Chiny stworzyły największą na świecie linię telekomunikacji kwantowej

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net

We wschodnich Chinach, po trzech latach prac, uruchomiono największą na świecie linię telekomunikacyjną, która wykorzystuje zjawisko splątania kwantowego. Technologia ta zapewni najwyższe bezpieczeństwo przesyłania danych.

 

Linia komunikacji kwantowej łączy obecnie Hefei, ośrodek administracyjny prowincji Anhui, z Szanghajem, największym miastem w kraju, położonym w delcie rzeki Jangcy. Jej długość wynosi 712 kilometrów, ale do końca tego roku zostanie powiększona do 2 tysięcy kilometrów i połączy Szanghaj z Pekinem. W ramach testów, specjaliści przeprowadzili już pierwszą wideokonferencję.

 

Komunikacja kwantowa wykorzystuje splątanie kwantowe fotonów. Nie ma możliwości przechwycenia transmisji bez jej zakłócenia, a każda próba odczytu informacji powoduje jej bezpowrotne zniszczenie. Żadna nieautoryzowana osoba nie będzie więc mogła przechwycić informacji.

 

W sierpniu, Chińczycy wystrzelili pierwszego na świecie satelitę do telekomunikacji kwantowej, który zostanie połączony z ziemską linią komunikacyjną. Pozwoli to na poufną wymianę informacji między Ziemią a przestrzenią kosmiczną.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika elouElouElou

Już parę lat temu w Wiedniu w

Już parę lat temu w Wiedniu w Austrii ( i o ile dobrze pamiętam też w Szwajcarii) zrobiono małą siec łączącą 2 banki na odległość kilkudziesieciu metrow (przez ulice) własnie w tej technologii. I dziala bez zarzutu. To ze nie rozumiemy jak dziala komunikacja miedzy czasteczkami splatanymi nie znaczy wcale ze nie mozemy sie nimi skutecznie dla naszych celow poslugiwac. Rowniez blondynka moze jezdzic calkiem dobrze samochodem mimo ze nie ma pojecia jak on dziala;)

Mysle ze sa 2 opcje wyjasnienia: czasteczki splatane komunikuja sie przez cos w rodzaju zwinietych wymiarow. Druga opcja jest taka ze one po prostu sa troche jak magnesy +/- gdy + oddalimy od minusa on wcale nie zmienia swojego stanu i nie musi znac stanu tej 2 czastki  - po prostu jest odwrotny bo jest czescia tego samego magnesu.   

Portret użytkownika MiamiVibe

Telefonia i internet kwantowy

Telefonia i internet kwantowy to pewnie jeden z wielu wynalazków, które już elitom się nie przydadzą, więc udostępniają motłochowi, na którym jeszcze zarobią Smile Wyznawcy diabła z pewnością posiadają cuda, których działanie niemalże wykracza poza nasze rozumowanie, być może mogą się teleportować, albo skakać w inne wymiary, a sam system stworzony przez nich w którym egzystujemy jest doskonale połączonym systemem naczyń połączonych, który każdego wyłamującego się eliminuje nie dając żadnych szans. Jesteśmy zwykłym bydłem hodowanym na pokarm duchowy i materialny. Mamy tzw. wolny wybieg, aby mieć iluzję, że możemy się udać wszędzie, ale tak nie jest. Materializm spętał człowieka w kajdany i wmówił mu, że tylko posiadając może być kimś kimś, jednocześnie wyniszczając go, w dążeniu do ciągłego zaspokajania wmawianych mu potrzeb, których tak naprawde nie potrzebuje, ale pycha chciwości i zazdrość robią swoje. Wolność jest iluzją, którą wykorzystują silniejsi przeciw słabszym. Technologia dąży do tego, aby nie ułatwić życia człowiekowi, a żeby go zniewolić i to tak bardzo aby bez niej nie mógł palcem do dupy trafić. Kiedy w końcu się skończy ten koszmar zwany rzeczywistością ?

Portret użytkownika aniam

To samo pomyślałam czytając

To samo pomyślałam czytając nagłówek. Dopiero co usłyszeliśmy o tym fenomenie a Chińczycy już budują sieć. Ale jest chyba tak jak napisał MiamiVibe, oni już o tym wiedzieli dawno ale jak chinczyce zaczeli budowe to postanowiono poinformowac motłoch że coś takiego zostało wynalezione. A jeśli tak jest to logicznym się staje że ich wiedza jest o wiele dalej idąca niż możemy to sobie nawet wyobrazić. Zderzacz hadronów też służy do o wiele dalej idących celów.

Skomentuj