Chiny wprowadzają wirtualnych prezenterów informacyjnych, wygenerowanych przez sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube/Xinhua

W Chinach zadebiutował właśnie pierwszy wygenerowany cyfrowo prezenter wiadomości. Państwowa agencja prasowa Xinhua „zatrudniła” awatara, który powstał dzięki technologii DeepFake. Wirtualny prezenter jest jak żywy i z powodzeniem będzie mógł zastąpić człowieka.

 

Realistyczny awatar powstał we współpracy z firmą technologiczną Sogou i wzoruje się na prawdziwym prezenterze agencji Xinhua. Sztuczna inteligencja modyfikuje jego twarz w taki sposób, aby podczas mowy przypominał prawdziwego człowieka pod względem mimiki twarzy i ruchu warg.

 

Trzeba przyznać, że wirtualny prezenter wygląda bardzo realistycznie. Dopiero jego głos zdradza nam, że mamy do czynienia z postacią generowaną cyfrowo. Jednak po wprowadzeniu odpowiednich poprawek nie będziemy w stanie odróżnić, który prezenter jest prawdziwy, a który sztuczny.

Xinhua wprowadza awatary z wielu powodów. Ich obecność przede wszystkim ułatwi pracę dziennikarzy, ponieważ cyfrowy prezenter czyta tekst, który został wcześniej napisany przez człowieka. Chińska agencja prasowa będzie mogła z jeszcze większą łatwością generować wiadomości w różnych językach świata, zwiększyć wydajność pracy i zaoszczędzić pieniądze. Istotną zaletą jest również to, że taki awatar będzie mógł nadawać przez 24 godziny na dobę i będzie dostępny w każdej chwili.

 

Technologia DeepFake może również posłużyć w zupełnie innych celach, np. do fałszowania nagrań wideo. Możliwości sztucznej inteligencji wciąż zadziwiają, ale wykorzystanie tej technologii do złych celów było oczywiście łatwe do przewidzenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Różni. Młodzież zaszczepiona

Różni. Młodzież zaszczepiona szczepionką 8 w 1 czyli z trwałym niedorozwojem umysłowym nawet za 20 lat tego nie ogranie. Taki bot przeczyta rozkaz wydany przez ''klikę'' do robienia czystek etnicznych, albo z uśmiechem na ustach poinformuje że jest już wojna. Człowiek by się zawahał, bot przeczyta to co mu ''klika'' wyśle SMS-em z bunkra. Rozumiesz?

Portret użytkownika Mojeimię44

To nic innego jak coraz

To nic innego jak coraz większe programowanie społeczne. Poprostu robią ludziom papkę w mózgach. Niedługo nie potrzebni będą aktorzy, dziennikarze bo wszystko będzie w władaniu sztucznej inteligencji, która sama będzie tworzyć. To jest jeden z obrazów jednookiej bestii . Film 2:44

https://youtu.be/6n_xCI-peq0

Ja wam piszę szczerze chociaż pewnie większość w to i tak nie wierzy. To jest koniec czasów. Ludzie nie widzą, że są coraz bardziej zniewalani a nad wszystkim czówa jedno oko je.....go kultu szatana, antychrysta z pod nr.666 pod masońsko- syjonistyczną jurysdykcją. Nie ma ratunku. Jeśli sobie myślicie, że sielanka będzie trwała i będziecie wiedli sobie jeszcze długo i szczęśliwie życie oglądając koło fortuny czy mam talent to ja wam piszę szczerze: Zostało maks 2-3 lata względnego spokoju a potem będziecie płakać i lamentować.

Tu macie racjonalny filmik opisujący całe te telewizyjne zwiedzenie. Z góry piszę że jest po angielsku ale bardzo trafnie to przedstawia. Będę wdzięczny gdy chociaż jedna osoba go obejrzy, weźmie go do siebie i będzie próbować przekazać wiedzę innym. 

https://youtu.be/62DSxWkOUG0

 

Portret użytkownika 3plabc

Awatarów i gadających głów

Awatarów i gadających głów nadających przez 24h na dobę to ja mam już serdecznie dość... ;P Osobiście preferuję prezenterów, czy nawet prezenterki... o zwłaszcza prezenterki o miłej aparycji i pięknym uśmiechu... hehehehe. Orginał to orginał, wirtualne podróby to zawsze podróby!

Portret użytkownika MPas

Super technologia, na

Super technologia, na pierwszym filmiku słychać że głos prowadzacego taki jakiś dziwny a zwracając uwage na usta można dostrzec że też jest coś nie naturalnego. Gorzej jeśli bym nie wiedział że to fake. Pozdro

Skomentuj