Chiny wdrażają roboty policyjne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Chinach zaczęto wykorzystywać roboty do roli strażników w prowincji Guangdong. Dziesięć różnych inteligentnych robotów zostało rozmieszczonych w roli celników w trzech portach.

 

Roboty te są pierwszymi, którym powierzono takie zadanie. Nazwane Xiao Hai, są w stanie widzieć, chodzić, mówić, słuchać i uczyć się. China Daily poinformowało, że na podstawie specjalistycznych danych, roboty potrafią także odpowiadać na pytania w 28 różnych językach i dialektach, w tym kantońskim, mandaryńskim, angielskim i japońskim.

 

Ponieważ zostały one zainstalowane z technologią rozpoznawania, dyrektor Gongbei, Zhao Min, powiedział, że roboty mają także zdolność do wykrycia osób, które zachowują się podejrzliwie. Wdrożenie robotów do celów bezpieczeństwa nie jest pierwszym tego typu ruchem dla Chin.


W zeszłym miesiącu w Shenzen, w jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych również wprowadzono robota-celnika. Nazwany Anbot, patroluje wzdłuż hali odlotów portu lotniczego w Terminalu 3, jak donosi oficjalna gazeta Komunistycznej Partii Chin "People's Daily".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj