Chiny przygotowują się na upadek rządów Kim Dzong Una

Kategorie: 

Kim Dzong Un
Korea Północna od bardzo długiego czasu jest w konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową. Chiny najwyraźniej zdają sobie sprawę z tego iż obecne rządy Kim Dzong Una nie potrwają zbyt długo. Jak donosi dziennik The Telegraph, na granicy chińsko-koreańskiej planuje się utworzyć obozy dla uchodźców, natomiast Chiny przygotowują się na odparcie ewentualnego ataku z zewnątrz.

 

Dokumenty sporządzone przez planistów z Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Chin zawierają projekty, które dotyczą ewentualnego zatrzymania najważniejszych przywódców Korei Północnej oraz utworzenia obozów dla uchodźców na wypadek gdyby doszło tam do zamieszek. Chodzi o sytuację, jaką mogliśmy obserwować na początku roku na Ukrainie, tuż przed wybuchem wojny domowej w Syrii oraz zamieszki, jakie mają miejsce obecnie w Wenezueli.

 

Co więcej, w planach jest również mowa o tym aby zapewnić bezpieczeństwo dla liderów partii politycznej Korei Północnej oraz wojskowych wyższego stopnia na wypadek, gdyby mogli zostać oni zlikwidowani przez rywalizujące między sobą frakcje lub inne siły wojskowe. Wymienione wyżej plany wyciekły właśnie do japońskich mediów.

 

W tym momencie pojawia się pytanie, czy Chiny wiedzą o tajnych działaniach, które mogą w najbliższym czasie doprowadzić do upadku rządów w Korei Północnej, czy są to jedynie działania zapobiegawcze. Być może chińskie władze spodziewają się niepokojów u swojego sąsiada, które bardzo mogą przypominać sytuację, jaka miała miejsce w ostatnich miesiącach na Ukrainie.

 

 

Na podstawie: The Telegraph

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika siewca

To może być bardziej złożona

To może być bardziej złożona gra niż się wydaje. Korea Północna, to niby bufor przed USA dla Rosji i Min Chin, a z drugiej strony mocno finansowany/zbrojony przez same USA! Biorę pod uwagę możliwość wykorzystania Koreii Północnej przez USA przeciw Rosji. Wiem, że brzmi to absurdalnie ale wszystko jest możliwe do rozegrania. Amerykanie nie zniszczą Koreii Płn. oni ją mają zamiar wykorzystać. To długofalowa polityka a jej strategia nie pozwala dostrzec celu po takich sprzecznych niby krokach.

Portret użytkownika Czołgista

USA podpłyną tam jednym

USA podpłyną tam jednym lotniskowcem i rozwalą ten kurnik w 3 minuty, Chińczycy zrobia to w 5 minut. Korea Płd. powinna juz dawno paść, zanim weszli w posiadanie broni nuklearnej. Chociaż nie wierze w ten potencjał nuklearny,a le co postraszą to postraszą...

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Zenek

Szczucie wszystkich na

Szczucie wszystkich na wszystkich jest w interesie globalstycznych lichwiarzy a The Telegraph to typowy żydowski szmatławiec jaki już nie raz już bardzo pręznie robił Chinom koło piór publikując rózne nazistowskie przecieki sfabrykowane "przypadkowo" w londynie.

Portret użytkownika izzo

Chińczycy chcą wykończyć

Chińczycy chcą wykończyć gospodarkę Korei Południowej.
W każdym bądź razie nie powinni wpuszczać uchodźców do siebie.
Niech wszystko idzie do Korei Południowej Smile
 
Zresztą jest to i na rękę USA, bo Korea konkuruje z USA w gospodarce.
 
Nie traktujcie wojny jak zemsty polityka nad politykiem (teoria wyznawana u nas w kraju, np. Putin nie lubi Polski bo Kaczyński... ;)) ale jako interes firm i rządów.

Portret użytkownika greani11

malo wiecie koledzy w korei

malo wiecie koledzy w korei znajduja sie najwieksze biura duzych firm i koncernow amerykanskich   nie potrzenuja z korea poludniowa konkurowac gdyz sami ja rozbudowali tak samo jak i europe po 2 wojnie. nie wiem naprawde skad wy macie takie wiadomosci o wszystkim hehe. a maximus zastanow sie czlowieku pieprzysz wszedzei tylko patrze co ty piszeisz za glupoty  jesli europa unia padneio to padnei tym bardziej polska wiec zanim cokolwiek napiszesz zastanow sie zanim wroca kartki dla ciebei i innych. polska ma tyle dlugow w unii ze nigdy sie nei pozbiera.a prawo jest wdrazane systematycznei i wszystko co mozesz mic w 75%  zapada glowna decyzja do tego co ma sie dziac w polsce wiec wyluzuj i zaicznij pisac o kolegach rosjanach co stworzyli za system w ktorym ma tylko ten co jest na gorze.w tej chwili kazdy kto jest inteligentny moze zawladnac swiatem i powachac  jego piekna kiedys wachales  tylko swoje zakurzone buty.wiem ze jestes czlowiekiem ktory idzie jak kon w kieracie tylko do przodu ale z duzymi klapkami na oczach.sciagnij je zacznij kochac nawet tych co neinawidzisz a nei bedzeisz musial pisac pierdul na innych i o innych.widac szary jest ten twoj swiat stary.spojrz pierw na siebei przed lustrem i zadaj sobei pytanei co ja tutaj robie .rusz dupe od kompa i wyjzd na impreze zamiast pieprzyc jak stary osiol hehe.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Creed

Wciąż nie odpowiedziałeś na

Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytania:
- jak konkretnie wyobrażasz sobie wejście Polski do samej UE-A?
- jak wyobrażasz sobie przystąpienie do uni ewentualnej walutowej UE-A?
- jak sobie wyobrażasz samą walutę UE-A? Jakie podstawy strategii monetarnej, jakie podstawy potencjalnej waluty wymiennej w kontekście światowym?
- i najważniejsze pytanie, jak sobie wyobrażasz same podstawy UE-A, biorąc pod uwagę, że suma gospodark udziałowców tzn. Kazachstanu, Rosji i Białorusii... i w Twoim mniemaniu - Polski, to ok. 3-3.5% udziału światowego handlu?
Uprzejmie proszę, udziel w końcu konkretnych odpowiedzi (wiem, w Twoim wypadku będzie to niezwykle trudne), miast szermować hasłami dla inteligentnych inaczej.

Portret użytkownika koń który mówi

Lepiej byłoby, żeby ten

Lepiej byłoby, żeby ten szaleniec nie poczuł, że kończą się jego rządy bo to się może źle skończyć.  Nie ma opcji żeby ktoś kto nakazuje innym jak mają się strzyc był normalny. A ze swoim arsenałem atomowym przypomina małpę z brzytwą.
Moim zdaniem on jest gotów odejść z hukiem.

Portret użytkownika xes23

"Być może chińskie władze

"Być może chińskie władze spodziewają się niepokojów u swojego sąsiada, które bardzo mogą przypominać sytuację, jaka miała miejsce w ostatnich miesiącach na Ukrainie."
ewentualne wydarzenia w KRLD na pewno nie będą przypominac tych na Ukrainie. To bedzie masowa rzeź...

Strony

Skomentuj