Chiny wprowadzą pierwsze automatyczne metro w 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: Zhulong.com

Za kilkanaście miesięcy w Chinach oddane do użytku zostanie pierwsze samojeżdżące metro. Technologia oparta wyłącznie na krajowej technologii przejdzie w grudniu przez testy a do końca 2017 roku zacznie przewozić pierwszych ludzi.

 

Metro będzie w pełni automatyczne - będzie samodzielnie ruszać w trasę i zatrzymywać się na przystankach oraz otwierać i zamykać drzwi. Stwierdzono nawet, że ta nowoczesna forma transportu będzie pojawiać się punktualnie na każdym przystanku a system potrafi się automatycznie naprawić w razie awarii.

 

Pasażerowie będą zdani wyłącznie na technologię gdyż w pociągach nie będzie ani kierowców, ani obsługi. Automatyczne metro ma połączyć miasto Yanjiao w prowincji Hebei z dystryktem Fangshan w Pekinie. Niektóre linie metra w chińskiej stolicy również będą korzystać z nowego systemu.

 

Do 2020 roku Pekin będzie posiadał łącznie 300 kilometrów w pełni zautomatyzowanych linii kolejowych a na terenie całego kraju długość ta wyniesie 1000 kilometrów. Pociągi te mogą osiągnąć prędkość maksymalną 80 km/h i będą przewozić ponad 1200 pasażerów. Czas pokaże czy samojeżdżące metro osiągnie przewidywany sukces.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tomek Paryż

Też mi dopiero sukces

Też mi dopiero sukces Chińczyków. 

W Paryżu samojeżdżące metro jest od ładnych paru lat i nikt nie robi z tego wielkiego halo. Aktualnie linie numer 1 i 14 jeżdżą bez żadnej obsługi. Podobnie jest w metrze w Lille, też automatyczne, a obserwowanie tuneli przez przednią szybę daje ciekawe wrażenia, zwłaszcza gdy jedzie się po raz pierwszy.

Skomentuj