Chiny planują zdelegalizować handel kością słoniową do końca 2017 roku

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze dane dowodzą, że liczebność słoni spadła o 30 % w ciągu siedmiu lat, a obecnie tylko 350 tysięcy osobników żyje w środowisku naturalnym.

 

Chiny, jako największy konsument kości słoniowej, ogłosiły zamykanie wszystkich krajowych rynków kości słoniowej do końca tego roku. Zakaz międzynarodowego handlu kością słoniową działa od 1989 roku, ale handel wewnętrzny rozwija się nadal.

Niektóre szacunki wskazują, że Chiny stanowią około 70 % globalnego rynku dla kości słoniowej, zalicza się do tego zarówno działalność przestępcza, jak i państwowe warsztaty rzeźbiarskie, które korzystały z hurtowego uboju słoni na kontynencie afrykańskim.

Tylko w ubiegłym roku, co najmniej 20 tysięcy słoni padło ofiarą kłusowników. Obwieszczenie przez chiński rząd pojawiło się w piątek, a szczegóły zostaną opublikowane do 31 marca 2017 roku. Zakaz wszelkiej obróbki kości słoniowej oraz jej sprzedaży powstanie do 31 grudnia 2017 roku. Organizacja World Wildlife Fund (WWF) uważa decyzję Chin za historyczną zapowiedź, która będzie ważnym bodźcem do międzynarodowych wysiłków na rzecz walki z kłusownictwem w Afryce.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj