Chmury saharyjskiego pyłu rozprzestrzeniają się nad Europą i nad Atlantykiem

Kategorie: 

Źródło: Satelita Meteor-M2

Satelity obserwujące Ziemię wychwytują dwa gęste obłoki saharyjskiego pyłu. Jeden przesuwa się na północny wschód nad Morzem Śródziemnym i kieruje się do Europy. Drugi przemieszcza się na zachód nad Oceanem Atlantyckim.

 

Chmura europejska dotarła już do południowej Hiszpanii, Korsyki i większości Włoch, a od 13 lipca rozprzestrzenia się na północny wschód w kierunku Europy Środkowej, Słowenii, Chorwacji oraz reszty Półwyspu Bałkańskiego i Grecji. Zdaniem klimatologów, 14 i 15 lipca rozprzestrzeni się na północno-wschodnią Europę i Skandynawię.

Druga chmura rozprzestrzeni się na zachód do Oceanu Atlantyckiego, silnie wpływając na wszystkie wyspy na zachód od Maroka i Sahary Zachodniej. Chmury pyłu w ciągu ostatnich kilku rozprzestrzeniły się już na Karaibach i przemieszczają się po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Skomentuj