czasu ukrzyżowania Chrystusa ich proroctwa są do du...y.
Od wieków był "żydoski" obrządek upuszczania ze skały kłębka wełny umoczonego we krwi w przepaść, wełna opadając wysychała, a spadając na rozgrzane kamienie następował zapłon, od czasu ukrzyżowania proroctwo nie spełniło się i wełna nie płonęła. Ale o tym cisza - bo jak tu przyznać się mają do draństwa!!! Tak jak również cisza panuje w KK o "Cudzie ognia Świetego" w grocie pochowania Pana, bo tam strażnikami wiary są "niewłaściwi" kapłani tj. Patriarchat Jerozolimy, a ostatnio jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/Teofil_III_%28patriarcha_Jerozolimy%29
Znacie prawdę o Cudzie ognia w Jerozolimie, czy jesteście jak pieczarki, karmione gów...m i trzymane w ciemnocie?
 
 

Portret użytkownika Wojox

Oczywiście w czasach końca

Oczywiście w czasach końca wszyscy podważają zdrową naukę. Żydzi zostali definitywnie odrzuceni i wszystko się wypełniło. Żydzi uwielbili kłamstwo, a ojcem kłamstwa jest Szatan, każdy kto kłamstwa szerzy ma za ojca właśnie jego.
Sama Biblia wspomina o Synagodze Szatana jaka powstała w I wieku n.e, utworzyli ją nie żydzi którzy za żydów się podawali i tak pozostało do dziś :
Objawienie 2:
9 ‚Znam twój ucisk i ubóstwo — lecz jesteś bogaty+ — i bluźnierstwo tych, którzy podają się za Żydów, a jednak nimi nie są, ale są synagogą Szatana.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj