Chiny zamierzają wynieść na niską orbitę załogową stację kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: CGTN America na youtube.com

To już pewne, że wielomodułowa załogowa stacja orbitalna należąca do Chińskiej Republiki Ludowej, zacznie być wkrótce wystrzeliwana z Ziemi tak aby połączone jej fragmenty działały do 2022 roku. Stacja jest kolejnym etapem chińskiego programu kosmicznego. Konstrukcja będzie posiadać cztery moduły oraz teleskop o polu widzenia 300 razy większym od teleskopu Hubble’a!

Moduł podstawowy stacji będzie zawierał obszar do dokowania dla statków dostawczych oraz załogowych statków kosmicznych. Oprócz tego będzie także moduł naukowy, inaczej nazwany optycznym. To właśnie w tym module będzie znajdował się teleskop kosmiczny, który będzie posiadał zwierciadło o średnicy dwóch metrów.

 

Testy startu modułów stacji orbitalnej rozpoczną się już w tym miesiącu i mają mieć kluczowe znaczenie dla realizacji projektu. Załogowa stacja orbitalna ma teraz dla Chin najwyższy priorytet, zaraz po udanym uruchomieniu laboratoriów Tiangong, których zadaniem jest testowanie wszystkich technologii niezbędnych do budowy stacji.

 

Chińska stacja kosmiczna ma w założeniu przetrwać na orbicie co najmniej 10 lat. Prawdopodobnie odegra ona ważną rolę w pełnieniu funkcji, którą pełni teraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, ponieważ obecna może wyjść z użytku już w 2024 roku.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj