Chiny pokazały model hipersonicznego drona

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Chiński państwowy kanał telewizyjny pokazał zdjęcia modelu nowej broni, Jest to bezzałogowy hipersoniczny samolot. Według ekspertów taki dron, może przenosić głowice z bronią nuklearną. 

 

Dron określany jako DF-ZF, może osiągnąć prędkość 12,4 tys. km/h. Model maszyny zbadano w specjalnym W Chinach znajduje się największy taki obiekt na świecie. Pozwala na testowanie hipersonicznych konstrukcji z symulowaną prędkością 11,1 tys. km/h.

Chiński pocisk hipersoniczny pokazany w telewizji przypomina kształtem końcówkę strzałki. Chińscy wojskowi potwierdzili, że dokonano kilku testów naddźwiękowego pojazdu DF-ZF, który według klasyfikacji NATO nazywa się WU-14. Jednak szczegóły projektu są wciąż utrzymywane w tajemnicy.


 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj