Chiny prowadzą wielkie manewry wojskowe i grożą atakiem na Tajwan

Kategorie: 

Źródło: US Department of Defense

Wygląda na to, że po niedawnym wznowieniu konfliktu między Armenią a Azerbejdżanem, wkrótce będziemy świadkami wybuchu kolejnej wojny – tym razem w Azji Wschodniej. Chiny rozpoczęły manewry wojskowe na szeroką skalę i ostrzegają, że atak na Tajwan może nastąpić praktycznie w każdej chwili.

 

Państwo Środka rozpoczęło aż pięć manewrów wojskowych jednocześnie wzdłuż wybrzeża. Dwa ćwiczenia odbywają się w okolicach spornych wysp na Morzu Południowochińskim, jedno na Morzu Wschodniochińskim, a dwa kolejne na Morzu Żółtym. Media wskazują, że taka ilość manewrów, odbywających się w tym samym czasie, należy do rzadkości.

 

W ostatnim czasie, chińska armia prowadzi bardzo częste ćwiczenia w okolicach Tajwanu i wielokrotnie naruszyła przestrzeń powietrzną wyspy. Jednocześnie obserwujemy wzrost napięcia na Morzu Południowochińskim, gdzie Filipiny, Malezja i Wietnam bardziej stanowczo sprzeciwiają się chińskim roszczeniom, a Stany Zjednoczone wykonują demonstracyjne patrole morskie i uznają militaryzację tamtejszych spornych wysp za prowokację.

Co więcej, w związku z niepokojącą sytuacją wokół Tajwanu, władze USA otwarcie zasugerowały wysłanie amerykańskich żołnierzy na wyspę. Chiński dziennik Global Times uznał, że Stany Zjednoczone naruszą w ten sposób tzw. trzy komunikaty, które zostały przesłane w latach 1972-1982 i odegrały kluczową rolę w nawiązaniu oficjalnych relacji między dwoma państwami. Chiny uznają złamanie postanowień z tych trzech komunikatów za przekroczenie czerwonej linii, które zapoczątkuje atak na Tajwan i siłową reunifikację wyspy.

 

Sytuacja w tej części świata jest coraz bardziej napięta, a Chiny już otwarcie mówią o wojnie. Wcześniej, Siły Powietrzne Chin opublikowały film, przedstawiający symulację ataku na amerykańską bazę na wyspie Guam. Podobne materiały propagandowe były dotychczas przedstawiane przez Koreę Północną, a to wskazuje, że nastroje w Chinach zaczynają się radykalizować.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

No i zacznie się rzeźnia ku

No i zacznie się rzeźnia ku chwale demona, właściciela tego chorego światka. Czas na ucztę nienażartego.

Spotkałem go kiedyś na ulicy. Odezwał się kompletnie nieproszony i próbował mi wmówić, że świat jest piękny. Jest piękny dopóki jesteś ignorantem biegającym jak nieświadomy króliczek pośród kwiatków i drzewek.

Portret użytkownika inzynier magister

nie zaatakują bo Amerykanie

nie zaatakują bo Amerykanie im zaraz rozwalą ich okręty ! ale modlićsię trzeba do Chrystusa o miłosierdzie !

W kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii – powiedziała w rozmowie z Marcinem Makowskim (wp.pl) ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. „To Jezus Chrystus, a nie G.W.F. Hegel, jest Panem Historii i to On decyduje, która jej strona jest dobra, a która zła” – odpowiedział jej w facebookowym wpisie prof. Jacek Bartyzel. Historyk myśli politycznej przeanalizował także inne wypowiedzi przedstawiciela Stanów Zjednoczonych w Rzeczypospolitej.– Zacznę od podkreślenia jednej, fundamentalnej sprawy: Stany Zjednoczone wierzą w równość wszystkich ludzi. W pełni rozumiem i szanuję fakt, że Polska jest krajem katolickim – nikt nie chce tego podważać. Niemniej musicie wiedzieć, że w kwestii LGBT jesteście po złej stronie historii. Mówię o postępie, który się dokonuje bez względu na wszystko. Używanie tego typu retoryki wobec mniejszości seksualnych jedynie wyobcowuje Polskę, przekładając się też na konkretne decyzje biznesowe – powiedział Wirtualnej Polsce ambasador USA. To właśnie te słowa skomentował prof. Bartyzel„Ambasadorzyca Żorżetka konsekwentnie pragnie przejść do historii jako brutalniejsza i bardziej chamska od Repnina, Sieversa i Igelströma, a przy okazji wykłada swoją filozofię dziejów. Okazuje się, że Żorżetka jest stuprocentową heglistką, która wierzy w Ducha Dziejów nieubłaganie dążącego tam, gdzie chce i tratującego wszystkich nędzników sprzeciwiających się – złośliwie, ale nadaremnie – Postępowi. Informuje też, że religią Szatanów Zjednoczonych jest równość wszystkich ludzi. To akurat dobrze wiemy, że z tego zabobonu Szatany wykluły się jako pierwsze w historii świeckie państwo, aliści z dyktatu ambasadorzycy wynika jasno, że w tym egalitaryzmie prawdziwie orwellowskim obok równych są jednak równiejsi” – napisał prof. Bartyzel zauważając, że ambasador USA w Polsce wprost dała do zrozumienia, że w biznesie, w branży filmowej i technologicznej rządzą homoseksualiści i nie należy się im sprzeciwiać, bo opór oznacza problemy finansowe.„Ale mam dla Żorżetki złą (dla niej, nie dla świata) wiadomość: to Jezus Chrystus, a nie G.W.F. Hegel, jest Panem Historii i to On decyduje, która jej strona jest dobra, a która zła. Więc nie przemogą! Inni hegliści – z marksistowskiej lewicy heglowskiej też grozili, że walec Historii zmiażdży wszystkich opornych, a to oni znaleźli się na jej śmietniku” – zauważa historyk, dodając, że podobnie zakończą się także losy „tęczowego” marksizmu i to niezależnie od tego czy skrajnie lewicowy Joe Biden wygra lub przegra wybory prezydenckie w USA oraz bez względu na jakiekolwiek wysiłki innych polityków.

zboki LGBT co jedzą kał i piją szczochy chcą nam narzucać ich chorobę umysłową ! skandal ! należy szybko zdelegalizować wszelki organizacje zboków LGBT i tych co ich finansują !

Mosbacher znowu UPOKARZA Polaków! "Bez LGBT nie będzie inwestycji!" T. Kalinowski

https://www.youtube.com/watch?v=3gVo5qoazMQ

Braun do ambasador USA i Niemiec: Do domu! Go home!

https://www.youtube.com/watch?v=6vUMNdbs4dg

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quark

Czyli jeśli "bogobojni" nie

Czyli jeśli "bogobojni" nie będą się modlić do Jezusa ,Maryi i innych "bóstw" to oni machną na nas ręką i niech tam ich ślag trafii .. tak ? Naprawdę uważasz ,że powtarzanie "magicznych" wierszyków z "nabożnym" wpatrywaniem się w "święte" wizerunki cokolwiek pomoże komukolwiek ? Prośby o miłosierdzie to kierują zwykle ofiary do swych oprawców aby już ich dłużej nie dręczyły czyż nie ? Nie widzisz tu zatem niczego dziwnego , sprzecznego ? 

Zajrzyj tu poniżej to może spojrzysz na te legendy z innej bardziej logicznej strony:https://ciekawe.org/2016/06/22/ufo-w-sztuce-sredniowiecza/

Portret użytkownika Mojeimię44

Wszystko dobrze przyjacielu

Wszystko dobrze przyjacielu ale gdybyś poczytał książki polityczne to byś doskonale wiedział, że problem gender jest potrzebny po to by przysłonić ważniejsze tematy lub ukryć tematy istotne dla świata lub państwa. Jest to taktyka stosowana od czasów Mezopotami, antycznego Egiptu, antycznej Grecji poprzez starożytny Rzym po średniowiecze. Ciągnie się do dnia dzisiejszego. Jest to temat rzeka i takim zostanie. Dlatego, że tęcza jest najlepszym sposobem by przysłonić inne ważne problemy. Cały swiat pierdoli o polskiej niepoprawności politycznej w stosunku do osób z zaburzeniami w sferze seksualności a jest tyle ważniejszych tematów. Co mi z wolnosci transów jak jesteśmy wszyscy zniewoleni? Twoje oburzenie wydarzeniami związanymi z tym tematem to woda na młyn dla elit. Będą to wałkować latami byle zasłonić prawdę. Nie wiem czy to zrozumiesz ale to co robią jest ukartowane. Po co mówić o protestach w USA o protestach w Izraelu, w Kolumbii? Po co mówić o wojnie w Armenii gdzie Tureckie śmigłowce F-16 zestrzeliwują armeńskie Migi? Nie ma o czym mówić gdyż wazniejsza jest kwestia równości praw osób homoseksualnych w świecie gdzie i tak wszyscy jesteśmy równo zniewoleni. Napisałeś bardzo długi post o sprawie tak nieistotnej w dzisiejszych realiach, że zasłoniłeś nim bardzo ważny artykuł i o to im chodzi. Jak nie będziesz miał pracy, chleba, domu dalej będziesz pisał o równości praw homoseksualistów? Pomyśl magister. Nie ma ważniejszych tenatów? Wyjdź do sklepu i powiedz mi który z klientów tego sklepu jest homo a który nie? Po czym poznasz? Po masce na twarzy? Przemyśl. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Elity faktycznie coraz

Elity faktycznie coraz bardziej podpalają świat. Codziennie obserwuję przemieszczanie wojsk sił powietrznych w kierunku Białorusi. Jestem z Mazur i zarówno w dzień jak i w nocy lecą w kierunku przesmyku suwalskiego samoloty lub helikoptery. 

Inny temat

Mój powiat wchodzi w czerwoną strefę zatem już niedługo ludzie maski na pyskach będą mieć nawet na świeżym powietrzu cyt.

"Obowiązek zasłaniania nosa i ust w wolnym powietrzu będzie wprowadzony zarówno w strefie czerwonej, jak i w strefie żółtej" 

To jest karygodny przepis aż szkoda pisać. Nosić maskę na świeżym powietrzu? Żeby coś takiego wymyśleć trzeba naprawdę być geniuszem. Jak tak dalej pójdzie będą ją kazać nam nosić nawet w naszych domach a żeby pilnować obostrzeń będą nas kontrolować przez telefony i telewizory. Masakra Sad wszystko to dla naszego dobra. 

Chyba już nikt z nas nie ma złudzeń, że elitom marzy się globalny reset? Jeśli oficjalnie o tym mówią na forum ekonomicznym tzn. że nawet tego nie ukrywają. Ciekawe jest to jak długo potrwa ta ich "zabawa" w wirusa, wojnę i kryzys gospodarzy? Biorąc pod uwagę posiadane przez nich złoto, schrony, fundusze etc. nie sposób odnieść wrażenia, że to zabawa na koniec ich schorowanego życia.  Być może jeden ze starej watachy filantropów bliski śmierci wpadł na genialny pomysł żeby odchodząc w zaświaty zabrać ze sobą resztę która mogłaby zostać na ziemii. Cóż nie można niczego wykluczyć. Trzymajcie się ciepło i życzę wam wszystkim jak najmiejszej ilości problemów. 

Na koniec perełka. Jeszcze nie ma ustawy o bezkarności urzędniczej i Łukasz Szumowski nie zdążył się dobrze rozchorować a tu proszę już zdrowy, jeździ autem i chodzi na zakupy.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-lukasz-szumowski-z-pozytywnym-wynikiem-byl-widziany-z-zakupami-6559267983043456a?utm_medium=push&utm_sou...

 

Portret użytkownika Jose

Jestem z Podlasia i w naszej

Jestem z Podlasia i w naszej jednostce wojskowej ruch, jak nigdy. W ciągu miesiąca zastawili cały plac sprzętem. Ciężarówki, wozy bojowe, kilka czołgów i dostawiąją nowe. Co rano przejeżdżam obok i pod bramą grupka ochotników. 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Szumowski jest zwykłym

Szumowski jest zwykłym oszustem i manipulatorem. Jemu zależało tylko na tym, by przypomnieć ludziom o swoim istnieniu, dlatego obrał taktykę "a la Julia Tymoszenko". Ten człowiek powinien siedzieć w więzieniu za pozbawienie Polaków dostępu do opieki zdrowotnej i związaną z tym śmiercią ludzi, którzy przez te bezprawne działania PiS-u nie doczekali się natychmiastowej pomocy. Niektorym z nich zabrano szanse na operacje ratujące ich źycie.

Teraz PiS chce nas wciągnąć w kolejną niepotrzebną wojnę, bo tego chcą Amerykanie. Łukaszenka nic złego Polakom nie zrobił, a Morawiecki pcha się przed szereg i ingeruje w sytuację Białorusi, nie zwracając uwagi na to, co aktualnie dzieje się u nas w kraju (mowa tu o czekających nas protestach grup społecznych w tym jutrzejszym proteście rolników, wzrastajacym bezrobociu, naciskach i szantażach Żorżety w związku z rzekomym prześladowaniem grup LGBT oraz o tarciach w rządzie). Nie możemy dać się wciągnąć w niechciane konflikty z Białorusią, Rosją  i Iranem, narażając w ten sposób kontakty dyplomatyczne z nimi bo tak chcą Amerykanie i po części UE.Sojusz z USA jest szkodliwy dla polskich interesów, a Trump nas oszuka i zostawi na pastwę losu, przy okazji ogałacając nas z naszych surowców mineralnych i żywnosci.

 

Skomentuj