Chiny wezwały do zastąpienia dolara nową globalną walutą rezerwową

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Gdyby ktoś tego nie wiedział, Chiny to największy kredytodawca USA. Rządzący państwem środka obawiają się utraty wiarygodności kredytowej Waszyngtonu i wyrazili przekonanie, że świat potrzebuje innej waluty rezerwowej, która może zastąpić dolara.

 

Według oficjalnej chińskiej agencji Xinhua kończą się czasy, w których USA może korzystać z nieograniczonego "kredytu, aby zapewnić sobie wyjście z problemów, które sami stworzyli". "Świat musi mieć nową walutę rezerwową, która zastąpi dolara" - kontynuuje agencja. Warto nadmienić, że na potrzebę stworzenia nowej waluty rezerwowej wielokrotnie naciskały też władze rosyjskie. Nie jest zaskoczeniem, że zaoferowali oni jako opcję rosyjskiego rubla.

 

Żadna waluta rezerwowa nie jest wieczna. Status taki utracił na przykład funt brytyjski stosowany powszechnie jeszcze przed drugą wojną światową. Utrata takiego statusu to oczywiście degradacja mocarstwa a w przypadku Ameryki poważne kłopoty. Mówi się nawet o potrzebie powołania nowego dolara amerykańskiego, bo socjaliści i banksterzy zdewastowali amerykańską walutę już nawet nie drukując ją, a dodając zera na końcu rachunków.

 

To było też częścią strategii Stanów Zjednoczonych, bo Chińczycy kupowali wszystko praktycznie na zerowy procent, ponieważ musieli. Mieli po prostu za dużo zainwestowane w dolarach aby pozwolić na jego upadek. Amerykanie to wykorzystywali, ale wiadome było, że to nie potrwa wiecznie.

 

Ostatnio coraz częściej dochodzi do sygnałów, że ma powstać nowa walut rezerwowa. Z oczywistych względów nie będzie to rubel rosyjski, przynajmniej nie z powodu siły gospodarczej, a raczej militarnej. Nie będzie to też euro, bo jak wiadomo strefa euro jest w poważnych opałach. Nie będzie to też chiński juan, bo uwolnienie jego kursu byłoby masakrą dla chińskiej gospodarki.

 

Należy zatem oczekiwać na nową jednostkę, coś jak ECU w czasach przed wprowadzeniem euro. Okaże się też jeszcze czy USA będzie się spokojnie przyglądać realizacji takich planów czy też w związku z tym dojdzie do jakiejś nieoczekiwanej eskalacji sytuacji międzynarodowej.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika jj

zaraz, jak chiny sa

zaraz, jak chiny sa najwiekszym kredytodawca usa- wiec maja ogromne ilosci bondow rzadowych kupionych od jankesow-wlasnie w dolarach...
czy nikomu nie wydaje sie dziwne ze kraj ktory ma najwiecej dolarow, chcialby nagle zeby ta waluta stala sie nic nie warta???
jezeli ja kupilbym dolary to robilbym wszystko zeby ta waluta jak najdluzej dzialala i rosla w sile, zeby miec czas opylic je innemu debilowi- a tu nie, maja biliony, kto wie, moze nawet triliony dolarowych bondow, i nagle chca dolara zniszczyc...
albo ja jestem glupi, albo to nie ma sensu...albo jedno i drugie, kto wie dzisiaj juz.out

Portret użytkownika SWI

po pierwsze dolar jest już

po pierwsze dolar jest już nic nie wart... waluta bez pokrycia, stany sobie drukują ile chcą i robią  z waluty bezwartościowego śmiecia, waluta, którą chcą wprowadzić miałaby pokrycie w złocie (jak kiedyś było w usa gdzie dolar był gwarantem otrzymania od PAŃSTWA nie od jakiegoś prywatnego banku równowartości w złocie... potem FED to zmienił i zaczęły chodzić drukarki)
 
ale bardziej niepokojący jest fakt, że to nie pierwsza taka próba... Libia też chciała wprowadzić złotego dinara i jak to się skończyło wiadomo, każda próba wprowadzenia międzynarodowej waluty opartej na przeliczniku złota będzie gwoździem do trumny USA i stojącego za nimi izraela i niestety ue, a co za tym idzie całego systemu bankowego oparego na lichwie i tworzeniu pieniądza kredytowego z nikąd

