Chiny zdelegalizowały wszystkie kryptowaluty!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Decyzja Ludowego Banku Chin wywołała popłoch na globalnym rynku kryptowalut i stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość tej formy pieniądza.

Ludowy Bank Chin oświadczył, że wszystkie transakcje dokonywane z udziałem kryptowalut, są nielegalne i mają być zakazane. Zdaniem tej instytucji, kryptowaluty nie są walutą fiducjarną i nie mogą być wprowadzane do obrotu na rynku.

 

Decyzją Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, 1,4 miliarda mieszkańców Państwa Środka zostanie pozbawionych możliwości korzystania z bitcoina oraz innych kryptowalut. Cały rynek cyfrowego pieniądza skurczył się w ciągu jednego dnia o 8,3%. Wartość samego bitcoina spadła zaś o 14%. Sytuacja może się jednak pogorszyć.

 

Pełna treść oświadczenia Ludowego Banku Chin brzmi następująco:

W ostatnich latach dominowały transakcje związane z bitcoinami i innymi wirtualnymi transakcjami walutowymi, zakłócając porządek gospodarczy i finansowy, powodując pranie pieniędzy, nielegalne zbieranie funduszy, oszustwa, piramidy i inne nielegalne i przestępcze działania oraz poważnie zagrażając bezpieczeństwu mienia ludzi. Zgodnie z decyzją Komitetu Centralnego Partii i Rady Państwa, Ludowy Bank Chin, wraz z odpowiednimi departamentami, wydał szereg polityk i środków mających na celu wyjaśnienie, że waluty wirtualne nie mają statusu prawnego środka płatniczego, zabraniając instytucjom finansowym rozwijania i uczestniczenia w działalności związanej z wirtualną walutą oraz usuwając i zakazując krajowych transakcji w walucie wirtualnej oraz finansowanie emisji tokenów.

Dodatkowym argumentem dla chińskich władz jest to, że wydobywanie bitcoinów staje się coraz bardziej energochłonne i zagraża środowisku. Zatem kartą w tej grze jest także ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Co prawda Salwador, Panama i Ukraina uznały legalność kryptowalut, ale to głos takiego mocarstwa, jak Chiny, będzie miał największe znaczenie dla przyszłości branży, z którą najwyraźniej druga największa potęga gospodarcza świata, zamierza się ostatecznie rozprawić.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika nauta

Tak patrzę na te komentarze i

Tak patrzę na te komentarze i nachodzi mnie smutna refleksja: jesteśmy w czarnej dupie. Kilka myślących osób i rzesza baranów, które nigdy nie zechcą zrozumieć, że musimy wziąć za mordę tych, którzy nami rządzą a nie wymyślać "genialne" rozwiązania. Cokolwiek wymyślicie, nałożą na to swoje, złodziejskie prawa i tylko odwalicie za nich robotę. Dokładnie tak stało się z poczciwym pieniądzem fiducjarnym, który byłby błogosławieństwem, gdybyście mieli pojęcie co to jest parytet gospodarczy. W dobie Internetu rzeczy, nawet handel wymienny nas nie uratuje a wy myślicie, że uciekniecie do sieci, którą stworzyli tylko po to, żeby trzymać was za pysk. Ręce opadają.

Portret użytkownika Wungiel

Każda bańka ma ten sam

Każda bańka ma ten sam mechanizm. Pierwszą wielką bańką w nowożytnej historii było Klondike. No, były też mniejsze i większe geszefty, jak zawyżanie wartości nominalnej monety kruszcowej - piękny przykład, to nasz "tymf", z tym, że to inna klasa. Każda skończyła się wielką sraczką i rozbiciem o mur rzeczywistości złudzeń ludzi omamionych zyskami.

No kurde, ale jak czytam kolesi, co mają 100000% zysku czy ile tam, i że krypto to świetlana przyszłość, to normalnie politowanie odbiera mi słowa. To jest już normalnie jakaś psychoza... Zesrają się jak ta bańka, jak inne poprzednie w historii pęknie i gówno z tego będzie.

Niezależne krypto na pewno zostaną ubite, to jest jak amen w pacierzu. Kreacja pieniądza, to niezbywalny atrybut władzy sprawowanej przez elity, nie bez powodu za drukowanie podobizny Kazimierza Wielkiego można dostać tyle samo, co za morderstwo. 

To, że teraz jest względna wolność - to moim zdaniem może być nawet świadome działanie banksterki. Sporo ludzi jednak upycha majątek w krypto - to byłby piękny plan, jak ich ogolić - napędzić na kolejną wydmuszkę a później zdelegalizować posiadane aktywa - jak za reformy walutowej w czasach Bieruta.

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika nauta

No, spójrz na tego ciołka,

No, spójrz na tego ciołka, gdzieś tam na dole, co to ma takie wspaniałe życie dzięki krypto. Tak i dlatego siedzi na ZnZ i dostaje bólu dupy od byle pogłoski, że Bitkoinowi może się stać krzywda. To są podstarzałe, ogarnięte chciwością szczyle i jak mówiłem do bacy - idealny materiał na jeleni.

Ile razy już deklarowałem, że mam to w dupie? Niby przez jakieś pięć lat miałem. Nie napisałem prawie nic w tym czasie. Niestety, to już nie dotyczy bliżej nieokreślonego ogółu, czy mnie samego, tylko osób o które się martwię. Co z tego, kiedy jedne imbecyle, zastępowane są drugimi. Czasem już zupełnie nie wiem, czy to tylko głupota, czy może jednak same sprzedajne parchy, postawione specjalnie po to, żeby tym rozsądniejszych, wtrącić w beznadzieję?

Najgorsze jest to, że tłumaczyć praktycznie nie ma komu. Kto coś rozumie, nie musi znać wszystkich niuansów, żeby stanąć po właściwej stronie. Pozostałych interesuje jedynie jak zalać ryj, kopulować i ewentualnie odpalić jakąś głupią grę, żeby się dowartościować, bo tylko tak może zostać "bohaterem". Kiedy zmusisz takiego do odrobiny skupienia, dostaje piany na głupim pysku, choćby to było w jego interesie.

Tak. Obecne kryptowaluty są bez szans. Zastąpią je nowe i wtedy będzie koniec gry a idioci? Cóż, niech tańczą na Titaniku. Orkiestra wciąż gra. Ja w tym czasie, spróbuję przynajmniej sypnąć trochę pasku w tryby systemu, ale nie tutaj. To trzeba adresować do poszukujących a nie do upośledzonych mentalnie i emocjonalnie pokrak.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Tak i dlatego siedzi na ZnZ i

Tak i dlatego siedzi na ZnZ i dostaje bólu dupy od byle pogłoski, że Bitkoinowi może się stać krzywda. To są podstarzałe, ogarnięte chciwością szczyle i jak mówiłem do bacy - idealny materiał na jeleni

Doskonała autodiagnoza frustracie. Żal dupy i niedowierzanie patrząc na wykresy... I tak od ponad 15 lat.... Nie kontrolujesz rzeczywistości i nigdy nie będziesz jej kontrolował.

Portret użytkownika 3plabc

To, że "partia" zakaże nie

To, że "partia" zakaże nie znaczy, że wszyscy się dostosują... "partia" swoje, a naród chiński jakoś chce przetrwać, konsumować, a zaskórniaki zachować przed wzrokiem wścibskich władz... hehehe. Chiny też w pewnym spektrum są zainteresowane praniem brudnych pieniędzy, czy handlem bronią i rozliczaniem tych procederów w kryptowalutach jeśli uderza to kraje Chiną przeciwne, czy wrogie. Niestabilna i mglista przyszłość światowej gospodarki i rynków finansowych będą dalej generować popyt na kryptowaluty... tylko głupi może w to powątpiewać.

Portret użytkownika Namaste

Bitcoina chyba jednak nie

Bitcoina chyba jednak nie zdelegalizowały, bo-- spójrzcie na screen. Link, z którego pochodzi ten screen tu: https://www.kevinrooke.com/bitcoin 

Wniosek? Komuś zależało na spadku. Pewnie wiecie, ze na spadkach można zarabiać tak samo jak na wzrostach, choć nie bezpośrednio na kryptowalutach, ale BTC i kilka innych krypto są dostępne na foreksie. Może też ktoś chce dokupić kryptowaluty i poszły informacje mające na celu spowodowanie spadku. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Kwazar

Widać jak Bitcoin jest walutą

Widać jak Bitcoin jest walutą nie do pomacania na papierze.Wymyka się jakimkolwiek regułom banksterów ! A w Chinach to co ? Ich nie ma ? Są ! Teraz tam trwa walka o to, żeby jak poradził sobie bankster i z chińćykiem? Albo użyjesz naszego papieru TOALETOWEGO albo z żadnych pieniędzy NIE SKORZYSTASZ !!! Po pewnym czasie odparują i same znikną ! O Bitcoina to my cię sami o kark twój zmartwień zadmamy

Portret użytkownika nauta

Niestety, to się w żaden

Niestety, to się w żaden sposób nie wymyka regułom baknsterów. Na kryptowaluty można tak samo udzielać kredytów i kreować dług "ex nihilo" i tym samym - fikcyjny pieniądz, którego spłacić nie można. W przypadku kryptowalut, skutki będą jeszcze gorsze niż w przypadku obecnego systemu, bo gdy skończy się wydobycie, nie będzie można jak teraz "dodrukować". Przy stałej ilości takiego pieniądza, zadłużenie błyskawicznie i wielokrotnie przerośnie jego faktyczną ilość. Co wtedy? Dzisiejsze "kryzysy finansowe" to śmieszna igraszka przy tym, co wtedy by nastąpiło.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

W przypadku kryptowalut,

W przypadku kryptowalut, skutki będą jeszcze gorsze niż w przypadku obecnego systemu, bo gdy skończy się wydobycie, nie będzie można jak teraz "dodrukować

No tak tragiczny los banksterów i wszelkich k...w. Jak nie będą mogli dodrukować to istotnie będzie tragedia dla ludzi, którzy nie żyją z pracy, tylko z dodruku i kolaboracji z największą mafią świata, czyli banksterką.

Portret użytkownika Kwazar

Nie będę się specjalnie

Nie będę się specjalnie rozpisywał ale czy wiecie ? Tam u chińcyków, to działają najsprytniejsi i obcykani w tematach ? Ty możesz być i nacistą a żółtym nacjonalistą ale tam, u ichnich ich,to wali .Jesteś sprytny i działasz, reszta jest nie ważna ! 

Strony

Skomentuj