Chiny przetestują pociąg magnetyczny, który rozwija prędkość do 600 km/h!

Kategorie: 

Źródło: China Railway Rolling Stock Corporation

Całkiem niedawno, Japończycy chwalili się rozpoczęciem testów nad pociągiem, który docelowo ma być najszybszy na świecie. Alfa-X będzie mógł rozwijać prędkość do 400 km/h, jednak zostanie wprowadzony dopiero w 2030 roku. Tymczasem Chiny zademonstrowały swój własny pociąg oparty o technologię lewitacji magnetycznej, który będzie rozpędzał się do niesamowitej prędkości 600 km/h i pojawi się już wkrótce.

 

W czwartek, państwowa firma China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) ujawniła pociąg, nad którym pracowano od trzech lat. Prototypowy pociąg typu maglev będzie doskonałą alternatywą dla kolei wysokich prędkości i samolotów pasażerskich.


Nowy pociąg magnetyczny będzie przewoził pasażerów z Pekinu do Szanghaju w jeszcze krótszym czasie. Współczesne chińskie koleje osiągają prędkość do 350 km/h i zabierają ludzi z jednego miasta do drugiego w około 5,5 godziny. Samoloty pasażerskie, łącznie z przygotowaniami do podróży, skracają czas do 4,5 godziny. Tymczasem nowy pociąg typu maglev rozpędzi się do 600 km/h i pokona ten dystans już w ciągu 3,5 godziny.

Źródło: China Railway Rolling Stock Corporation

W przeciwieństwie do japońskiego Alfa-X, chiński pociąg typu maglev będzie testowany już w drugiej połowie 2019 roku, a jego produkcja rozpocznie się w 2021 roku. Nowe superszybkie pociągi prawdopodobnie zostaną oddane do użytku przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w 2022 roku i staną się oficjalnie najszybsze na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Random

Coś wam się pomyliło. Pociąg

Coś wam się pomyliło. Pociąg nie będzie jeździł z Pekinu do Szanghaju, bo potrzebuje do tego specjalnych torów, chłodzonych do termperatury bliskiej bezwzględnego zera. Koszt wybudowania takiego toru jest gigantyczny. Aktualnie najdłuższą linię na świecie budują właśnie Japończycy z Tokyo przez Nagoyę do Osaki. Cała trasa ma być oddana do użytku dopierow w 2045 roku. Sprawdźcie coś w necie przed opublikowaniem bo to są naprawde brednie co piszecie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maglev#Operational_systems

Portret użytkownika inzynier magister

ciekawy jaki jest koszt

ciekawy jaki jest koszt kilometra magnetycznych szyn w porównianiu do 1km zwykłej szyny pociągu 350km/h  ? chyba jest to astronimiczna różnica ?! no ale dla komuchów koszta się nie liczą, ważne by swiaty usłyszał o potędze komunistycznej władzy NWO, która w pociągach nadaje ciągle by ludzie byli jak roboty bo inaczej dostaną 50 punktów posłuszeństwa NWO kary !

System punktów niewolnictwa NWO, a polskojezyczne "Nowe ORMO-NWO"

https://youtu.be/5UoO9hSMNqU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj