Chiny stworzyły sztuczną inteligencję, która wygrała z człowiekiem w teście czytania ze zrozumieniem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chiński gigant handlu detalicznego, Alibaba, opracował model sztucznej inteligencji, który zdołał prześcignąć ludzkich uczestników w teście czytania ze zrozumieniem, przygotowanym specjalnie przez Uniwersytet Stanforda.

Naukowcy przygotowali zestaw 10 tysięcy pytań dotyczących około 500 artykułów z Wikipedii. Oprogramowanie znacznie szybciej i lepiej odpowiadało na pytania, dostarczając dokładnych informacji, o które proszono. Technologia znajdzie zapewne wiele zastosowań w obszarach takich, jak automatyczna obsługa klienta.

 

W październiku 2017 roku firma Alibaba ogłosiła plan zainwestowania 15 mld dolarów w nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, obliczenia kwantowe oraz Internet rzeczy – koncepcję, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą wymieniać dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej inteligentnej KNX lub sieci komputerowej. 

 

W ciągu niecałych 20 lat chińska firma stała się jednym z 10 najpotężniejszych gigantów technologicznych na świecie, głównie ze względu na swój sukces, jako sprzedawca online. Pozyskane środki Alibaba przeznacza na swoje projekty badawcze.

 

Zautomatyzowana obsługa klienta, która może pracować bez przerwy, obsługując klientów na całym świecie, jest jednym z celów Alibaby. Technologia ta może być również dobrze wykorzystana w marketingu, ponieważ sztuczna inteligencja będzie mogła dokładniej dopasowywać reklamy oraz promować produkty. Tymczasem Chiny mają plan stać się światowym liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji do 2030 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika ttteis77

"Naukowcy przygotowali zestaw

"Naukowcy przygotowali zestaw 10 tysięcy pytań dotyczących około 500 artykułów z Wikipedii. Oprogramowanie znacznie szybciej i lepiej odpowiadało na pytania, dostarczając dokładnych informacji, o które proszono. Technologia znajdzie zapewne wiele zastosowań" dobrze by było w rządzie, rządach na całym świecie. 

Portret użytkownika syriues

To jest jedynie kolejny dowod

To jest jedynie kolejny dowod na to,ze czlowiek obraza Boga i mowi wprost,ze to co stworzyl nie jest madre,a glupsze od maszyny.Bestia nie proznuje.Kolejne prawa beda wdrazane i bedziecie musieli je podpisac lub nie.Kotos bedzie je egzekwowal,dlatego sprowadzili tu tylu muzulmanskich zolnierzy.ktorzy udaja uchodzcow.Ten dzien sie zbliza i powoli uswiadomilem sobie gdzie lezy i w ktorym dniu ten ow znak bestii.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Zenek ;)

Technologia "WYSZUKAJ i

Technologia "WYSZUKAJ i PRZEKLEJ" zawsze będzie szybsza od człowieka jakiemu SPAMIĘTANIE olbrzymiej ilości informacji przychodzi TRUDNIEJ... za wyjątkiem TWARÓW pamiętających "WSZYSTKO" a zwłaszcza położenie swoich "UROJONYCH mająteczkówi.... tych ziemskich peryferiów kosmicznej SI zwanej też Black Goo....

Skomentuj