Chiny zbudują na Ziemi kopię marsjańskiej bazy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiny planują zbudować kopię marsjańskiej bazy na północnym zachodzie swojego kraju. Planuje się tam rozwijać technologię, która będzie potrzebna podczas wyprawy na Czerwoną Planetę. Koszt projektu ma wynieść około 60 milionów dolarów.

 

Obszar położony w zachodniej części prowincji Quinhai jest uważany za jedno z najbardziej pasujących do marsjańskiego krajobrazu miejsc na Ziemi, ze względu na występujące na nim czerwone skały. Jednak warunki klimatyczne będą musiały zostać zasymulowane.

Dokładna lokalizacja bazy nie została jeszcze podana przez uczestniczących w projekcie naukowców z Chińskiej Akademii Nauk. Wiadomo jednak, że budynek będzie miał kilka modułów, w których będą prowadzone eksperymenty z różnych dziedzin nauki.

 

Chiny rozpoczęły także projekt przesłania na Marsa bezzałogowego łazika, którego start planuje się na 2020 rok. Łazik ma być wyposażony między innymi w kamerę, a także w radary do badania gleby oraz marsjańskiego otoczenia.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj