Chiny uruchomiły linię kolejową prowadzącą aż do Londynu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pociąg będzie pokonywał dystans prawie 12 tysięcy kilometrów, a cała podróż zajmie 18 dni. Zanim lokomotywa dotrze do wschodniego Londynu, przejedzie kolejno przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy, Belgię i Francję.

Pociąg wypełniony towarami, wartymi łącznie około 4 miliony funtów, takimi jak: skarpetki, ubrania torby czy walizki, wyruszył z Chin 1 stycznia i dotarcie do celu powinno mu zająć 18 dni. 

 

Wielka Brytania jest ósmym państwem, które znalazło się na trasie kolejowej Chiny-Europa, a Londyn został dwunastym europejskim miastem, w którym zatrzyma się chiński ekspres. Rozrost linii kolejowej jest częścią strategii prezydenta Chin, Xi Jinpinga, polegającej na połączeniu Azji z Europą i Afryką, za pomocą sieci szlaków handlowych.

Źródło: The Sun

Ponieważ na trasie przejazdu występować będą różne tory kolejowe, pojedyncza lokomotywa nie będzie w stanie przebyć całej trasy, co w praktyce oznacza, że w pewnych miejscach wagony będą musiały zostać przeładowane.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika zapalki

Tak antka widziałem na

Tak antka widziałem na youtubie jak jakis bloger sie z zaciekawieniem zapytał co jak z jedwabnym szklakiem . To go antek zgasił ze zapewnia iz zadne terminale nie powstają i on niewidzi sensu współpracy z komunistycznymi "socjalistycznymi "  chinami 

Taka dobra zmiana 

Portret użytkownika fix

A bedzie mozliwosc

A bedzie mozliwosc przejechania sie nim dla szaraczkow....taka objazdowa wycieczka....bo teraz wysiadac w pewnych miejscach ....

Jak cos to korzystam.....oczywiscie ..wagon sypialnia...bo siedziec tyle godzin... wystarczy, ze z zachodu na wschod w pl jedzie sie i jedzie sie i jedzie sie..i mroooowki....i jeszcze kantyna zamknieta...i wagony niestety nie na wysokim poziomie, a taka dluga trasa do tak pieknych miejsc na wschodzie.....

 

 

 

 

Skomentuj