Chiny rozpoczynają kosmiczną turystykę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pojawiła się konkurencja dla Virgin Galactic. Według raportu New Scientist, Chińska Akademia Technologii Pojazdów w Pekinie chce wejść na rynek turystyki kosmicznej.

 

W zeszłym tygodniu, Akademia wydała oświadczenie na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Guadalajarze. Oferowany przez nich statek kosmiczny będzie mógł zabrać ze sobą dwudziestu pasażerów.

 

Istnieje już kilka prywatnych firm, walczących o miejsce w branży turystyki kosmicznej, np. Richard Branson z Virgin Calactic oraz XCOR. Jednak w przeciwieństwie do SpaceShipTwo Virgin Galactic, który musi zostać uruchomiony z powietrza, chińska rakieta ma startować pionowo, na własnej mocy.


Istnieją dwa projekty takiej sondy: mniejszy, który mógłby zabrać sześciu pasażerów i zapewnić im dwie minuty poczucia nieważkości oraz drugi, większy statek kosmiczny, który mógłby zabrać 20 pasażerów i wydłużyć czas nieważkości do czterech minut. Projekty mogłyby również dostarczać małe satelity na orbitę. Pasażerowie muszą jednak liczyć się z poważnym kosztem takiej wyprawy, który oscyluje między 200-250 tysięcy dolarów.

 

Przewiduje się, że loty testowe zostaną zakończone w ciągu dwóch lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika cezary

Pasażerowie muszą jednak

Pasażerowie muszą jednak liczyć się z poważnym kosztem takiej wyprawy, który oscyluje między 200-250 tysięcy dolarów. >>>>> to pryszcz jak ktoś kupuje autko za 1milion dolców. chętnych nie zabraknie . Tylko aby Chiny zrobiły strefę 100km ochronną od miejsca startu. No i jeszcze czy USA wydadzą zgodę na start ?

Portret użytkownika NanoRurka

A jaka zgodę USA mógł by dać

A jaka zgodę USA mógł by dać ? Szmaciarze mają gónwo do gadania wszędzie i wszystkim chcieli by dyktować ale Chinole czy Ruskie nie pozwola sobie nasrac na własnym podwórku , jedynie nasza ziemia Polska jest takim deptakiem wielu krajów ,bo mamy takie cioty co głosują :drwalo pedały oraz cioty w rurkach z naszywkami tęczowych śmieci i debile których też nie brakuje, 50%  Naszego społeczeństwa nadaje się na nawóz lub wycieczkę w jednym kierunku w stronę Syberii.

Skomentuj