Chiny wystrzeliły pierwszą na świecie rakietę opalaną węglem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W zeszłym miesiącu Space Pioneer jako pierwsza prywatna firma kosmiczna w Chinach wystrzeliła rakietę na paliwo ciekłe. Jak się okazało niedawno, nie było to jedyne osiągnięcie startupu. Okazuje się, że nafta lotnicza, która napędzała silniki, otrzymywana była nie z ropy naftowej, ale z węgla. Taka innowacja mogłaby zapewnić chińskiemu przemysłowi kosmicznemu niezawodne i wydajne źródło energii, w którą Chiny są bogate.

 

Silniki rakietowe wymagają paliwa pierwszej klasy, które zwykle uzyskuje się w złożonym procesie rafinacji wysokiej jakości nafty. Tworzenie wystarczających rezerw takiego paliwa zawsze było trudnym zadaniem, zwłaszcza w Chinach, z ich ograniczonymi zasobami ropy naftowej. Dlatego pierwsze wystrzelenie rakiety na naftę lotniczą wykonaną z węgla było ważnym krokiem dla kraju w rozwoju astronautyki.

 

„Sukces tego projektu zwiększa liczbę źródeł paliwa dla chińskiego przemysłu lotniczego, zapewnia krajowe bezpieczeństwo energetyczne i kładzie solidny fundament pod wystrzelenie chińskich rakiet nośnych nowej generacji”- pisze China Space News.

 

Nafta lotnicza z węgla została opracowana wspólnie przez szereg przedsiębiorstw państwowych, w tym 165th Research Institute of CASC Corporation, Coal-to-Liquid Chemical Company i Ningxia Coal Industry Group. Po wielu latach eksperymentów zespół naukowców odkrył, że nafta lotnicza, otrzymywana w wyniku upłynniania węgla, wykazuje podobne właściwości do nafty lotniczej otrzymywanej z ropy naftowej.

 

W ramach projektu zbudowano linię produkcyjną, która produkuje 5 tys. ton paliwa rocznie. To wystarczy na około 30 nieparzystych lotów. W 2025 roku planowane jest zwiększenie produkcji do 30 tys. ton.

 

A 2 kwietnia, po ponad 300 testach silnika, rakieta Tianlong-2 z powodzeniem wystartowała i wyniosła na orbitę satelitę teledetekcyjnego, wykorzystującego nowy rodzaj paliwa. Jednocześnie, co ważne, silnik typu otwartego YF-102 jest standardem dla nowej generacji chińskich rakiet nośnych. Są one instalowane na pociskach Long March-5, Long March-6 i Long March-7.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

chiny to potęga dronowa,

chiny to potęga dronowa, która jest silna i niebezpieczna, tak jak iran który dostarcza dzisiątki tysięcy dronów dla ruskich !  Polacy i Ukraincy powinni szybko zbudować fabrykę dronów by ostrzeliwać moskwę i fabryki oraz zakłady ruskich kacapów !!! z pomocą USA na jesień by była już gotowa ! Polak i Ukraina musi szybko ją zbudować !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Portret użytkownika axell69

Marnujesz się  Inschtalator 

Marnujesz się  Inschtalator  na tej stronie , holywood  powinien ciebie   zatrudnić na   minimum dwa etaty 

1. Zostałbyś  głownym kaznodzieją  holibródu 

2. Pisałbys scenariusze do filmów s-f , poważnie   , są oryginalne    i niepodlegają  zadnej dyskusji np taki film jak "iran który dostarcza dzisiątki tysięcy dronów dla ruskich"   byłby przebojem światów  zachodniego upadku cywilizacji 

3, Mógłbyś  nawracać   całą tą zgraję  pedoaktorów na ścieżkę  jezusa joggina - zdrowia 

Jeśli zgadzasz się to natychmiast  uruchamiam moje   znajomości  i  mogę być twoim agentem . Twój  kryptonim  zawodowy  to "Inschtalatorberg"   

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Art. 4. konstytucji RP

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

przywilej suwerena mającego bezpośrednią władzę - oddaj głos na siebie w domu.

Portret użytkownika ARTUR

U nas też dokonają odkrycia ,

U nas też dokonają odkrycia , rakieta na chrust  i jeszcze dostaniemy pieniądze z Brukseli za ekologiczne rozwiązanie Smile Tak jak ogłoszenia o przejściu gospodarki europejskiej na gospodarkę wojenną Smile np. elektryczne czołgi , bezemisyjne pociski , ekologiczne umundurowanie i wegańskie posiłki Smile

Skomentuj