Chiny z powodzeniem przetestowały własny pocisk hipersoniczny

Kategorie: 

Źródło: Xinhua

Chiny wykonały już szósty z rzędu udany test swojej broni hipersonicznej. Przynajmniej teoretycznie, pocisk jest w stanie przełamać amerykański system obrony przeciwrakietowej. Hipersoniczna rakieta może być zatem wykorzystana do ataku nuklearnego.

 

Mniej więcej w lipcu 2014 roku, stwierdzono, że po USA i Rosji, również Chiny rozwijają swoje pociski hipersoniczne. Nowa chińska broń znana jest jako DF-ZF i została wystrzelona za pomocą rakiety balistycznej z prowincji Shanxi w środkowych Chinach. Następnie pocisk oddzielił się od rakiety w górnej części atmosfery, a potem poszybował w dół trafiając w cel zlokalizowany w zachodnich Chinach, a znajdujący się w odległości kilku tysięcy kilometrów od miejsca startu.

Ostatni lot DF-ZF został wykryty dzięki amerykańskim satelitom szpiegowskim należącym do agencji wywiadowczych. Według danych zebranych w ten sposób potwierdzono, że nowa chińska broń była w stanie lecieć z prędkością przekraczającą pięciokrotnie prędkość dźwięku. Prawdopodobnie test został przeprowadzony 23 listopada, ponieważ właśnie w tym dniu Chiny zamknęły na chwilę swoje niebo dla lotnictwa. Było ono niedostępne mniej więcej przez godzinę, czyli tyle ile potrzeba na przeprowadzenie lotu próbnego.

Już wcześniej zakładano, że pocisk może osiągać prędkości w zakresie od Mach 5 do nawet Mach 10. Korzystną cechą chińskiej konstrukcji jest jej zwrotność, co pozwala na pokonanie każdego znanego obecnie systemu obrony przeciwrakietowej, który jest przeznaczony do zwalczania konwencjonalnych rakiet niemanewrujących.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

To jest tzw "pikuś" wg

To jest tzw "pikuś" wg nomenklatury obecnej,
Fokus dla Chin stanowi tzw walka elektroniczna - przecież mozna ( jak to pokazali ruskie) wyłaczyć systemy elektronicznego sterowania tymi samymi falami elektromagnetycznymi.
A w Chinach armia 100tys. hakerów młodych, ambitnych stanowi wielką siłę, duużo większą niż uzraela "bananowa młodzież"
I wirusy rozsyłane cząstkowo (jak pliki Terrent) przez telefony, tablety itp są nie do wykrycia, zwłaszca jako aktualizacje rdzenia ( Samsung, Huawei...)

nn

Portret użytkownika blondas

ehhh mimo tego ze nie

ehhh mimo tego ze nie przepadam za amerykancami to jedno jest pewne,patrzac na prawa samych chinczykow w ich wlasnym kraju kibicuje amerykancom,ci co tak bardzo nie lubia jankesow bardzo szybko zatesknili by za nimi pod przywodztwem chin na swiecie,tez mam dosc wciskania sie ze swoimi racjami wszedzie przez usa ale juz sobie wyobrazam jak by sie nam zylo gdyby to chiny panowaly,ich wladza nie wiele sie rozni od islamistow pod wieloma wzgledami wiec ci ktorym by sie nie podobala dlugo by nie pozyli raczej

Portret użytkownika Zax

To widać już po samym

To widać już po samym poziomie życia ludzi, patrz korea północna i południowa jaki rozdźwięk pomiędzy nimi istnieje. Tam gdzie stacjonowały wojska USA bogaty uprzemysłowiony kraj z większymi swobodami niż w UE, a tam gdzie ZSRR terrorystyczny reżim mordujący niepoprawnych z działek przeciwlotniczych ... Już samo to daje do myślenia z kim mimo wszystko lepiej się wychodzi. A sam również mam podobne zdanie jeśli chodzi o USA do ciebie.

Portret użytkownika simon

sa 3 obiekty kolo slonca i 3

sa 3 obiekty kolo slonca i 3 plamy na sloncu i to widac na satelitach soho, a teraz dodam ze 3grudnia ponownie odwróci sie polaryzacja slonca cykl trwa 84dni a drugi 93 , sam to musialem policzyc i po prostu czekac, wiec teraz jest przeciwnie do ziemi, a 3grudnia bedzie na wprost i dostanie nam sie ..

Portret użytkownika Zax

Z dwojga złego wolę już USA

Z dwojga złego wolę już USA niż Chiny. Wystarczy porównać choćby swobody obywatelskie tych dwóch krajów. USA mimo że dość mocno zaostrzoną inwigilacje i tak ma więcej swobód niż w komunistycznych Chinah ... Poza tym co ty tak ślepo nienawidzisz Ameryki co? Wizy ci nie dali że tak na nich plujesz jadem?

Portret użytkownika kolowrat

w usraelu największym

w usraelu największym powodzeniem będą sie cieszyły w najbliższym czasie obozy FEMA gdzie po pobraniu narządów do przeszczepu od kuracjuszy rasy białej  będą oni następnie utylizowani milionami w plastikowych skrzyniach które już w tych obozach na nich czekają

Skomentuj