Chiny wprowadzają pierwsze egzoszkielety dla wojska

Kategorie: 

Źródło: Gallery Military na youtube.com

China North Industries Corporation (Norinco) to firma, która do tej pory produkowała materiały wybuchowe, broń oraz amunicję, jednak od niedawna zajmuje się także tworzeniem egzoszkieletów dla chińskiego wojska. Dzięki nowemu wyposażeniu przeciętny żołnierz będzie w stanie unieść dodatkowe 45 kg ładunku.

Chińskie wojsko pracuje nad egzoszkieletami już od 3 lat, jednak poprzednie modele miały poważne komplikacje z hydrauliką oraz zasilaniem. Za to nowy prototyp jest pozbawiony wad, jego konstrukcja została znacznie uproszczona, a dzięki temu jest także wygodniejszy dla swojego użytkownika.

 

Zmodyfikowane napędy i lekki szkielet wynalazku pozwalają na jego łatwe użytkowanie na niemal każdym terenie. Jednocześnie osoba, która nosi na sobie egzoszkielet, będzie w stanie znacznie szybciej się poruszać podczas transportowania ciężkich ładunków. Zmniejszenie ciężaru konstrukcji egzoszkieletu pozwoliło również na wydłużenie czasu jego zasilania.

Ponieważ sprzęt został wykonany na zlecenie wojska, dokładne dane techniczne na jego temat są poufne. Wiadomo jednak, że pozwala on na przejście do 10 km ze średnią prędkością 4 km/h. Twórcy są także zdania, że ich wynalazek będzie mógł być stosowany do pomocy osobom niepełnosprawnym oraz pracownikom magazynowym.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj