Chiny testują teraz nawet ryby pod kątem koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: tg

W Chinach, które zostały objęte najpotężniejszą epidemią COVID-19 w całej pandemii, ryby złowione w morzu zaczęto badać pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2.

 

W Chinach nawet ryby złowione w morzu muszą być teraz testowane pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2. Agencja DPA informuje o tym w piątek 19 sierpnia br. Film, który obecnie krąży w sieci, pokazujący, jak otwierana jest ryba w porcie Xiamen, a stamtąd pobierany jest materiał do testu na nosicielstwo za pomocą wacika, wywołał poruszenie i zabawne komentarze w chińskim segmencie Internetu.

 

W odpowiedzi na prośbę DPA rzecznik Departamentu Zdrowia Xiamen potwierdził, że miasto portowe rzeczywiście testuje pod kątem COVID-19 nie tylko powracających rybaków, ale także ryby, które ci łowią i przynoszą. Według niego takie kontrole są przeprowadzane na specjalne polecenie władz okręgu Jimei. Dokument został wydany pod koniec lipca w związku z obawami, że chińscy rybacy wypływając w morze dokonują nielegalnych transakcji z rybakami z innych krajów, skupując od nich ryby.

 

Chiny, gdzie wirus SARS-CoV-2 został po raz pierwszy wykryty w grudniu 2019 r., realizują ścisłą strategię „zero covid”. Jest całkowicie zamknięty dla obcokrajowców. Ci nieliczni goście, którzy są wpuszczani do kraju, muszą zwykle spędzić siedem dni w hotelowej kwarantannie, a następnie trzy dni są pod obserwacją. W metropoliach z milionami ludzi ludzie zwykle muszą być badani co trzy dni. Posiadanie negatywnego wyniku testu COVID-19 w specjalnej aplikacji na smartfonie jest konieczne nawet po to, by zostać wpuszczonym do sklepów, marketów czy własnego osiedla.

 

Ponadto ludzie muszą skanować siebie wszędzie za pomocą aplikacji mobilnej COVID-19, aby można było śledzić ich kontakty społecznościowe. Każda osoba zidentyfikowana jako osoba kontaktowa zarażona wirusem Covid lub znajdująca się w „strefie ryzyka” musi się izolować. Osoby z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 są hospitalizowane. Czasami w całych dzielnicach wprowadza się blokadę, jeśli wśród mieszkańców zostanie zidentyfikowana osoba zarażona. Jednak pomimo represji, najbardziej zaludniony kraj świata doświadcza obecnie najgorszego wybuchu epidemii koronawirusa ze wszystkich pandemii, ponieważ jego najnowszy szczep, omicron, łatwo się rozprzestrzenia.

 

W piątek Chińska Narodowa Komisja Zdrowia zgłosiła ponad pół tysiąca nowych przypadków COVID-19 i ponad 2 tys. bezobjawowych przypadków. Szczególnie ucierpiała wyspa Hainan. Utknęły tam dziesiątki tysięcy urlopowiczów. Biuro Rozwoju Morskiego Xiamen poinformowało South China Morning Post w Hongkongu, że infekcja mogła zostać przyniesiona do Hainan przez chińskich rybaków, którzy mieli kontakt z rybakami z innych krajów na morzu. „Nie jesteśmy jedynym miejscem, w którym to robią” – tak odpowiadali na pytanie dziennikarzy o testowanie ryb i rybaków na SARS-CoV-2.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

wiara w demony typu krolowa

wiara w demony typu krolowa niebios wel czarna madonna jestescie poganami JEZUS UCZYL WAS CZEGOS INNEGO dlatego bedzie oczyszczenie zreszta juz trwa Tylko glupiec nie widzi co sie dzieje na swiecie przyroda polityka Wszystko upada i dobrze Przed koncem tego upadlego swiata bedzie ucisk dla oczyszczenia ludzkosci

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Premium

Polska dostanie 450 mln

Polska dostanie 450 mln pożyczki na pomoc dla uchodźców (legaartis.pl)

450mln Euro pożyczki zaciągniętej na Polaków na utrzymanie Ukrainców, a to nie powinno być tak że to rząd w Kijowie powinien zaciągnąć pożyczkę 450mln i przekazać ją Polsce na utrzymanie swoich obywateli ?? 

Polacy dalej robieni w chuja przez swoich okupantów Wojna materialno-duchowa, falszywi zbawiciele z internetu on jest biednyn gejem wcześniej chorym psychicznie z zaburzeniem osobowości ale teraz inaczej w chuja was zrobimy, Polska będzie po wojnie pod skrzydłem Ukrainy i ludzie mu przyklaskują, ludzie zombi i ich żydowcy zbawiciele wmawiający im oczywistą nie prawdę na każdy temat a zombi sluchają i nie myslą bo tak ich z biegiem czasu wytresowano. 

Portret użytkownika Kwazar

No, ja nie wiem, bo...albo

No, ja nie wiem, bo...albo ONI już całkiem tam ocipieli albo ONI na prawdę już całkiem serio, szykują sie do zrobienia porządku z tym Tajwanem. Coś na zasadzie a kuku ! Pacz TU ! Pacz TU ! A TY patrzysz, co masz paczeć a tu ci jeppp.... z drugiej strony. No, tej ryby nie rozbjeriosz bez co najmniej, pół litra :))) 

Portret użytkownika Jan Kowalski

Słyszałem w telewizji że w

Słyszałem w telewizji że w ukrainie nie ma hitleryzmu a ci milutcy chłopcy oni tylko tak się bawią, to taka chwilowa moda jest. A polacy zaraz krzyczą że to nazisty jakieś, a we wołyniu to polacy mordowali żydów i niemców. To są naukowe fakty.

Portret użytkownika Kwazar

autor: Jan Kowalski napisał:

autor: Jan Kowalski napisał:"Słyszałem w telewizji że w ukrainie nie ma hitleryzmu"  Wierz mi, że nie niema. Ten ukrowski """nazimz"""  z Hitlerem nie ma nic wspólnego. Ten ukrowski jest przede wszystkim prymitywny,wściekły,tępy,ślepy i zawsze chętny do mordowania wszystkiego co żyje ! O tym już wiedziano (za hitlera) w 1942/43/44 itd roku i zapamiętano aż do dzisiaj. Być może pamięć przetrwa na jeszcze dłużej we wspomnieniach naocznych świadków w ich relacjach i ku przestrodze następnych pokoleń Z tego co obserwuję dzisiaj, to Polakom nakazuje się stanowczo zapomnieć, że Ukrainiec to Ukrainiec i NIC TEGO NIE ZMIENI !  

Portret użytkownika Lommo

Zakazy jedzenia ryb były w

Zakazy jedzenia ryb były w dawniejszych czasach podczas zaraz mimo że nawet nie wiedziano że są jakieś wirusy czy bakterie. A z tym covidem 19 to już każdy poważny naukowiec nie ma wątpliwości że jest to sztucznie stworzona hybryda HIVa i SARSa. W Chinach przynajmniej tam na południu jest ogromna gęstość zaludnienia , w Chinach komunikacja zbiorowa jest oblężona. Wredny to wirus i nie każdemu udaje się przejść jak grypę. W tym roku już powznawiali różne imprezy i słyszałem od ludzi co to poważnie przechodzili że ledwo wyżyli. A na początku jak były takie co bardziej mordercze odmiany to naprawdę nie brakowało trupów od tego dziadostwa.

Portret użytkownika drako_tr

No tak Lommo, te zakazy

No tak Lommo, te zakazy jedzenia zakatarzonych ryb, występowały najczęściej w sezonie, kiedy te miały katar... a niektóre nawet miały kaszel i duszności!!!.

Hybrydę HIVa i SARSa wytwarzają dwunogie bezmyślne barany, które dobrowolnie poddały się genetycznej terapii. Na szczęście to wyszczepione stado, bardzo szybko się kurczy....i przechodzi w tryb, nieśmiertelności.

Portret użytkownika chazarska logika

POLACY wy sie zacznijcie

POLACY wy sie zacznijcie martwic co zrobicie w pierwszych godzinach wojny a nie bawicie sie z chazarkami tutaj w przepychanki

Juz czas chazarkow odepchnac wioslem i sie ewakuowac od ich durnoty bo to nie sa jaja oni was naprawde popchna do wojny a chazarki doloza tym opoznianiem i traceniem na nich czasu czytajac i zwracajac uwage na ich pierdo...e  do tragedii z ktorej macie moze dwa tygodnie gora miesiac zycia

kazdy prepers powie ze jesli spotka na drodze nieprzygotowanego kogos kto skamle to oznacza ze taka osoba jest zagrozeniem bo nic nie robila i liczy na krzywy ryj .. takie osoby sie eliminuje bo stanowia wielkie zagrozenie.

 

Strony

Skomentuj