Chiny wykorzystają opryski chemiczne do walki z zanieczyszczonym powietrzem

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Całkiem niedawno informowaliśmy o specjalnych kopułach, jakie zostały zaproponowane przez Chińczyków, które miałyby ochronić ludzi przed poważnie zanieczyszczonym powietrzem w kraju. Kolejnym projektem, pozwalającym na walkę ze smogiem, jest wykorzystanie specjalnie opracowanego bezzałogowca, który będzie rozpylać substancje chemiczne nad chińskim niebem.

 

Chińska Administracja Meteorologiczna rozpocznie w tym miesiącu testy nowo zaprojektowanego bezzałogowca, zdolnego do rozpylania substancji chemicznych w powietrzu. Mają one spowodować zamrożenie zanieczyszczeń, pozwalając im opaść na powierzchnię ziemi. Testy te będą wykonywanie na lotniskach i portach.

 

Dron został opracowany przez chińską korporację przemysłu lotniczego i przypomina paralotnię. Dzięki nowemu projektowi, bezzałogowiec ten potrafi unieść trzy razy więcej ładunku, stając się bardziej wydajnym i opłacalnym. Premier Chin Li Keqiang kilka dni temu "wypowiedział wojnę" zanieczyszczonemu powietrzu w kraju i planuje się zmniejszyć emisję pyłu PM2,5.

 

W ciągu ostatnich kilku lat, opryski chemiczne, wykorzystywane do walki ze smogiem, były wykonywane za pomocą samolotów i zmodyfikowanych bezzałogowców. Najnowszy dron jest jednak aż 90% tańszy oraz bardziej wydajny od zwykłych bezzałogowców i potrafi unieść 700 kilogramów związków chemicznych, które mogą być rozpylane w promieniu pięciu kilometrów.

 

 

Źródło: http://www.scmp.com/news/china/article/1440923/china-test-new-smog-busting-drone-help-clear-polluted-skies

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

Jakie jeszcze chore pomysły

Jakie jeszcze chore pomysły wpadna im do głowy? Zamiast założyć filtry na kominy bedą jeszcze bardziej zanieczyszczać powietrze. To mi przypomina malowanie trawy na zielono w nie tak dalekiej przeszłości.

Skomentuj