Chiny rozpoczynają kosmiczną turystykę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pojawiła się konkurencja dla Virgin Galactic. Według raportu New Scientist, Chińska Akademia Technologii Pojazdów w Pekinie chce wejść na rynek turystyki kosmicznej.

 

W zeszłym tygodniu, Akademia wydała oświadczenie na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Guadalajarze. Oferowany przez nich statek kosmiczny będzie mógł zabrać ze sobą dwudziestu pasażerów.

 

Istnieje już kilka prywatnych firm, walczących o miejsce w branży turystyki kosmicznej, np. Richard Branson z Virgin Calactic oraz XCOR. Jednak w przeciwieństwie do SpaceShipTwo Virgin Galactic, który musi zostać uruchomiony z powietrza, chińska rakieta ma startować pionowo, na własnej mocy.


Istnieją dwa projekty takiej sondy: mniejszy, który mógłby zabrać sześciu pasażerów i zapewnić im dwie minuty poczucia nieważkości oraz drugi, większy statek kosmiczny, który mógłby zabrać 20 pasażerów i wydłużyć czas nieważkości do czterech minut. Projekty mogłyby również dostarczać małe satelity na orbitę. Pasażerowie muszą jednak liczyć się z poważnym kosztem takiej wyprawy, który oscyluje między 200-250 tysięcy dolarów.

 

Przewiduje się, że loty testowe zostaną zakończone w ciągu dwóch lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika cezary

Pasażerowie muszą jednak

Pasażerowie muszą jednak liczyć się z poważnym kosztem takiej wyprawy, który oscyluje między 200-250 tysięcy dolarów. >>>>> to pryszcz jak ktoś kupuje autko za 1milion dolców. chętnych nie zabraknie . Tylko aby Chiny zrobiły strefę 100km ochronną od miejsca startu. No i jeszcze czy USA wydadzą zgodę na start ?

Portret użytkownika NanoRurka

A jaka zgodę USA mógł by dać

A jaka zgodę USA mógł by dać ? Szmaciarze mają gónwo do gadania wszędzie i wszystkim chcieli by dyktować ale Chinole czy Ruskie nie pozwola sobie nasrac na własnym podwórku , jedynie nasza ziemia Polska jest takim deptakiem wielu krajów ,bo mamy takie cioty co głosują :drwalo pedały oraz cioty w rurkach z naszywkami tęczowych śmieci i debile których też nie brakuje, 50%  Naszego społeczeństwa nadaje się na nawóz lub wycieczkę w jednym kierunku w stronę Syberii.

Skomentuj