Chiny wezwały ludność do robienia zapasów. Zerwanie łańcuchów dostaw na horyzoncie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński rząd wezwał obywateli do gromadzenia niezbędnych zapasów na wypadek sytuacji kryzysowych. Niezwykle ulewne deszcze, które podniosły ceny warzyw, wzbudziły obawy o zerwanie łąńcuchów dostaw. Orzeczenie Departamentu Handlu wzbudziło pewne obawy w krajowych mediach społecznościowych.

 

Wspierany przez Partię Komunistyczną Dziennik Gospodarczy, namawiał internautów do zachowania spokoju. Wytłumaczono, że celem dyrektywy jest zabezpieczenie, aby obywatele nie zostali z niczym, jeśli na ich obszarze zostanie nałożona blokada. W oświadczeniu ministerstwa, wezwano władze lokalne do ciężkiej pracy, w celu zapewnienia stabilnych dostaw i cen, oraz do wczesnego ostrzegania o wszelkich problemach.

 

Rząd centralny zwykle podejmuje dodatkowe wysiłki, aby zwiększyć podaż świeżych warzyw i wieprzowiny przed najważniejszym świętem w Chinach, Księżycowym Nowym Rokiem, który rozpoczyna się na początku lutego przyszłego roku. W tym roku, wysiłki stały się bardziej pilne po tym, gdy ekstremalna pogoda zniszczyła uprawy w Shandong – największym regionie rolniczym w kraju.

W zeszłym tygodniu ceny ogórków, szpinaku i brokułów wzrosły ponad dwukrotnie od początku października. Według Indeksu Cen Warzyw w Shouguang, kluczowym centrum handlowym w Shandong, szpinak kosztował więcej niż wieprzowina, bo 16,67 juanów (2,60 dolara) za kilogram. Chociaż ceny spadły w ostatnich dniach, ekonomiści spodziewają się znaczącego wzrostu inflacji.

 

Departament Handlu poinformował, że władze lokalne powinny z dużym wyprzedzeniem zaopatrywać się w warzywa nadające się do przechowywania i wzmocnić sieci dostaw awaryjnych, aby zapewnić sprawne i wydajne działanie kanałów dystrybucji. Dodano, że informacje o cenach, popycie i podaży towarów powinny być publikowane w odpowiednim czasie, aby ustabilizować oczekiwania ludności. Chiny planują również wypuścić zapasy warzyw do obiegu „we właściwym czasie”, aby przeciwdziałać rosnącym cenom. Nie jest jasne, jakie warzywa Chiny przechowują w rezerwach i ile ich jest.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika baca to opolczyk

a jakis dowod w postaci video

a jakis dowod w postaci video , bo mowic to mozna ze weszla cala armia.

Poniewaz nie ma trupow bo tak sie umowili , to mozna robic spoleczenstwa w trabe.

Normalnie gdyby ktos przekroczyl granice to sie strzela bez ostrzezenia tym bardziej z bronia przekraczaja.

No ale wtedy byly by trupy i false flag byla by prawdziwa..

Portret użytkownika Opi

Ważną tu informacją jest że

Ważną tu informacją jest że szpinak podrożał znacznie! Zbiory w większości się już zakończyły, zboże, ziemniaki, kapustę jeszcze widziałem tydzień wstecz na polu. Okoliczni rolnicy będą to sprzedawali na bazarku w Halinowie!
Nie widziałem u nas aby ludzie kupowali po 5 worków ziemniaków! Dlaczego w Chinach tych zgromadzonych produktów nie wywiozą na górkę wtedy im nie zaleje!!!!!

Portret użytkownika endriu gołota

Widzisz gdzieś tutaj

Widzisz gdzieś tutaj zwalczające się ze sobą źródła ??? Przecież to mainsterm!!! a wiadomość ta sama cytowana z jednego źródła
Dasz sobie odciąć że te "źródło" pisze prawdę czy fejk
Zapasy to już robili Szwedzi Niemcy i co ???
Dobrze wiem po co jest ten blog i owady korporacyjne piszące w komentarzach

Portret użytkownika inzynier magister

co tam chiny u nas

co tam chiny u nas lucyferianie z loży bilderberg i ordo ab chao już za chwilkę będą niszczyli zdrowie dzieci !!!

Wariatów w Sejmie nie brakuje". Sośnierz ujawnia wstrząsającą prawdę

https://www.youtube.com/watch?v=QvRlR_HMHQ4

Szczepienia dla dzieci coraz bliżej? Rząd nie chce czekać na decyzję EMA

Rada Medyczna przy premierze rozważa możliwość szczepienia dzieci przeciw koronawirusowi jeszcze w listopadzie – pisze RMF FM. Rządzący nie chcą czekać na decyzję Europejskiej Agencji Leków (EMA), która dopiero rozpatruje wniosek Pfizera o dopuszczenie preparatu dla grupy wiekowej 5-12 lat.

Zdaniem przewodniczącego Rady, prof. Andrzeja Horbana, nie ma na co czekać. Decyzja EMA jest opóźniona i zakończenie procedury przewiduje się na połowę grudnia. Szczepienia dzieci nastąpiłyby zatem na przełomie roku.

Polska wprowadzając szczepienia w grupie wiekowej 5-12 lat, chce posiłkować się badaniami klinicznymi z USA, gdzie przewodnicząca Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Rochelle P. Walensky wydała decyzję o szczepieniu dzieci w wieku 5+.

Abp Vigano OSKARŻA Watykan i Bidena! || Ja, katolik. Ekstra

https://www.youtube.com/watch?v=apBsUtgdTd8

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Kurde albo przechodzę dzień

Kurde albo przechodzę dzień świstaka albo to autorzy tych tekstów ciągle piszą to samo.Już od 10 lat czytam że albo wojna za pasem ,albo prądu nie będzie ,a wody zabraknie to już na bank.No i oczywiście wysyp idiotów od Klimuszki,Wangi czy Jackowskiego.

 Ja wam powiem co będzie....zima będzie.Jak to zimą trochę ludzi się rozchoruję ,trochę zmarźnie ,trochę się zaczadzi próbując jakoś dogrzać swoje klatki .Trochę emerytów padnie bo nie będzie ich stać na leki, a innych już nawet na bułki.Rok jak każdy inny .Potem przyjdzie wiosna ci co przeżyją zapomną o tych co nie dali rady i życie będzie się toczyło dalej.Żadnej zasranej wojny nie będzie ,a jesli będzie to nikt z was ani tych pseudo jasnowidzów nie wie kiedy to się wydarzy.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika baca to opolczyk

Opetany ty myslisz ze

Opetany ty myslisz ze katastrofa to jest z dnia na dzien? SIedzisz 10 lat a zmiany nastapily np w 2020 roku wiec twoje 8 lat jest falstartem, jesli bedziesz dalej tak drwil i sie smial to jeszcze bedziesz musial swoja babcie zjesc albo jakiegos kundla. i zrozumiesz ,ze sa rzeczy ponad twoim zyciem na ktore masz maly wplyw.

Strony

Skomentuj