Chiny zamierzają kontrolować pogodę na połowie terytorium kraju

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński rząd zapowiedział pięciokrotne rozszerzenie projektu kontroli pogody. Władze zaznaczyły, że zamierzają objąć nim 5,4 miliona kilometrów kwadratowych. Oznacza to iż, Chiny planują kontrolować pogodę na obszarze 56% powierzchni swojego kraju.

 

Chiny to zaledwie jedno z ponad 50 państw, które wykorzystują geoinżynierię. Używane dziś metody wykorzystywane do kontroli pogody, pochodzą jeszcze z końca lat czterdziestych XX wieku. Wówczas, odkryto niezwykłe oddziaływanie  kryształków jodku srebra na chmury. Badając to zjawisko, naukowcy stworzyli metodę kontroli nad formowaniem i poruszaniem się wody w chmurze.
 

W latach sześćdziesiątych, Chiny uruchomiły własny program kontroli pogody. Branża ta zatrudnia obecnie około 35 000 osób - więcej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Chiński projekt geoinżynierii, ma pomagać w złagodzeniu skutków katastrof naturalnych, takich jak susza czy grad. Ma się on również przyczynić się do szybszego reagowania na sytuacje kryzysowe takie jak pożary lasów lub pastwisk.


W 2017 roku Chiny wydały 168 milionów dolarów na sprzęt wspierający projekt wysiewu chmur. W tym celu zakupiono cztery samoloty i 897 wyrzutni rakiet. W styczniu 2019 roku media stanowe podały, że taktyka rozsiewania chmur w zachodnim regionie Sinciang zapobiegła 70% szkód spowodowanych gradobiciem. Rozwój tej technologii jest oczywiście obserwowany nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie. Nikt nie zna jednak długofalowych konsekwencji zabaw z klimatem Ziemi. Nie wykluczone, że mogą one znacznie wykraczać poza ewentualne korzyści. Lecz o tym przekonamy się w ciągu kolejnych dekad.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chiny zamierzają kontrolować

Chiny zamierzają kontrolować pogodę ? Chyba doraźnie,na dzisiaj ? Coś mi się zdaje, że znowu.Bez świadomości konsekwencji tego działania.Ale spoko.Kiedyś wybili ogrom wróbli szkodników jednych a potem bez wcześniejszej świadomości swoich działań i ich KONSEKWENCJI milionami z głodu zdychali.Ale spoko.Tak to już jest. Ja z powodu każdej podobnej głupoty i ślepoty płakać nie będę :)  Jakieś straty zawsze muszą być.

Portret użytkownika Быдлошевский Л.З.

Czy "suweren" to stonka czy

Czy "suweren" to stonka czy tylko glupi goj ?

https://www.youtube.com/watch?v=f7otWSxtO7A

CHEMTRAILS - co to takiego jest ?

Ano teoria spiskowa mowi, ze za pomoca substancji chemicznych opylaja nas ze specjalnych samolotow jak jakas stonke ziemniaczana co w przypadku zidiocienia polskojezycznych Biorobotow-Zombi z pewnoscia jest i prawda ale niestety opylaja tez tych normalnych "suwerenow" takich jak np. ja i ks. kard. Nycz czy Grünkiewitz-Walz Hanna.

Po czym widac ze nas opylaja ? Ano teoria spiskowa mowi, ze po "kratownicach" na niebie takich jak na zalaczonym krotkim wyjatkowo dobrze zrobionym tylko 3 - minutowym polskim filmiku u gory. I rzeczywiscie za czasow komuny kiedy czesto niczym Dyzio Marzyciel w niebo sie gapilem zeby zapomniec o PRL-owskim raju bylo ono blekitne albo zachmurzone ale "kratownic" nigdy nie bylo - co najwyzej pojedyncze smugi po samolotach wojskowych ktore nas przed RFN i USA bronily calkiem zreszta niepotrzebnie co z dzisiejszego punktu widzenia jest oczywista oczywistoscia...

Kiedy niedawno kilka lat mieszkalem w centralnej Bialorusi NIGDY tam tych "kratownic" nie widzialem, pomimo ze tam Dyktatura panuje a w Polsce Demokracja ? Czym wiec nas opylaja ? Teoria spiskowa mowi ze Nano-Aluminium, Barium i innymi substancjami chemicznymi takimi jak srodki psychotropowe oraz bakterie grypy i innych chorob jak np. Alzheimer a moze i nawet jak ten okrutny komunawirus kowidowy dziewietnasty ? Rezultatem po latach tego opylania jest ogolne otepienie i biernosc mas pracujacych miast i wsi co ja osobiscie na codzien zmuszony jestem obserwowac tak w Polsce jak i u Frau Dr. Kazmierczak vel Kaßner vel Merkel ...

W polaczeniu z technologia HAARP czyli gigantyczna Mikrofalowka moga byc chemtrails w kazdej chwili uzyte przez Grupe Trzymajaca Wladze (GTW) do mentalnego otumanienia mas ludzkich w sytuacjach buntu czy przedrewolucyjnych niepokojow jezeli scierwomedia scierworzadzacych poczuja sie zagrozone. Tak prawi teoria spiskowa.

P.S.

Ogladnijcie ten powyzszy 3-minutowy filmik ktory jakis polski otwarty umysl zrobil pokazujac niebo gdzies pod Wroclawiem. Jak spiewal chyba Niemen albo Stanislaw Guzek vel Stan Borys "... nie zginiesz w tlumie poki jeszcze umiesz przystanac gdy zaspiewa ptak..."

Autor: Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Skomentuj