Chiny są w posiadaniu 70% wszystkich stacji bazowych 5G

Kategorie: 

Źródło: tg

Według Ministerstwa Przemysłu i Informatyzacji Chin w kraju jest już ponad 1,5 mln stacji bazowych obsługujących 5G, czyli ponad 70% całkowitej liczby odpowiadających im stacji działających na całym świecie. Ponadto kraj jest uważany za najsilniejszego technologicznie gracza na rynku pod względem wdrażania infrastruktury 5G. Od początku komercyjnego wykorzystania 5G liczba użytkowników technologii w Chinach znacznie wzrosła i nadal szybko rośnie. 5G jest teraz obsługiwane przez większość smartfonów wchodzących na rynek, w tym przez niedrogie modele podstawowe.

 

Według urzędnika ministerstwa, ponad 97% powiatów i okolic obsługuje obecnie łączność 5G w miastach odpowiadających poziomowi ośrodków prefekturalnych. Co więcej, możliwość korzystania z 5G jest już dostępna w 40% miast kraju, a łączna liczba użytkowników przekracza 450 mln osób, tj. ponad 80% globalnej liczby użytkowników technologii.

 

Poszerza się również zakres zastosowań technologii 5G, tj. od zwykłego domowego użytku w smartfonach po wykorzystanie w inteligentnych domach, edukacji, infrastrukturze transportowej i medycynie. Według chińskich danych, kraj chce mieć 26 aktywnych stacji bazowych na każde 10 tys. osób. W najbliższym czasie planowane jest zapewnienie pełnego zasięgu w miastach i miasteczkach, a także „podstawowego” zasięgu w tzw. „gminach administracyjnych”.

 

Według agencji konsultingowej Strategy Analytics 80% smartfonów sprzedawanych w Chinach obsługuje 5G. Sprzedaż tego sprzętu jest znacznie bardziej aktywna niż w jakimkolwiek innym regionie świata. Agencja uważa, że w ChRL technologia jest promowana na szczeblu państwowym, a operatorzy i dostawcy telekomunikacyjni regularnie prowadzą kampanie mające na celu zwiększenie dostępności technologii dla konsumentów.

 

Liderami na rynku smartfonów 5G w Chinach zostały Oppo i Vivo, spory udział mają Xiaomi i Apple, ale małe chińskie marki mają pewne trudności, ponieważ nie posiadają wystarczającej ilości dostępnych chipów 5G, a niedobór dodatkowo doprowadził do wzrost cen komponentów. Wiele z tych firm używa chipów Spreadtrum w modelach podstawowych poniżej 150 dolarów. Przewiduje się, że wskaźnik przyjęcia 5G w Stanach Zjednoczonych znacznie wzrośnie do 2023 r., a wskaźnik przyjęcia technologii przekroczy 40%.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj