Chiny zaczynają odkrywać zasoby na asteroidach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chiny planują rozpoczęcie misji kosmicznych dla rozwoju bazy zasobowej asteroidów najpóźniej do 2025 r. – informuje China Daily, powołując się na Chińską Akademię Technologii Kosmicznych (CAST).

 

 

„Mamy zamiar zacząć badać asteroidy po pierwszej misji na Marsa, która odbędzie się w 2020 roku. Do 2025 r. asteroidy będą w gestii naszych zainteresowań, ponieważ znajdują się tam zasoby, które będą odgrywać ważną rolę w przyszłym rozwoju ludzkości” – powiedział E. Pejtszjan, główny specjalista CAST w dziedzinie badań kosmicznych. „Dane dotyczące odpowiedniego programu, jak i jego celów, są na etapie zatwierdzenia. Pracujemy nad tym bardzo intensywnie”.

 

Według niego, chińscy naukowcy aktywnie badają możliwość wykonywania lotów kosmicznych na Jowisza. W grudniu Chińska Administracja Kosmiczna (CNSA) opublikowała raport, w którym poinformowała, że od 2017 do 2021 roku Chiny planują rozpocząć rozwój kluczowych technologii w celu zbadania asteroidów i Jowisza. Oczekuje się, że w przyszłości z tego powodu wyjaśnionych zostanie wiele fundamentalnych pytań, dotyczących pochodzenia Układu Słonecznego i możliwości istnienia życia na innych planetach.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj