Chiny są zainteresowane strefą wolnego handlu z Ukrainą

Kategorie: 

Źródło: http://cdn.ruvr.ru/2013/12/17/1188392665/5pictu.jpg

Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej, Du Wei, wydał komunikat do państwa Ukraińskiego. Miał w nim powiedzieć, że ChRL jest zainteresowana utworzeniem strefy wolnego handlu z państwem ukraińskim, jeśli to wystosuje odpowiednią propozycję i wykaże zainteresowanie takową formą współpracy gospodarczej.

 

Ambasador Chin uzasadniał gotowość do współpracy z Ukrainą poprzez podparcie się globalną strategią swojego państwa, która ma na celu utrzymywanie konstruktywnych kontaktów z każdym zainteresowanym tym krajem.

„Spotkanie podkomitetu do spraw współpracy handlowej i ekonomicznej odbyło się już w 2015 roku. Szefowie podkomitetów nieoficjalnie przedyskutowali już to zagadnienie. Koncepcja współpracy jest nadal badana i analizowana,” powiedział Du Wei.

Dodał również, że Chiny są otwarte na wszelakie sugestie ze strony Ukrainy, w której upatrują partnera. Strefa wolnego handlu z Chinami byłaby niezwykle korzystna dla zmęczonej wojną gospodarki Ukrainy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika barr

rosja powinna być ostrożna co

rosja powinna być ostrożna co do swoich sojuszników ja na ich miejscu zbudował bym car torbede (tsunami bomb) jesli ich nie mają lub zbudował pare wiecej  i już robił symulacje udeżenia w płyte filipińską od strony morza chińskiego bo kto wie jak ich sojusz wytrwa za pare lat skoro tylko kasa sie liczy

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jak już od dawna piszę,

Jak już od dawna piszę, sojusz rosyjsko-chiński nie jest pewny. A w dodatku ten trumph... Uważam, że Rosja winna być szczególnie ostrożna, by sojusznik, w decydującym momencie nie wbił jej nóż w plecy. Trumph może przekonać Chiny, że podzieli się planetą Ziemia po zniszczeniu Rosji.

Skomentuj