Chiny zapowiedziały, że przestają gromadzić dolary. Koniec darmowego kredytu dla USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Media głównego nurtu niemal zupełnie zignorowały wiadomość, którą opublikował Chiński Bank Centralny. Ma ona fundamentalne znaczenie dla światowego systemu finansowego, ponieważ może zachwiać pozycją podstawowej światowej waluty rezerwowej, dolara.

 

Chińczycy poinformowali, że "gromadzenie walut obcych nie jest już w interesie Chin". W trzecim kwartale 2013 roku chińskie rezerwy walutowe osiągnęły astronomiczną wielkość 3,66 biliona dolarów. Przez ostatnie dekady Chiny nieustannie gromadziły dolary i za wszelką cenę starały się podtrzymać niższą niż rzeczywista wartość juana, aby poprawić konkurencyjność swojej gospodarki.Teraz jednak ewidentnie nastąpiła zmiana tej strategii. Oznacza to, że Chiny wkrótce przestaną wykupywać amerykańskie obligacje, co ograniczy możliwość generowania długu przez USA. Oznacza to poważne reperkusje w gospodarce światowej.

 

To właśnie polityka gospodarcza rzekomo komunistycznych Chin spowodowała, że obecnie praktycznie wszystkie towary, które kupujemy w sklepach mają napis "Made in China". Można powiedzieć, że w tym sensie żółta rasa faktycznie zalała świat. Proces ten spowodował też wiele zmian w strukturze gospodarczej krajów wysokorozwiniętych, ponieważ napływ tanich produktów z państwa środka doprowadził do upadku dziesiątki tysięcy przedsiębiorstw, co spowodowało likwidację wielu milionów miejsc pracy.

 

Na dodatek kupując te produkty zasilamy Chiny gotówką. Kraj ten zachowuje się jak wielki supermarket, który wykasza konkurencje, po to tylko, aby doprowadzić do bankructwa lokalne sklepiki, po czym podnosi ceny sięgając głębiej do kieszeni uzależnionych i pozbawionych konkurencji konsumentów. Wydaje się, że właśnie taką globalną politykę uprawiały obecnie Chiny i najwyraźniej przychodzi czas podniesienia cen.

 

Jest to nieuniknione, gdy juan wzmocni się do innych walut zgodnie ze swoją realną siłą nabywcza. Pełna wymienialność juana może spowodować wzrost wartości chińskich towarów. Może jednak dojść łatwo do tego, że kontrakty na ropę naftową będą wyceniane w juanach. To byłby cios dla dolara, dla którego ropa naftowa stanowi ekwiwalent byłego złotego standardu.

 

Świat zmienia się na naszych oczach, a większość ludzi jak zwykle nie zauważa tego. Styl życia w USA musi się zmienić, bo nieograniczony kredyt bez wielkiej inflacji kończy się i teraz nadejdzie czas zaciskania pasa. Istnieje tez obawa, że bankrutujące Stany Zjednoczone sprowokują kolejną wielką wojnę. Warto przypomnieć, że Adolf Hitler też rozpętał wojnę, aby nie spłacać długów Niemiec.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika prostopopolsku

Lichwiarski

Lichwiarski pieniądz
 
"obecnie praktycznie wszystkie towary, które kupujemy w sklepach mają napis "Made in China" "
 
To jest dość nieścisłe, chodzi o towary, w które zaopatrywane są doły społeczne, muszą być tanie, aby u zbiedniałej części społeczeństwa stworzyć wrażenie, że jeszcze sobie może pozwolić na kupno tych towarów. Zbiednienie ma przynajmniej dwa źródła
 
1. zadłużenie państwa i prywatne
 
2. deindustrializacja, odprzemysłowienie, późna realizacja <b><i>syjonistycznego Planu Morgenthaua</i></b>, wówczas zarzuconego, ale dobry plan zawsze może znaleźć zastosowanie, jeśli pasuje do okoliczności. Plan Morgenthaua jest realizowany i "doprowadził do upadku dziesiątki tysięcy przedsiębiorstw ".
 
Jeśli kogoś dziwi to wskrzeszenie Planu Morgenthaua dziś i to na obszarze daleko większym, ten powinien rozważyć imperialny aspekt konstrukcji nazywanej UE.
 
"Świat zmienia się na naszych oczach, a większość ludzi jak zwykle nie zauważa tego", wpatrzeni w media masowe znajdują się w stanie snu narkotycznego.
 
"bankrutujące Stany Zjednoczone sprowokują kolejną wielką wojnę", nie jest to co prawda koniecznym przy bankructwie byłego mocarstwa, jak pokazała "międzynarodowa wspólnota" likwidując ZSRR, ale obawa jest słuszna, że tym razem "kastraci ekonomii" po"prowadzą ludzkość od jednej wojennej katastrofy do drugiej".
 
Dodajmy przy tym, że wojna jest już od stuleci uznana za skuteczną metodą stabilizacji lichwiarskiego systemu pieniężnego.
 
Dokąd prowadzi system lichwiarski znakomicie ilustrują słowa Walkera w jego książce "Pieniądz w biegu historii", znalezionej w opisie zapomnianych brakteatów, sumujące rozwój systemu pieniężnego w Grecji starożytnej:
 
"Ten rozpad porządku pieniądza zniszczył wspaniały rozkwit kultury greckiej.
 
Jedynie niewiele pokoleń później stali biedni pasterze kóz bezmyślnie przed świątyniami swej wielkiej przeszłości i wyrywali z nich kamienie, żeby tylko rozbudować ich własne skromne domostwo. Żyli znowu w gospodarce naturalnej. "

Portret użytkownika prostopopolsku

Pro i contra. prostopopolsku

Pro i contra.

prostopopolsku wrote:

Lichwiarski pieniądz
 
"obecnie praktycznie wszystkie towary, które kupujemy w sklepach mają napis "Made in China" "
"bankrutujące Stany Zjednoczone sprowokują kolejną wielką wojnę", nie jest to co prawda koniecznym przy bankructwie byłego mocarstwa, jak pokazała "międzynarodowa wspólnota" likwidując ZSRR, ale obawa jest słuszna, że tym razem "kastraci ekonomii" po"prowadzą ludzkość od jednej wojennej katastrofy do drugiej".

 
"Made in China" contra "bankrutujące Stany Zjednoczone" przechodzi w fazę końcową, bowiem na pytanie:
Kto jest największą potęgą gospodarczą świata ?
Otrzymujemy  nową odpowiedź.
 

Portret użytkownika d4

nie wazne ? bingo ,

nie wazne ? bingo , kimkolwiek jestes . to co pokazales/as mocne 
jest , klip jest super , trafiony 200% , pieprzony NWO . jesli ten 
swiat sie nie zresetuje w najblizszych dniach , to nie mam pomyslu co dalej

Portret użytkownika charis

zeby zbudować globalny rząd

zeby zbudować globalny rząd czy federacje z której kilka lat pózniej na ok 3.5 roku wyłoni się antychryst, wpierw trzeba obalić obecny status quo na świecie a system dolarowy jest jedną  z podstaw tego status quo. Zarządcy systemu nie dbają o poszczególne regiony - ich nie obchodzi żeby USA było silne albo żeby CHINY były silne - to tylko przejściowe stany oni patrza globalnie
 
lew z orlimi skrzydłami upadek USA : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=6557
 
 
,,Zniknął pobożny z kraju, nie ma uczciwego wśród ludzi. Wszyscy czyhają na rozlew krwi, jeden na drugiego sieć zastawia. (3) Do złego mają zgrabne dłonie: Urzędnik żąda daru, a sędzia jest przekupny; dostojnik rozstrzyga dowolnie - prawo zaś naginają. (4) Najlepszy między nimi jest jak kolec, najuczciwszy jak cierń. Lecz nadchodzi dzień wypatrzony przez twoich stróżów, twoje nawiedzenie; wkrótce nastąpi przerażenie. " - księga Micheasza rozdział 7 wersety : 2-4, biblia warszawska
 
," Głosimy tedy, jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują " 1 KORYNTIAN 2:9, biblia warszawska

, "utrapienia teraźniejszego czasu nic nie znaczą w porównaniu z chwałą, która ma się nam objawić " RZYMIAN 8:18, biblia warszawska : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=139

Portret użytkownika Grandstapler

Ale Chiny to nadal imperium

Ale Chiny to nadal imperium komunistyczne .Pewnego dnia może się okazć ,że władcy Chin wprowadzą nowy porzadek w świecie. Chiny stosują narzędzia (ekonomię kapitalistyczną) by zniszczyć przeciwnika którym jest obowiazujacy układ światowy.Wystarczy teraz tylko podłożyć nogę gigantowi (usa) na glinianych nogach , by runął cały świat.

Portret użytkownika IO

Miało być przebiegunowanie na

Miało być przebiegunowanie na Ziemi, później na Słońcu, a obecnie następuje przebiegunowanie w gospodarce światowej. Chińczycy to jest mądry naród - są jak tytuł filmu "Przyczajony tygrys, ukryty smok", takie właśnie są Chiny, czekają cierpliwie i z rozwagą. 

Portret użytkownika Saj

USa podpisała na siebie wyrok

USa podpisała na siebie wyrok śmierci kiedy powołała istnienie swojego baku centralnego, któy nawet nie jest instytucją tego państwa. Wojna wywołana przez USA mnie zdziwi, tylko jeżeli USA przegra, przyjdzie nam żyć w naprawdę ciekawym świecie.

Strony

Skomentuj