Chiny pokazały prototyp latającego samochodu elektrycznego

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Chiński producent pojazdów elektrycznych XPeng Motors zaprezentował prototyp autonomicznego aerosamochodu X2, który może wystartować bez pilota. Przy swojej masie własnej 360 kg maszyna latająca jest w stanie przewozić towary o łącznej masie do 560 kg.

 

Hybryda samochodu i samolotu porusza się za pomocą trakcji elektrycznej, czas jej lotu jest ograniczony do 35 minut, a prędkość maksymalna to 130 km/h. Według producenta X2 dzięki czujnikom jest w stanie wykonywać lot autonomicznie, a jego system monitorowania jest w stanie wykryć przeszkody i wszelkie problemy podczas lotu na wczesnym etapie.

 

To prawda, że ​​X2 trudno nazwać samochodem, ponieważ nie ma nawet kół. Sądząc po zdjęciach, urządzenie w obecnej formie przypomina bardziej ogromny quadrocopter do transportu towarów.

 

X2 to drugi latający samochód elektryczny firmy XPeng, założonej w 2014 roku. Firma przygotowuje się obecnie do uruchomienia czwartej generacji Voyagera X1 z pionowym startem i lądowaniem. W Chinach ten aeromobil wykonał już ponad 10 tysięcy lotów testowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

560 Kg. Płynu typu "Power

560 Kg. Płynu typu "Power Clean" mocno czyszczącego (żrącego) lub innego "Kreta" do czyszczenia kanalizacji w jednym takim "autonomicznym dronie" może być "dylematem" nawet dla obrony przeciwlotniczej...

Skomentuj