Chorwaci decydują dzisiaj o konstytucyjnym zakazie małżeństw jednopłciowych

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Chorwaccy konserwatyści szybko połapali się, w jakim kierunku zmierzają zmiany społeczne, które dotykają kolejno wszystkich państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Aby przeciwdziałać nieuchronnemu atakowi na podstawową jednostkę społeczną, postanowiono zorganizować referendum, które ma doprowadzić do wpisania do konstytucji Chorwacji definicji ustawowej stwierdzajacej, że rodziną jest związek mężczyzny i kobiety.

 

Aby zorganizować referendum organizacje konserwatywne zebrały ponad 740 tysięcy podpisów obywateli Chorwacji. W tym kraju zachowały się jeszcze resztki demokracji i nikomu nie przyszło do głowy wyśmiać pomysłu a podpisy wyrzucić do kosza, jak robi się to w Polsce. Tamtejsze prawo wyraźnie stanowi, że w takiej sytuacji parlament musi ogłosić referendum. Dzisiaj nadszedł dzień decyzji w tej kontrowersyjnej sprawie.

 

Podpisy za referendum nie zbierała żadna partia polityczna tylko Stowarzyszenie "W imię rodziny". Inicjatywna zdobyła również poparcie Kościoła Katolickiego. Oczywiście referendum zostało skrytykowane przez wszystkich lewicowych polityków z Chorwacji. Pomysł wpisania definicji rodziny do konstytucji uznano za podyktowany złą wolą i homofobiczny.

 

Chorwackie prawo przewiduje, że bez względu na frekwencję referendum będzie wiążące. Ostatnie sondaże wskazywały, że do urn ma zamiar pójść 72% uprawnionych do głosowania, z czego 59% opowie się za wprowadzeniem poprawki do konstytucji, która przynajmniej teoretycznie zakaże uznawania związków jednopłciowych, jako tożsamych z tradycyjnymi.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika peryhelion

Nie takie prymitywy. Po

Nie takie prymitywy. Po prostu chronią rodzinę, podstawową jednostkę społeczną. Ja osobiście nie mam nic przeciwko gejom czy lesbijom, jeśli lubią ze sobą, to proszę bardzo niech się mizgolą, ale niech tego nie robią na Miłość Boską na oczach moich dzieci! Nie zamierzam godzić się z tym, aby moje dziecko oglądało dwóch całujących się facetów czy łapiących za dupę na ulicy, no wybacz kolego. Jeśli jest to mniejszość (bo jest), to niech to zbiorowisko zachowuje się jak na  mniejszość przystało, a nie wychodzi ze swoimi wynaturzeniami na forum publiczne.
 
Wyobraź sobie że twój syn przyjedzie kiedyś do ciebie i powie że jest gejem, a to jest jego chłopak. Jak się będziesz czuł ze świadomością, że nigdy nie będziesz miał wnuków...?

Portret użytkownika John Moll

"Mieszkańcy Chorwacji w

"Mieszkańcy Chorwacji w niedzielę na referendum zagłosowali za zakazem małżeństw homoseksualnych, popierając wprowadzenie do konstytucji kraju ścisłego określenia małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Według wstępnych danych, za zakazem opowiedziało się prawie 66% głosujących."

Portret użytkownika Roni Tornado

W związkach Homo też są

W związkach Homo też są uczucia miłości i seksu wcale tam być nie musi ! Wam hetero tylko krocza w głowie i tylko o tym potraficie mówić. Nic dziwnego, że nic nie piszecie o uczuciach w związkach.

Portret użytkownika kluska

Jak by Pan Bog chcial miec

Jak by Pan Bog chcial miec gejow na ziemi to by stworzyl dwoch Adamow!
Wspozycie tych samych plci w naturze zdaza sie,ale nie slyszalem o malzenstwach naturalnych tj. w naturze nie ma par tej samej plci.Zwierzeta moga sie parzyc ale to jest taka choroba i dotyczy niewielkiego procenta .Ludzie natomiast maja rozum i niestety mniejszosc usiluje nam wmowic ze gejostwo jest normalne.
Nie ! nie jest to normalne i mam nadzieje ze chorwaci to widza i nie pozwola dac tych samych praw ludziom normalnym co chorym.
Homiki do akwarium Wink

Strony

Skomentuj