Chiny zbudują ogromną sieć satelitów, aby zapewnić dostęp do internetu w całym kraju

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny planują zbudować megakonstelację satelitów, która będzie dostarczać internet w całym kraju. W tym celu chcą dostarczyć na orbitę co najmniej 13 tys. satelitów, a sam projekt przypomina kosmiczne przedsięwzięcia zachodnich firm, takich jak SpaceX czy Amazon.

 

29 grudnia 2021 roku w Chinach powstały dwie nowe firmy - China Satellite Network Application Co. i Chongqing Satellite Network System Research Institute Co. Ich celem jest budowa systemu satelitarnego w mieście Chongqing. Jest to kolejny ważny krok w pracach nad megakonstelacją satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej.

 

Chiny chcą stworzyć system satelitarny, który uzupełni luki w komunikacji naziemnej i pozwoli dostarczać internet na obszary wiejskie. Docelowo chiński internet satelitarny ma być dostępny w całym kraju i konkurować z podobnymi systemami, nad którymi obecnie pracują zachodnie firmy.

Satelity Starlink - źródło: SpaceX

Przykładowo SpaceX w ramach projektu Starlink chce dostarczyć na orbitę okołoziemską 42 tysiące satelitów, a Amazon umieści tam nieco ponad 3 tysiące swoich urządzeń. Dla porównania Chiny w ramach swojego systemu planują stworzyć megakonstelację około 13 tysięcy satelitów.

 

To oznacza, że w niedalekiej przyszłości orbita okołoziemska będzie wręcz zatłoczona satelitami. Chiny zatwierdziły niedawno plan wzywający do stworzenia zintegrowanej sieci satelitów komunikacyjnych, obserwacyjnych i nawigacyjnych. Jest to jeden z "dalekosiężnych celów", który ma zostać zrealizowany do 2035 roku, jednak biorąc pod uwagę element rywalizacji - chiński system satelitarny może powstać znacznie szybciej.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Biden niepewny, czy znieść

Biden niepewny, czy znieść chińskie cła. 

Chiński oficer przedstawia perspektywę wojny nuklearnej z USA.

Amerykańskie lotniskowce gromadzą się w regionie Indo-Pacyfiku na skalę niespotykaną od II wojny światowej. 

Czy Stany Zjednoczone obronią Tajwan, gdyby Chiny rozpoczęły atak?  

WIDEO 22-01-2022:

"Biden Uncertain Whether To Lift China Tariffs;Chinese; Officer Teases Nuclear War With US"

https://www.youtube.com/watch?v=QSbZO1-uv_I&t=0s

Portret użytkownika Endymion

Wojny nuklearnej nie będzie,

Wojny nuklearnej nie będzie, bo nie chcą skazić planety.

Amerykańskie lotniskowce??? To jest śmiech w kontrze do ROJU dronów podwodnych, latających.. Lotniskowce to złom, przeżytek..

Tutaj chodzi tylko o tworzenie atmosery STRACHU..

Tak jak w TVPiS dwa dni wałkowano żołnierkę, co to dostała w głowę kamieniem.. ja już nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.. TRAGIFARSA

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika 3plabc

Z przekory na ich plany

Z przekory na ich plany zaśmiecania orbity wszelkiej maści satelitami, poodcinałbym im w domach prąd, żeby nie mieli jak korzystać z tych orbitalnych dobrodziejstw.... hehehe. Tak na poważnie kolejny "znak czasów", ludzie z sobą nie potrafią rozmawiać na co dzień, ale internet satelitarny ludzkości jest potrzebny... podobno. Głupota rządzi światem.... bez dwóch zdań!

Portret użytkownika jony V

I nagle gdy wchodzą

I nagle gdy wchodzą szczepionki wchodzą też technologie typu 5g i starlink dziwny zbieg okoliczności. tym bardziej że w szczepionkach wykryto nanochipy nanorutery i mikrotechnologię opartą na grafenie która tworzy w ludzkim ciele coś w rodzaju anteny do odbioru sygnału. Wszystko wskazuje na to że przy pomocy tych technologi zamierza się sterować zachowaniem ludzi wyszczepionych. Być może w grę wchodzi nawet i nie tyle kontrola co też zabijanie niewygodnych szczepanów.

Zaraz się dowiemy że rosja zrobi to samo. Bo świat jest jednobiegunowy masoński.

https://babylonianempire.wordpress.com/

Portret użytkownika Kwazar

W połączeniu z satelitami od

W połączeniu z satelitami od starlink mózga to razem z tymi od cińćyka to już całkiem gó...ekhm no !  i nic nie będzie widać w kosmsie. No i żadna stacja bezpieczna to nie będzie. Chyba, że tylko taka  z załogą wojowników nińcia Kosmo Kamikadze.

Skomentuj