Chiny tworzą największy na świecie superkomputer

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińscy naukowcy planują w 2018 roku stworzyć, a w 2020 roku wprowadzić do użytku największy na świecie superkomputer, który skupi się na badaniach w dziedzinie inżynierii genetycznej.

Jak powiedział nadzorca projektu, maszyna będzie zdolna do wykonywania miliona bilionów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę. Komputer o nazwie Tianhe-3 ma dziesięciokrotnie wyprzedzić w swojej mocy obliczeniowej najpotężniejszy jak dotąd Sunway TaihuLight.

W tym roku Chiny mają zamiar dokonać przełomu w tym kierunku, zarówno pod względem procesora, jak i technologii pokrewnych. Pozwoli to krajowi na szybsze i znacznie dokładniejsze rozwiązywanie szeregu złożonych problemów naukowych.

Komputer ma zostać wykorzystany do analizy struktur i lokalizacji sekwencji białek w badaniach w dziedzinie inżynierii genetycznej. Według twórców, może się to wiązać z szeregiem nowych odkryć w dziedzinie medycyny.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

Moc obliczeniowa to zdolność

Moc obliczeniowa to zdolność która pozwala w krótkim czasie wykonać dany proces do końca rozwiązania... I od takich zadań jest ludzki mózg . To jak posługiwanie się smartfonem to prosty przykład (dynamika i szybkość otwierania danego programu w Czasie jest szybsza ) Tyle że ten fakt tak na prawdę g...no zmienia. Jako że budowa DNA jest naprawdę prosta do pojęcia to inżynieria genetyczna musi wziąć wszystkie korelacje ze sobą w całość i je w różnych wariantach zestawiać czyli jak lub co z czym połączyć i jaki końcowy wynik danego działania wychodzi . Najbardziej cennymi informacjami są bazy danych czyli tak jakby początkowy rozruch informacji w srodowisku zestawień i kombinacji ich ze sobą mają istotny wpływ na wyniki. Prościej mówiąc idiota korzystając z zaawansowanego narzędzia niewiele zrobi . A tak z drugiej beczki tak im się spieszy że nawet nie czekają na turbodoładowanie ze strony grafenu... Zdaje się że im się mocno spieszy . Pytanie jaki jest cel i co właściwie chcą osiągnąć .

Wake up people

Skomentuj