Chmura w kształcie delfina zaobserwowana na Jowiszu

Kategorie: 

Źródło:

Sonda kosmiczna Juno orbituje wokół Jowisza, przygląda się jej chmurom i dostarcza zdjęcia na Ziemię. Agencja NASA udostępnia je dla szerokiej publiki w niezmodyfikowanej wersji. Na najnowszych fotografiach można dostrzec kształt, przypominający delfina.

 

Artysta Seán Doran zmodyfikował kolorystycznie kilka zdjęć, pokazujących spektakularne chmury Jowisza. Podobnie jak na zdjęciach z Marsa można zobaczyć różne dziwne „stworzenia”, tak na Jowiszu udało się dostrzec „delfina” - a raczej chmury w kształcie tego stworzenia.

Źródło: NASA/SwRI/MSSS/Brian Swift/Seán Doran

Sonda Juno została wyniesiona w kosmos 5 sierpnia 2011 roku, a w lipcu 2016 roku dotarła do Jowisza. Od tego czasu czasu wykonuje regularne przeloty w pobliżu gazowego giganta i zrobiła już mnóstwo zdjęć.

Źródło: NASA/SwRI/MSSS/Brian Swift/Seán Doran

Wiele fascynujących fotografii, przedstawiających Jowisza, Saturna i inne obiekty kosmiczne, możecie znaleźć pod kategorią: astrofotografia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Exart2

Powiedz, a Ty, kiedy

Powiedz, a Ty, kiedy wypisujesz te wszystkie brednie ze swojego stanowiska, to co innego niż Buzi.ę widzisz w tym tęczu?? Buzię - swoja wizje świata, tęczu - tym, cp Ci się przydarza , z czym obcujesz.

 

Pozdro Sem.

Strony

Skomentuj