Portret użytkownika euklides

Wychodzą z propozycją do

Wychodzą z propozycją do ludu, czyli wszystko już jest dawno przygotowane. Eksperymentalną walutą światową jest coś co się po polsku wdzięcznie nazywa "Specjalne prawa ciągnienia"...
"Specjalne prawa ciągnienia (ang. Special Drawing Rights, SDR, kod ISO 4217: XDR) – międzynarodowa jednostka rozrachunkowa, umowna jednostka monetarna, mająca charakter pieniądza bezgotówkowego, czyli istniejącego wyłącznie w postaci zapisów księgowych na bankowych rachunkach depozytowych."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalne_prawa_ci%C4%85gnienia
 
Globalny rząd już w zasadzie istnieje, a IMF staje się jego bankiem centralnym. Prawie wszystkie państwa są zrzeszone w IMF i jak USA odegrają swoją rolę to nastąpi odejście od dolara.
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund
 

Portret użytkownika piotrzz1

Chińczycy wygenerowali sobie

Chińczycy wygenerowali sobie problem. Juan jest zbyt mocny i nie opłaca się importować towarów z Chin. Problem narasta od dłuższego czasu. PKB Chin leci na pysk ( do dna jeszcze mu dużo zostało), ale jak już spadnie to cały świat będzie wył.

Portret użytkownika Bolek

A może to jest odpowiedź

A może to jest odpowiedź Putina na amerykańskie pomysły dostarczania gazu (g)łupkowego do Europy po dumpingowej cenie czyli 70 dolarów za 1000m3? Nie po to Putin ze szwabami (przy oklaskach i jękach zachwytu Tuska) zablokował gazoport w Świnoujściu swoją rurą gazową, żeby się tam teraz pchali...

Portret użytkownika Mahakala

Bolek amerykańcy beda

Bolek amerykańcy beda sprzedawać nasz gaz łupkowy, nazywaja go teraz amerykańskim bo tuskorząd oddał amerykanom nasze złoza, poczytajcie prawo geologiczne i wejdźcie głębiej w temat a zrozumiecie że nasz gaz jest tak naprawdę gazem amerykanskim.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Coś mi się tu nie

Coś mi się tu nie podoba...
Putin za mało mówi o sprawach, które powinien powiedzieć.
Obawiam się, że w związku z pewnymi zaleznościami od Zachodu pójdzie na układ oddając Zachodnia Ukrainę w zamian z Wschodnią Polskę.  Tak jak wczesniej mówiłem...
 Chyba nie będzie miał wyjścia..

Portret użytkownika FDDA

Tylko tutaj chodzi głównie o

Tylko tutaj chodzi głównie o Krym, jako że gdyby nie flota Czrnomorska która tam stacjonuje. Już dawno Banksterzy perzejeliby Syrię i szykowali się na Iran. Teraz ich głównym zadaniem jest skłucić (z ukraińcami) i dokopać Rosji za pomocą demonstracji. Lecz ten plan wymyka im się z rąk dlatego że, Putin wysłał tam swoje wojska.

Portret użytkownika shin.shimoyet

Dobrze dobrze, nowa wspólna

Dobrze dobrze, nowa wspólna waluta dla całego świata. Ale wcześniej ogólnoświatowy kryzys, głód, zaostrzenie nastrojów na Ziemi - i pojawienie się jednego człowieka który ogłosi pokój i bezpieczeństwo.
Super.Spełniają się proroctwa z Apokalipsy Jana.Jedna waluta jest tego dowodem Smile
Elegancko!

Strony

Skomentuj