Chiny posiadają na swoim wyposażeniu karabiny laserowe

Kategorie: 

Karabin laserowy PY132A - źródło: China Daily

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie, ale Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza już w najbliższej przyszłości będzie korzystać z potężnych karabinów laserowych. Broń została zaprezentowana w trakcie targów Chinese Police Expo, które miały miejsce w grudniu zeszłego roku.

 

Przedstawione karabiny PY132A, WJG-2002 i BBQ-905 działają dokładnie tak samo co izraelska tarcza antyrakietowa "Żelazny Promień", rozwijana przez koncern Boeing mobilna broń laserowa czy system HELLADS, który znajdzie się kiedyś na wyposażeniu amerykańskich dronów bojowych. Posiadają takie same zastosowanie co działa laserowe, umieszczane na pokładzie okrętu USS Ponce i na pojazdach lądowych.

Karabin laserowy BBQ-905 - źródło: China Daily

Dzięki tej broni, chińscy żołnierze mogą przede wszystkim niszczyć bezzałogowce należące do wrogiej armii lub terrorystów i inne pojazdy oraz likwidować kamery i czujniki. Karabiny laserowe posiadają wiele zastosowań, a Chińczycy zapewniają, że urządzenia te nigdy nie zostaną wykorzystane przeciwko człowiekowi. W takiej sytuacji wspomniana broń może doprowadzić do rozległych poparzeń oraz trwale uszkodzić wzrok.

Karabin laserowy WJG-2002 - źródło: China Daily

Chińskie siły specjalne prawdopodobnie już korzystają z tej technologii. Wiemy jednak, że Chiny chcą eksportować swoje karabiny laserowe do służb bezpieczeństwa i oddziałów antyterrorystycznych obcych państw. Stany Zjednoczone mają zatem poważne powody do obaw.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/chinska-armia-jako-jedyna-swiecie-posiada-karabiny-laserowe

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kat

Wobec powyższych wieści

Wobec powyższych wieści Amerykanom zostają miotacze napalmu z wojny w Indochinach z 1949 r.
Pora aby jakiś odważny Koreańczyk albo Wietnamczyk postawił w swym kraju pomnik wojenny pokazujący palonych żywcem napalmem swoich rodaków oraz całe połacie zielonej dżungli.
W Polsce niebawem będą stawiać pomniki ludziom głównie robotnikom z hut mordowanym satanistycznymi karuzelami śmierci na satanistycznym szambie,którzy umierają z twarzą w sedesie.Tu tylko tyle potrafią!
 
 

Portret użytkownika charis

Gdyby wszyscy przestrzegali 2

Gdyby wszyscy przestrzegali 2 przykazań miłości, o ktorych powiedział Chrystus - nie byłoby wojen. W przypadku wybuchu wojny i powszechnej mobilizacji oczywiście odmówię, nawet jeśliby była kara śmierci. Nie boję się, będąc wierny Chrystusowi mam obietnicę zmartwychwstania. Gdyby wszyscy odmówili nie byłoby komu walczyć, zabijać w więc nie byłoby horroru wojennego. Gdybyście dożyli wielkich wojen to pamiętajcie że paliwem ich jest gardzenie nauką, przykazaniami Chrystusa. Może podziękować milionom bezbożnych, zwiedzionych ludzi którzy pójdą za wojny, gdyby oni nie poszli nie byłoby tego ...
Jaka większość ludzi, taki czasy, jaka większość ludzi taki świat ... "(świat) mnie nienawidzi, bo ja świadczę o nim, że jego uczynki są złe" - Ewangelia Jana 7:7 - Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Portret użytkownika eva11

jak ozecie sie zachwycac tym

jak ozecie sie zachwycac tym co powinno nigdy nie zostac wynalezione,
tym kto ma lepszych i madrzejszych wynalzcow?
to jest chore i przynosi jedynie smierc!
inteloigencja powinna zostac przytlumiona,aby czlowiek mogl zyc jak czlowiek,a nie jak stworca tego co juz jest dawno stworzone!
to nauka niszczy swiat i was tez niszczy,
uczac was,ze lepiej rozwijac umysl niz serce!
tu jest wlasnie proble,ze zaczynacie isc droga wytyczona przez umysly bardzo chorych ludzi,
oni rozwineli swoje zdolnosci umyslowe,ale niszcza tym swoje ciala i dusze!
 

Portret użytkownika Greg8866

Karabiny laserowe - fajna

Karabiny laserowe - fajna sprawa. Idealnie nadają się do niszczenia systemów postępującej już inwigilacji społeczeństwa jak np. kamer monitoringu. Mam nadzieję, że oprócz broni laserowej rozwijać się będzie również technologia EMP. Sam by sobie takie cacko sprawił, nawet jeśli bym miał na to wydać powyżej 1000 zł.

Portret użytkownika lipka

Oczywiście, że wyraziło

Oczywiście, że wyraziło twierdząc, że taka broń mogłaby trafić w ręce terrorystów. O swoim zagrożeniu nie mówią bo taki sprzęt mają od dawna, pewnie myślą, że Chińczycy skradli im wynalazek ale to tajemnica.

Portret użytkownika wikus

A nie zastanawia Was,

A nie zastanawia Was, kochani, że powszechnie obecnie stosowana broń zasilana jest amunicją skonstruowaną 100 lat temu ? To tak, jak byśmy obecnie używali radiowych odbiorników detektorowych.

Portret użytkownika XaX

Podobnie jest z wszelaką

Podobnie jest z wszelaką robotyką oraz działkami gaussa, wszystkie one wymagają sporych pokładów energii. Do puki nie znajdzie się jakiś sensownych źródeł i sposobów pozyskiwania energii technika nie ruszy do przodu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Strony

Skomentuj