Chiny zaprezentowały swoje „sztuczne słońce”, które jest sześć razy gorętsze od prawdziwego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chiny wprowadziły pierwsze na świecie „sztuczne słońce”, które może osiągnąć 100 milionów stopni Celsjusza, czyli sześć razy więcej niż prawdziwe Słońce. Korzystając z syntezy jądrowej, naukowcy mają nadzieję, że „sztuczne słońce” pomoże nam zbliżyć się o krok do stworzenia „nieograniczonej czystej energii”.

 

Prawdziwa nazwa sztucznego słońca w Chinach to HL-2M. Reaktor znajduje się w Leshan, w prowincji Syczuan, gdzie został zbudowany do badania technologii syntezy jądrowej przez China National Nuclear Corporation i Southwest Institute of Physics.

 

Jak to działa? W rzeczywistości jest to gigantyczne urządzenie do syntezy jądrowej, które zasadniczo łączy atomy, uwalniając ciepło, które następnie można wykorzystać do wytworzenia energii. Urządzenie to nazywane jest wprawdzie sztucznym słońcem, ale może ono osiągnąć temperaturę trzynaście razy wyższą niż prawdziwa gwiazda. HL-2M może osiągnąć nawet 200 milionów stopni Celsjusza, jak w centrum Słońca. Otrzymana energia jest nie tylko tańsza, ale także znacznie czystsza niż obecne możliwości związane z „atomem”.

 

Jednak wszystko nie jest tak proste, jak się wydaje. Oczywiście w tak wysokich temperaturach powstaje szereg problemów, z których głównym jest to, że są niełatwe do osiągnięcia. Realizacja takich reakcji może być trudna i musi być wykonana poprawnie. Konsekwencje mogą być okropne dla ludzkości. Dlatego przed uruchomieniem tego słońca należy rozwiązać wiele problemów.

 

Na razie ten wynalazek jeszcze nie działa, ale może zrewolucjonizować światowe źródła energii i sposób ich wykorzystania.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Sztuczne słońca się marzą

Sztuczne słońca się marzą chińczykom, dzieci GMO i inżynieria genetyczna, idealne społeczeństwo z "systemem kredytu społecznego" na wzór wizji Orwella w "Rok 1984". Wesoło to będzie jak taki tokamak z całą tą plazmą na łeb im spadnie, będzie wesoło, oj wesoło! Tak na marginesie jedyną czystą energią przyszłości jest energia wodorowa. Można używać silników spalinowych na wodór, można używać ogniw wodorowych jak w samochodach, efekt spalania to WODA i tak w kółko, z wody wodór, z wodoru woda. Korporacje naftowe i koncerny węglowe, oraz lobby atomowe naturalnie nie chcą na to pozwolić i od lat wstrzymują badania.

Portret użytkownika Pao1

Śmieszy mnie to, jak oni mogą

Śmieszy mnie to, jak oni mogą mierzyć temperatury innych gwiazd, czy planet... Odległość choćby... Tzw. naukowcy, nie wiedzą nic, co jest poza zasięgiem ich percepcji i przyrządów pomiarowych...

 

Powtórzę... Nikt nie wie nic, co jest poza ziemią...

 

Reszta to "biznes kosmiczny", albo pragnienie aprobaty, akceptacji, czy innej żałosnej próby zwracania na siebie uwagi... kosmiczni atencjusze... żenada...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Pao1

Żenadą jest także, nazywanie

Żenadą jest także, nazywanie jakichś domysłów wiedzą... To, że ktoś klepnie jakiś bzdet a sto innych to powtórzy, nie znaczy, że to jest prawda, trzeba nam, panie szanowny naukowcu, zająć się realnymi problemami, a nie taplając się w śmieciach, patrzeć w gwiazdki i wysnuwać mądze brzmiące teorie, które mogą lub całkowicie nie muszą być prawdziwe, z aprobatą podobnie snobistycznych typów... Trzeba zejść na ziemię, zająć się realnymi problemami planety, z realnymi wynikami w działaniu, a nie zajmować się głupotami, których nie da się potwierdzić... Niestety tak to właśnie wygląda.

Portret użytkownika Danny

To jest tak zwany Tokamak

To jest tak zwany Tokamak prace nad nim trwają już od dawna, na razie rekord to chyba 6minut działania i na chwile obecna jest nieopłacalny bo więcej energii trzeba włożyć niż się wyjmuje, jeżeli chodzi o odporność materiałów na temperaturę to plazma jest uwięziona w polu magnetycznym. 

Portret użytkownika DreeDzikk

" Chiny wprowadziły pierwsze

" Chiny wprowadziły pierwsze na świecie „sztuczne słońce”, które może osiągnąć 100 milionów stopni Celsjusza, czyli sześć razy więcej niż prawdziwe Słońce. "

" Urządzenie to nazywane jest wprawdzie sztucznym słońcem, ale może ono osiągnąć temperaturę trzynaście razy wyższą niż prawdziwa gwiazda. HL-2M może osiągnąć nawet 200 milionów stopni Celsjusza, jak w centrum Słońca. "

 

To ile wkońcu?

Portret użytkownika pilippek

a co go to interesuje? admini

a co go to interesuje? admini tutaj mają w nosie to o czym pisza i w jaki sposób... zresztą tallin to nie Polak.

 

strona schodzi na psy, admini usuwają wpisy, jednym pozwalaja głupotty z yt promować a innym nie. ciekawe rzeczy znowu się dzieją :)  ale patrząc na ruch na stronie, ilość i jakosć komentarzy to już niedługo nie będzie po co tu wchodzic. chyba tylko pośmiac się z tallina 

Strony

Skomentuj