Chiny potwierdzają plan lądowania na Księżycu w 2030 roku

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chiny zamierzają do 2030 roku stać się jedną z wiodących potęg kosmicznych na planecie, a do 2045 roku stać się całkowicie samowystarczalne w tej dziedzinie, prawdopodobnie pokonując Stany Zjednoczone w „powtarzającym się wyścigu kosmicznym”.

 

 

O planach podboju kosmosu opowiedział w wywiadzie dla chińskiej telewizji szef China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) Wu Yansheng. Średniookresowe plany kluczowej chińskiej organizacji zajmującej się eksploracją kosmosu obejmują lądowanie taikonautów na Księżycu, utworzenie międzynarodowej bazy księżycowej oraz rozwój infrastruktury orbitalnej.

 

Główne obszary rozwoju, o których mówił Wu, to transport ładunków kosmicznych, badania, globalne konstelacje satelitów do celów cywilnych (telekomunikacja, nawigacja, pozycjonowanie). Wyzwania transportowe obejmują opracowanie inteligentnych i wielokrotnego użytku systemów startowych do tanich i bezpiecznych lotów w kosmos.

 

Wu stwierdził również potrzebę stworzenia systemu prawa kosmicznego i zarządzania środowiskiem kosmicznym, struktur zajmujących się obserwacją i usuwaniem śmieci orbitalnych.

 

Wśród wyzwań stojących przed astronautyką Wu wymienił „ponowne rozpoczęcie wyścigu wielkich mocarstw”, tak zwaną poprawkę Wolfa, która wykluczyła Chiny z ISS w 2011 r. i umieściła chińskie firmy lotnicze na czarnej liście importerów z USA. Wu oskarżył również Stany Zjednoczone o zamiar przejęcia strategicznych zasobów, w tym niektórych orbit, punktów i częstotliwości radiowych.

 

Jeśli chodzi o plany krótkoterminowe, to w 2030 r. chińscy astronauci powinni wylądować na Księżycu, w latach trzydziestych zbudować księżycową międzynarodową stację badawczą, trzy lądowania łazika księżycowego. Do tych programów Chiny szukają partnerów. Ponadto w ciągu najbliższych 10 – 15 lat planowana jest misja dostarczenia próbek marsjańskich na Ziemię.

 

Akademia Nauk ChRL oceniła ponad 20 projektów, które ubiegały się o dofinansowanie w ramach Space Strategic Priority Programme, znanego również jako Program New Horizon. Propozycje obejmują budowę kosmicznego teleskopu promieniowania gamma VLAST, program pogody kosmicznej, misję na Ceres i eksperymentalnego satelitę grawitacyjnego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Kolejne przyznanie się

Kolejne przyznanie się usrańców do tego , że nie wylądowali na księzycu a najważniejsze wytłuszczone :

NASA uważa, że Chiny mogą zająć terytorium na Księżycu po wylądowaniu na nim ( na podstawie prawa morskiego i wbicie chorągwi ).

Szef amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) Bill Nelson powiedział, że chińskie władze mogą dochodzić swoich praw do terytorium na Księżycu w przypadku udanego lądowania na satelicie ( czyli nadal udanego lądowania nie było ). Jego zdaniem Chiny mogą zabrać najbogatsze w surowce lądy Księżyca.

To fakt: bierzemy udział w wyścigu kosmicznym ( czyli lądowanie usrańców na księżycu to mistyfikacja ). I to prawda, że lepiej upewnić się, że nie lecą na Księżyc pod przykrywką badań naukowych. I możliwe, że powiedzą: „Trzymaj się z daleka, jesteśmy tutaj, to jest nasze terytorium” – powiedział Bill Nelson w rozmowie z Politico.

Nelson powiedział również, że jest zaniepokojony tempem przygotowań do chińskiego programu księżycowego.

„W ostatniej dekadzie Chiny poczyniły ogromne postępy i osiągnięcia. Prawdą jest również, że daty ich lądowania na Księżycu są coraz bliższe” – powiedział.

 

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

spora część ludzi nie wierzy

spora część ludzi nie wierzy że chiny mają u siebię swoją odmianę masonerii !!!! bo zobaczcie planują na rok 2030, ten sam który masoni z Davos uznali za koniec świata starego i rozpoczęcie wieku hybryd ufonautycznych bezpłciowo lucyferiańskich ! Niech nas ma w swojej opiece Jezus Chrystus !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Ale kogo odległe Chiny

Ale kogo odległe Chiny obchodzą ??

Patrzymy , my normalni , na  własne podwórko , zjeby  umysłowe  robią rozpierduchę  tematami zastępczymi - czyli tacy jak ty  tudzież  admin i jego dziecko specjalnej troski sTalinn grat .

Gdzies w sieci z ostatniej chwili krąży o tym ze  jakiś ksiądz  z  bardzo małej parafi przytulił  dwa miliony  złotych , kuria   wyjaśniła to tym że ten ksiądż   najpierw  wpłacił ze swoich  a póżniej , z powodu  niemożliwości zainwestowania , wycofał  własną kasę 

Kuva  ksiądz  który nigdy rąk sobie  nie zbabrał  pracą   a niczym innym bo wyjęty   jest spod  prawa narodowego , posiadał  włanych dwa miliony  pln  ........cud  a cuda   CUDA , powiadają .

I w sumie to niech was ma  w opiece swej  ten wasz  plagiat - durniów których nie wykończyła  szczepionka   wykończy ich wybawca z ziemi Egipskiej .

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika dominikq

planeta powinna byc okragla

planeta powinna byc okragla ksiezyc napewno istnieje ale jest plaski - kompletnie nie poniewaz posiada wysokosc jak kazdy walec - oni nie rzadza swiatem tylko wykonuja polecenia badz tych wyzej oszukuja jacy w ciagu doby ziemskiej stworzyli nowy jork prawie caly ten manhatan procz szkla i stali terroryzm urojony holokaust epidemia jakiegos wirusa wymyslona a rosja to trzeci swiat

Skomentuj