Chłopiec urodził się 4 lata po śmierci swoich rodziców!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Choć medycyna ciągle ma przed sobą ogromną ilość wyzwań, którym nie potrafi sprostać, to jednak niektóre sytuacje oraz przypadki pokazują, jak wielkiego postępu dokonała w ostatnich dekadach.

Jednym z najbardziej dziwacznych zdarzeń odnotowanych w ostatnim czasie w tej dziedzinie wiedzy, było urodzenie się dziecka… 4 lata po śmierci jego rodziców! Jak to możliwe?

 

Państwo Shen Jie i Liu Xi byli małżeństwem z dwuletnim stażem, gdy zdecydowali się na zapłodnienie in vitro. Na pięć dni przed zaplanowanym umieszczeniem jednego z zapłodnionych zarodków w łonie Liu Xi, para zginęła w wyniku wypadku samochodowego.

Rodzice Shena i Liu trzy lata starali się o prawa do czterech zamrożonych embrionów, pozostawionych przez nieżyjące już dzieci. Odbyło się kilka rozpraw sądowych, które ostatecznie przyczyniły się do zdobycia zgody na wykorzystanie tychże zarodków.

 

W nielegalnej agencji surogatek znajdującej się w Laosie, znaleźli kobietę, która wyraziła zgodę na urodzenie dziecka zmarłego małżeństwa.

 

Chłopiec, który przyszedł na świat otrzymał imię Tiantian. Dziadkowie po porodzie musieli jeszcze poddać się testom DNA, które miały udowodnić ich związek z dzieckiem. Było to konieczne, aby zachować nad nim prawną opiekę.

 

Sytuacja ta pokazuje potencjał metody sztucznego zapłodnienia, z którą w Polsce wielu ludzi ma ideologiczny problem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Janekk

''Oficjalnie'' zza zelaznej

''Oficjalnie'' zza zelaznej kurtyny w samym Wuhan 2700 przypadkow rozpoznanych 450 w stanie krytycznym ile zmarlo nie doczytalem.Burmistrz podal sie do dymisji,pita z tamtad.

Za dlugi odnosnik nie da sie wkleic

 

Skomentuj