Chiny rozmieściły potężne rakiety balistyczne przy granicy z Rosją

Kategorie: 

Źródło: South China Morning Post

Hongkońskie i tajwańskie media twierdzą, że w chińskiej prowincji Heilongjiang, która graniczy z Rosją, umieszczono międzykontynentalne rakiety balistyczne Dongfeng-41. Żaden inny kraj nie posiada obecnie pocisków o tak wielkim zasięgu rażenia. Ich obecność została potwierdzona zdjęciami satelitarnymi.

 

Większość danych na temat potężnych rakiet DF-41 pozostaje tajna. Wiadomo jednak, że mogą uderzyć w dowolne miejsce na Ziemi, za wyjątkiem niektórych państw Ameryki Południowej. Potrafią przenosić do 10 głowic jądrowych a ich zasięg wynosi 12-15 tysięcy kilometrów.

Źródło: China Military

Rakiety balistyczne DF-41 mogą uderzyć przykładowo we wschodnie wybrzeże USA, w Moskwę lub w dowolny afrykański czy europejski kraj. Najbardziej przerażająca jest jej specyficzna budowa - wystarczy odpalić tylko jeden pocisk, aby umieszczone w nim głowice jądrowe mogły zniszczyć 10 dowolnych miast jednocześnie. Ważący 80 ton DF-41 może osiągnąć prędkość 25 Ma i dotrzeć do celu w ciągu 30 minut.

Dotychczas uważano, że te potężne rakiety balistyczne pozostają jeszcze w fazie testów. Lecz wspomniane na początku hongkońskie i tajwańskie media powołują się na informacje z Chin, gdzie zdjęcia satelitarne rakiet DF-41 w prowincji Heilongjiang miały pojawić się w pierwszej kolejności. Podejrzewa się więc, że Chiny mogły celowo ujawnić ich obecność przy granicy z Rosją aby odstraszyć Stany Zjednoczone i specjalnie oczekiwano na inaugurację Donalda Trumpa.

 

Chiński dziennik rządowy Global Times skomentował ale nie zaprzeczył tym doniesieniom. Stwierdzono, że silny arsenał nuklearny jest gwarantem bezpieczeństwa i pozwoli ochronić kraj przed agresją z zewnątrz. Rakiety DF-41 mają wywołać nacisk na Stany Zjednoczone, które najwyraźniej przygotowują się do wojny. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że Trump chce nawiązać sojusz z Rosją i w zamian za rezygnację z podboju tego państwa może zachęcić Putina do współpracy militarnej przeciwko Chinom. Lokalizacja potężnych pocisków Dongfeng-41 być może nie jest przypadkowa - ma odstraszyć Stany Zjednoczone i "przypomnieć" Putinowi o chińsko-rosyjskim sojuszu.

 

Źródła:

http://www.globaltimes.cn/content/1030353.shtml

https://www.rt.com/news/374874-china-icbm-russia-border/

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Ten arsenał nie ma żadnego

Ten arsenał nie ma żadnego znaczenia , bo wszystko jest pod kontrola Boga Biblii , to Szatan Diabeł prowadzi ludzkość do konfrontacji z Bogiem Biblii    a  w o staniej chwili USA  - Rosja - Chiny będą  szli w jednym szyku przeciw Bogu Biblii :

Objawienia 16: 14  W rzeczywistości są to wypowiedzi natchnione przez demony. Te wypowiedzi dokonują znaków+ i wychodzą do królów całej ziemi*, żeby zgromadzić ich na wojnę+, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga+.

16  Te natchnione wypowiedzi zgromadziły królów w miejscu, które po hebrajsku nazywa się Armagedon*+.

Izajasza 40: 17  Wszystkie narody są dla Niego jak coś, co nie istnieje+. Są dla Niego niczym, nie mają żadnego znaczenia+.

Przysłów 15:   Oczy Jehowy patrzą wszędzie, obserwują złych i dobrych+.

Izajasza 2: 19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.+

Izajasza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Ezechiela 38: 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

Jeremiasza 25: 31  „‚Wrzawa dotrze aż do najdalszej części ziemi, bo Jehowa wiedzie spór z narodami.+ Będzie się sądził z wszelkim ciałem.+ A niegodziwców wyda pod miecz’+ — brzmi wypowiedź Jehowy. 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Psalm 37: 29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Portret użytkownika MałyBuc

...a może te rakiety nie są

...a może te rakiety nie są wcale wycelowane w Rosję, tylko w amerykańskie siły re-lokowane do Polski. Z powodu zablokowania przez Amerykanów budowy huba przeładunkowego pod Łodzią ...w Polsce.

Przesuwane pod granicę, są z takich samych powodów, jak siły amerykańskie. ...powiedzmy ...propagandowe przesuwanie pionków na szachownicy.

Bliżej może też dlatego aby unikać systemów przeciwrakietowych, które będą miały mniejszy czas na zareagowanie.

A przesłanie ...może ...to tylko domysły ...jak nie pozwolicie nam się bogacić na jakimś obszarze, wykorzystując swoją pozycję monopolisty, to ten obszar może przestać istnieć ...

 

Portret użytkownika Zenek ;)

" Wiadomo jednak, że mogą

" Wiadomo jednak, że mogą uderzyć w dowolne miejsce na Ziemi, za wyjątkiem niektórych państw Ameryki Południowej. Potrafią przenosić do 10 głowic jądrowych a ich zasięg wynosi 12-15 tysięcy kilometrów. "

 

--- a teraz PO CO mieli by umieszczac je PRZY GRANIC jak i umieszczone na wybrzerzu I TAK mają CAŁĄ rosję w zasięgu?

 

Nazi chcieć wojna rusko-chińska....  bardzo chcieć.... jak widac...

Portret użytkownika lipka

Szykuje się trówładza - Usa,

Szykuje się trówładza - Usa, Rosja, Chiny a głównym bankierem wszystkich będzie naród przebrany i tak największe potęgi dobrowolnie będa nosić garb, po którym będzie można poznać, że to wybrana elita rządząca.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Oglądając nie tak dawno temu

Oglądając nie tak dawno temu przedstawienie teatrzyku kukiełkowego zapadło mi pamięć zabawne wydarzenie, kiedy to rozemocjonowana widownia 6 latków ostrzegała Czerwonego Kapturka o grożącym mu niebezpieczeństwie, pokrzykując: „uważaj wilk się na ciebie zaczaił!”.  Taki obrazek można uznać za miły w odniesieniu do sceny teatrzyku kukiełkowego i dziecinnej widowni. Mniej radości przysparza podobne zachowanie dorosłych społeczeństw Zachodu, w aspekcie sceny politycznej i odgrywającego się tam nieprzerwanie od dekad przedstawienia marionetek pt. „demokracja parlamentarna”.  Przyjmowanie ''demokracji'' za autentyczną rzeczywistość świadczy nie tylko o głębokim infantylizmie i bezmyślności, ale też totalnej tresurze, której nieprzerwanie poddawani są członkowie tych społeczeństw.

Portret użytkownika Antychryst666

Jak którys nie wytrzyma i

Jak którys nie wytrzyma i pierdolnie ze szczęscia to potem leci wszystko nikt nie będzie czekał.A wojna Nato z Rosją lub Chinami to po 300 rakiet ICBM z każdej strony wiadomo nie wszystkie głowice są uzbrojone.Ale nich sobie nikt nie mysli że walną po jednej i finito.To będzie jak efekt domina reakcja i łańcuchowa.Putin nie jest na tyle głupi ale na ile jest cierpliwy to nie wiem.Xi Jinping nic o nim nie mogę powiedzieć bardzo tajemniczy gosc  pragmatyczny, ułożony, spokojny ale to mogą być pozory.Jak to mówi polskie powiedzenie cicha woda brzegi rwie.

TAK.Linki  bardzo fajne, ciekawe ale większosc już znam.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

zanim odczytałem twój

zanim odczytałem twój komentarz włączyłem sobie "La guerre du feu" (tu łół sobie powiedziałem, bo zapamiętałem oryginalną nazwę :D) angielski tytuł "Quest for Fire" po naszemu choć nie wiem czemu tak przetłumaczyli "walka o ogień" po przeczytaniu twojego komentarza pomyślałem o Einsteinie i walce o ogień - że 4 wojna światowa będzie na maczugi jak w walce o ogień...
Walka o ogień http://www.cda.pl/video/103061eb

Portret użytkownika Antyparch

Fatima jak nic.

Fatima jak nic.

Tyle, że to nie przepowiednia, a scenariusz.

Chińczycy od lat już zapylają drzewa pędzelkami. Francuzcy tenisiści odmówili gry na mistrzostwach w Pekinie z uwagi na smog. Nieraz już mieli czerwony alarm smogowy. A 30 lat dzikiego przemysłu i wylewania wszystkiego co się dało do rzek i wprost do gleby zrobiło swoje. Gospodarka się rozwinęła, ale kosztem środowiska do życia. Chinole wyjałowili sobie glebę milionami ton nawozów, żeby utrzymać przy życiu swój naród. Woda pitna to rarytas.

To są moim zdaniem powody, dla których Chinole wykonują takie ruchy, a nie inne.

Taaak. Gdyby pokój na świecie zależał tylko od ideologii, to można by mieć nadzieję na zmianę. Ale świat zagalopował się w kombinacjach finansowych. A teraz będzie czas rozliczeń typu : sprawdzam. Bo ekonomia światowa leży i kwiczy, i czeka, żeby ją dobić. Bo już nie ma siły.

Niestety pokój na świecie nie zależy od Rosji, ale od parchów i ich kasy, oraz ich niepohamowanej chciwości.

No to teraz należy im się bacznie przyglądać. Bo głodny smok jest nieobliczalny. A to smok, a nie mucha.

7976

Strony

Skomentuj