Chiny po raz pierwszy sklonowały konia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Chiny wprowadziły pierwszego sklonowanego konia do wyścigów, ogier Zhuang Zhuang ma już 7 miesięcy, a kolor jego sierści prawie całkowicie powtarza kolor jego pierwowzoru, sportowego ogiera Ursusa.

 

Jak poinformowała firma SinoGene, w której laboratorium powstał klon, prace nad sklonowaniem zwierzęcia rozpoczęto w 2021 roku. Sklonowany źrebak o imieniu Zhuang Zhuang urodził się 16 czerwca 2022 r. Komórki somatyczne pobrano z próbki skóry konia o imieniu Ursus, który przybył do Chin w 2007 roku z Niemiec i zdobył liczne nagrody w zawodach jeździeckich zarówno w Chinach, jak i za granicą. Matką zastępczą była klacz z północno-zachodniej chińskiej prowincji Gansu. Sierść Zhuang Zhuanga jest tak samo czarna jak u Ursusa, oba konie różnią się jedynie lekko ubarwionymi pyskami i kończynami.

 

Zhao Jianping, zastępca dyrektora generalnego SinoGene, powiedział, że głównym celem klonowania była hodowla najwyższej klasy ras koni w Chinach. Chiny wciąż pozostają w tyle pod względem hodowli ras koni pierwszej klasy. Chiskie konie są wykorzystywane głównie w hodowli zwierząt jako siła robocza. Jeśli chodzi o rasy koni wysokiej klasy, które są wykorzystywane w sportach jeździeckich, są one uważane za konie rozrywkowe a baza do ich hodowli jest bardzo słaba, w większości muszą być importowane z innych krajów.

 

Z importowanymi końmi są jednak problemy - niektóre przychodzą z kontuzjami, niektóre są już za stare. Ze względu na swoje cechy nie nadają się do hodowli. Ponadto naukowiec zauważył, że hodując konie w sposób naturalny, zawsze istnieje szansa, że ​​młode odziedziczy po rodzicach tylko niektóre specyficzne i nie zawsze najlepsze cechy. Niemożliwe jest kontrolowanie tego procesu podczas naturalnej reprodukcji. W przypadku klonowania możliwe jest stworzenie dokładnej kopii genetycznej ze wszystkimi cechami pierwotnego osobnika.

 

Sklonowany koń zawsze będzie miał cechy, które miał jego przodek, ani silniejszy, ani słabszy. Jeśli np. sklonujemy takiego konia sportowego, zawodnika o wysokich umiejętnościach, to klon odziedziczy wszystkie jego cechy, choć trening będzie konieczny. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla „matki zastępczej”, w przyszłości będzie mogła dalej rozmnażać potomstwo.

 

W 2012 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka dopuściła klony koni do rywalizacji. Być może Zhuang Zhuang byłby w stanie wystartować na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2028.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

Wielkie odkrycie.. syjoniści

Wielkie odkrycie.. syjoniści pod przykrywką okupacji radzieckiej za pomocą żydowskich naukowców, co to Mengele wspierali i od niego czerpali wiedzę w 49 sklonowali Kaczyńskiego, potem jednego zrobili pezydĘtem, a drugiego pLemierem.

P.S.

podług nowego prawodawstwa o inwigilacji forumowiczów, składam oświadczenie dla służb inwigilujących;

Pozrtal ZnZ ma charakter fantastyczny i bajkopisarski, nic co tutaj piszemy nie jest prawdą, a wzorujemy się na Braciach Grimm oraz Orwellu. Od dziecka jesteśmy fanami Lema i Sapkowskiego, oraz Tolkiena i tutaj na tym portalu wymieniamy się poglądami na temat tej fantastyki, oraz kartami do gier fantasy. Nie mamy zamiaru negować jedynej słusznej linii poglądowej nadawanej w TVPinfo 24/h gdyż my rozmawiamy o zupełnie odrealnionym Świecie; gdzie nie ma złodziejstwa, nie ma korupcji, nie ma polityków, nie ma nepotyzmu, a pan policjant jest niczym w tym teledysku:

https://www.youtube.com/watch?v=sEPY4Iaa02c

BARDZO LUBIĘ PANA POLICJANTA.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

"Ref: Łapy ,łapy, cztery łapy

"Ref: Łapy ,łapy, cztery łapy,a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni psa, kto dogoni psa, Może ty, może ty, może jednak JA.

CHWDP (nienawidzicie tego określenia i cwelowania na ulicy, ale sami na to zapracowaliście); pamiętajcie kto Was karmi, to Naród, a nie politycy! Jesteś moim sąsiadem, nasze dzieci razem chodzą do szkoły, ja płacę podatki na Twoją wypłatę. Nie stawaj przeciwko Narodowi w obronie uzurpatorów u władzy. Jesteś dobrym policjantem i masz honor i duszę, nie daj się zakrzyczeć większości w komendzie, broń polskich ideałów wolnościowych i sprzeciwiaj się proszę kolegom, przełożonym w ślepym wprowadzaniuu totalitaryzmu z Polsce, a CHWDP nie będzie Ciebie dotyczyć..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Groot

Bardzo lubie pana milicjanta,

Bardzo lubie pana milicjanta, o... przepraszam ,a z resztą to tylko nazwa, bardzo lubie kiedy zamiast pomagać -szkodzi!!!!
Kiedy zamiast wysłuchać pałą przyłozy
Czasem sie zastanawiam dlaczego pies na pana policjanta sie mawia??
Czasem sie zastanawiam dlaczego samochód suką nazywany jego????
To bardzo proste, chyba nie musze tego tłumaczyć kolego,badzo lubie pieska co je z mojej michy, ale dlaczego gryzie łape swojego pana chlebodawcy????dlaczego??-to prosta sprawa on już nie wie komu ma służyć,kiedy jest w pracy ,a kiedy przestaje miche obrabiac System mózg przeżarł doszczętnieJak kończą pieski???Czy idą do raju????Jeszcze jedna sprawa- wiele jest Burków, ale nie każdy Burek to ta sama psina, trudno to rozstrzygać,trudno spór rozwikłać
Chyba trzeba zmienić sie w wilka!!!!

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Babka Elka

To takie trudne do

To takie trudne do zrozumienia? Karmisz ale nie układasz, pies musi czuć, że jesteś jego panem czyli samcem alfa, jeśli takowym nie jesteś dla swojej sfory( rodziny) nie licz na to, że będziesz nim dla psa np. Więc nie ma w tym nic dziwnego, że pies gryzie rękę która go karmi bo to MY na to daliśmy przyzwolenie! Nie chce mi się rozpisywać dalej bo mam wrażenie, że z myślącymi mam do czynienia...i co z tego?!

Portret użytkownika Endymion

Moj piesek, Sttaford Terrier

Moj piesek, Sttaford Terrier ma wielką mordę, silne szczeki i ostre kły, a ja mogę włożyć mu pięść do paszczy i nic mi nie zrobi. Mowią o tej rasie, że to pies zabójca, ludzie boją się tych psów, a nie ma agresywnych psów, tylko złe wychowanie..

Jak ktoś szkoli kundelka na agrysywną bestię, to taki będzie.. a mój grzeczny ukochany piesek nienauczony agresii zwariuje na początku, ale zew natury i obrona konieczna zrobi z nego bestię, co to z kundelka zrobi kałużę krwi.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

to jest wstęp do zgody na

to jest wstęp do zgody na klonowanie ludzi, wszystko idzie w kierunku piekła genetyki, czyli nauki demonów z pojazdów ufo, które to demony robią to na masową skalę !

"Powstałe tak istoty, wyglądające identycznie jak ludzie, mogą się przemieszczać pomiędzy nami, nikt ich bez dodatkowych specjalnych badań duchowych lub genetycznych nie rozpozna. Jak państwu wiadomo Polska także należy do państw, w których dochodziło do produkcji "nowych ufo-humanoidalnych istot" Ks. Natanek się naraził pato elitom NWO GMO bo o tym procederze mówi oficjalnie !

Hybrydy dwóch zachodzących na siebie trójkątów loży iluminackich NWO - super kazania Ks. Natanka

https://youtu.be/_Py5vtE4DMc

Represje jakie już teraz przechodzi Ks. Natanek to tylko wstęp do do prześladowań chrześcijan mówiących prawdę o nadchodzącej genetycznej cywilizacji diabła – istot humanoidalnych-hybrydach – zrodzonych w sztucznych macicach. To co chcą zrobić ze wspomnianym Księdzem to na razie przedsmak, objawienie się loży diabła. Każdy kto będzie zauważał różnicę hybryda (humanoid z plstikowego worka płynów in vitro) – a człowiek zrodzony z ludzkiej matki, zostanie okrzyknięty wrogiem ludu, „ruską onmucą”, czy innym epitetem, wykluczającym normalnego człowieka – chrześcijanina ze społeczeństwa (przyszłości) ! 

UFOcywilizacja chce skazać Ks. Natanka za prawdę o humanoidach

https://youtu.be/rRotNJdfb5I

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj