Chiny wykorzystają opryski chemiczne do walki z zanieczyszczonym powietrzem

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Całkiem niedawno informowaliśmy o specjalnych kopułach, jakie zostały zaproponowane przez Chińczyków, które miałyby ochronić ludzi przed poważnie zanieczyszczonym powietrzem w kraju. Kolejnym projektem, pozwalającym na walkę ze smogiem, jest wykorzystanie specjalnie opracowanego bezzałogowca, który będzie rozpylać substancje chemiczne nad chińskim niebem.

 

Chińska Administracja Meteorologiczna rozpocznie w tym miesiącu testy nowo zaprojektowanego bezzałogowca, zdolnego do rozpylania substancji chemicznych w powietrzu. Mają one spowodować zamrożenie zanieczyszczeń, pozwalając im opaść na powierzchnię ziemi. Testy te będą wykonywanie na lotniskach i portach.

 

Dron został opracowany przez chińską korporację przemysłu lotniczego i przypomina paralotnię. Dzięki nowemu projektowi, bezzałogowiec ten potrafi unieść trzy razy więcej ładunku, stając się bardziej wydajnym i opłacalnym. Premier Chin Li Keqiang kilka dni temu "wypowiedział wojnę" zanieczyszczonemu powietrzu w kraju i planuje się zmniejszyć emisję pyłu PM2,5.

 

W ciągu ostatnich kilku lat, opryski chemiczne, wykorzystywane do walki ze smogiem, były wykonywane za pomocą samolotów i zmodyfikowanych bezzałogowców. Najnowszy dron jest jednak aż 90% tańszy oraz bardziej wydajny od zwykłych bezzałogowców i potrafi unieść 700 kilogramów związków chemicznych, które mogą być rozpylane w promieniu pięciu kilometrów.

 

 

Źródło: http://www.scmp.com/news/china/article/1440923/china-test-new-smog-busting-drone-help-clear-polluted-skies

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Skomentuj