Chiny zbudują swój własny HAARP na Morzu Południowochińskim

Kategorie: 

Źródło: US Air Force

Stany Zjednoczone posiadają tajemniczą instalację HAARP na Alasce, która, przynajmniej oficjalnie, służy do badań ziemskiej jonosfery. Wszelkie insynuacje o jej militarnym zastosowaniu są traktowane jako coś niedorzecznego. Tymczasem Chiny zamierzają zbudować swoją własną instalację tego typu, ale to już wywołuje zaniepokojenie wśród ekspertów.

 

Gazeta South China Morning Post ujawniła plany postawienia systemu anten na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim. „Chiński HAARP” będzie podobny do amerykańskiego odpowiednika pod wieloma względami z tą różnicą, że będzie pracował z mocą zaledwie kilkuset megawatów. Instalacja HAARP na Alasce, dla porównania, osiąga moc ponad 5 gigawatów.

Chiny rozpoczną prace jeszcze w tym roku. Amerykańscy eksperci twierdzą, że w przeciwieństwie do posiadanej przez ich instalacji, „chiński HAARP” będzie mieć charakter militarny. Naukowcy z Instytutu Geofizyki na Uniwersytecie w Alasce wskazują na jego nietypowe położenie. Chiny chcą wybudować system anten na Morzu Południowochińskim, gdzie toczy się niebezpieczny spór o wyspy. Stany Zjednoczone pośrednio biorą w nim udział utrzymując, że Chiny roszczą sobie prawo do rejonów, które znajdują się na wodach międzynarodowych.

Niepokój Amerykanów wynika z tego, że chińska instalacja może np. wykrywać odległe okręty podwodne i zakłócać elektronikę w samolotach, a być może nawet wpływać na pracę satelit. Biorąc pod uwagę lokalizację jest to wysoce prawdopodobne, że „chiński HAARP” będzie mieć właśnie charakter wojskowy. Dzięki systemowi anten, Chińczycy będą mogli odstraszać amerykańskie bombowce i okręty, które wykonują częste patrole w pobliżu spornych wysp. Być może zechcą również wykorzystać tę instalację jako broń klimatyczną.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Niedługo każdy będzie mógł

Niedługo każdy będzie mógł mieć swój własny HAARP .. na podwórku, na balkonie albo w smartfonie. I będziemy sobie spuszczać katastrofy na łby bo zupa była za słona, bo nie zapłaciłeś raty kredytu, bo głosowałeś na pis/po, bo chcę zobaczyć jak ci odparowują gałki oczne .. jaka cudowna wizja postępu ludzkości.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Kłamiesz celowo, alboś

Kłamiesz celowo, alboś pospolicie przygłupiasty. Zachodnie wojskowe stacje VLF do kontaktu z sub-ami wyglądają tak:

Nawet jest taka w Pakistanie:

Ruskie są o wiele groźniejsze to takie ''potworne metalowe ściany'' ...

PS

Moja rada jest taka żeby mieć XD na to wszystko i zamiast klepać paciorki, albo latać do banku po złoto, które i tak jak je kupisz to cie zapisują na spec listę przeznaczoną dla wnusiów tego filantropa no wiecie... tego co złote zęby rwał na żywca. Zamiast tego należy uczyć się surwiwalu sztuki walki hodowli sadownictwa upraw polowania zielarstwa medycyny budowy ziemianki. Bankierzy ci nie pomogą, jedynie pomoże ci dobry człowieku praca własnych rąk.

Strony

Skomentuj