Chiny planują zdominowanie przestrzeni kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W czasie, w którym waży się dalszy los Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Chiny nie próżnują. Przykładem może być niedawny, znaczący krok chińskich władz, które zapraszają cały świat do ich własnej stacji orbitalnej, która zostanie umieszczona na orbicie Ziemi już w 2022 roku.

 

Ambasador Chin w ONZ oraz innych organizacjach międzynarodowych oświadczył w Wiedniu, że Chińska Stacja Orbitalna nie będzie należeć wyłącznie do Chin, ale także do reszty świata. W kosmicznym projekcie będą mogły uczestniczyć wszystkie kraje, niezależnie od ich wielkości czy statusu gospodarczego.

 

Chińska Stacja Orbitalna to potencjalnie największe zagrożenie dla amerykańskiej oraz rosyjskiej dominacji lotów kosmicznych, która miała miejsce w ciągu ostatnich sześciu dekad. Mimo to władze Chin deklarują pomoc krajom rozwijającym się w tworzeniu ich własnych programów kosmicznych. Jest to zupełnie nowe podejście, ponieważ do tej pory takie współprace były mocno ograniczone.

Już teraz europejscy astronauci, tacy jak Samantha Cristoforetti, która spędziła 200 dni w kosmosie w latach 2014-2015, podróżują do Chin, aby uczyć się tamtejszego języka i współpracować z chińskimi naukowcami. Co więcej, Europejska Agencja Kosmiczna zawarła umowę z Chińską Agencją Kosmiczną, wedle której europejscy astronauci będą mogli odwiedzać chińską stację kosmiczną w latach 2020.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika pakopako

<p>ISS widoczny na zdjęciu

<p>ISS widoczny na zdjęciu można zobaczyć co noc. Widoczny jest gołym okiem podczas przelotów. Przy pomocy taniej aparatury można obejrzeć go w szczegółach. Widoczne są często również satelity Iridium, czy Chiński moduł orbitalny Tiangong 2. Przy pomocy lunety już widać kształt i policzyć panele słoneczne, ale w niebo trzeba patrzeć, a nie w swoim średniowiecznym bagnie brodzić.</p>

Portret użytkownika inzynier magister

straszne, bo chińskie komuchy

straszne, bo chińskie komuchy już wszystko papugują i całą kasę wyssali z całego świata bo u nich jest obóz koncentracyjny, nadzorowany przez sztuczną inteligencję ! wszyscy muszą tam tyrać a jak nie to dostaną punkty i ich zamkną w reedukacyjnych ! Militarnie nie można już chińskich komuchów pokonać dlatego Trump powinien szybko zrobić blokady gospodarcze tak żeby chiński moloch się rozlewciał bo chinolskie NWO żywi się gospodarką, Trump musi ich jakoś odciąć od gospodarczych mocy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Outlaw

Wiele w tym racji co

Wiele w tym racji co napisałeś, niemniej jednak wg mojej opinii chyba juz nieco za późno. Chińczycy przetransferowali taką masę technologii z USA, Rosji i kilku innych państw przez ostatnie 10-15 lat. Teraz sami mogą je rozwijać, a to niestety prowadzi do dominacji. Ich jest wiecej i nie liczą się z niczym. Tylko zdecydowane działania polityczne i może militarne szeroko pojętej koalicji państw zachodu mogłyby przystopować ich ekspansję.

Na razie to tylko Orwell mógłby być "dumny" z wdrożenia "1984". Głupek

Skomentuj