Chiny przygotowują się na upadek rządów Kim Dzong Una

Kategorie: 

Kim Dzong Un
Korea Północna od bardzo długiego czasu jest w konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową. Chiny najwyraźniej zdają sobie sprawę z tego iż obecne rządy Kim Dzong Una nie potrwają zbyt długo. Jak donosi dziennik The Telegraph, na granicy chińsko-koreańskiej planuje się utworzyć obozy dla uchodźców, natomiast Chiny przygotowują się na odparcie ewentualnego ataku z zewnątrz.

 

Dokumenty sporządzone przez planistów z Armii Ludowo-Wyzwoleńczej Chin zawierają projekty, które dotyczą ewentualnego zatrzymania najważniejszych przywódców Korei Północnej oraz utworzenia obozów dla uchodźców na wypadek gdyby doszło tam do zamieszek. Chodzi o sytuację, jaką mogliśmy obserwować na początku roku na Ukrainie, tuż przed wybuchem wojny domowej w Syrii oraz zamieszki, jakie mają miejsce obecnie w Wenezueli.

 

Co więcej, w planach jest również mowa o tym aby zapewnić bezpieczeństwo dla liderów partii politycznej Korei Północnej oraz wojskowych wyższego stopnia na wypadek, gdyby mogli zostać oni zlikwidowani przez rywalizujące między sobą frakcje lub inne siły wojskowe. Wymienione wyżej plany wyciekły właśnie do japońskich mediów.

 

W tym momencie pojawia się pytanie, czy Chiny wiedzą o tajnych działaniach, które mogą w najbliższym czasie doprowadzić do upadku rządów w Korei Północnej, czy są to jedynie działania zapobiegawcze. Być może chińskie władze spodziewają się niepokojów u swojego sąsiada, które bardzo mogą przypominać sytuację, jaka miała miejsce w ostatnich miesiącach na Ukrainie.

 

 

Na podstawie: The Telegraph

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika siewca

To może być bardziej złożona

To może być bardziej złożona gra niż się wydaje. Korea Północna, to niby bufor przed USA dla Rosji i Min Chin, a z drugiej strony mocno finansowany/zbrojony przez same USA! Biorę pod uwagę możliwość wykorzystania Koreii Północnej przez USA przeciw Rosji. Wiem, że brzmi to absurdalnie ale wszystko jest możliwe do rozegrania. Amerykanie nie zniszczą Koreii Płn. oni ją mają zamiar wykorzystać. To długofalowa polityka a jej strategia nie pozwala dostrzec celu po takich sprzecznych niby krokach.

Portret użytkownika Czołgista

USA podpłyną tam jednym

USA podpłyną tam jednym lotniskowcem i rozwalą ten kurnik w 3 minuty, Chińczycy zrobia to w 5 minut. Korea Płd. powinna juz dawno paść, zanim weszli w posiadanie broni nuklearnej. Chociaż nie wierze w ten potencjał nuklearny,a le co postraszą to postraszą...

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Zenek

Szczucie wszystkich na

Szczucie wszystkich na wszystkich jest w interesie globalstycznych lichwiarzy a The Telegraph to typowy żydowski szmatławiec jaki już nie raz już bardzo pręznie robił Chinom koło piór publikując rózne nazistowskie przecieki sfabrykowane "przypadkowo" w londynie.

Portret użytkownika izzo

Chińczycy chcą wykończyć

Chińczycy chcą wykończyć gospodarkę Korei Południowej.
W każdym bądź razie nie powinni wpuszczać uchodźców do siebie.
Niech wszystko idzie do Korei Południowej Smile
 
Zresztą jest to i na rękę USA, bo Korea konkuruje z USA w gospodarce.
 
Nie traktujcie wojny jak zemsty polityka nad politykiem (teoria wyznawana u nas w kraju, np. Putin nie lubi Polski bo Kaczyński... ;)) ale jako interes firm i rządów.

Strony

Skomentuj