Chiny planują wysłać człowieka na Marsa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Chiny ujawniły plany wysłania ludzi na Marsa w ramach misji, która ma skupić się na poszukiwaniu życia pozaziemskiego. Państwowe media ogłosiły ofertę skierowaną do potencjalnych ochotników i poinformowały, że po raz pierwszy Pekin przedstawił oficjalny plan misji załogowej na Czerwoną Planetę.

Obecnie NASA jest światowym liderem w kwestii eksploracji Marsa. Agencja kosmiczna przygotowuje się do misji międzyplanetarnych, a także planuje ustanowienie bazy na Księżycu. Dzięki przeprowadzonym badaniom odkryto, że na Czerwonej Planecie może znajdować się życie. Chiny postanowiły zgłębić ten temat i zaproponować własną misję międzyplanetarną.

Obecnie kosmiczny wyścig trwa, a oba mocarstwa planują dokonać przełomowego odkrycia. Pierwszym krokiem w kwestii eksploracji Marsa jest stworzenie bazy na Księżycu, która ustanowi dodatkowy bezpieczny punkt na mapie kosmicznej, a także da znaczną przewagę któremuś z państw.

W oświadczeniu agencja China Aerospace Science and Technology Corporation powiedziała:  „Kolejnym krokiem chińskiego programu kosmicznego jest eksploracja Księżyca. Planujemy utworzyć bazy na Księżycu, aby prowadzić operacje naukowe, sprowadzać tam ludzi, a także zdobywać doświadczenie potrzebne do kolejnych wypraw kosmicznych.”

Pang Zhihao, badacz technologii kosmicznej z siedzibą w Pekinie, powiedział, że misja da chińskim naukowcom możliwość poszukiwania śladów życia na Marsie i zrozumienia ewolucji życia na Ziemi.

Eksploracja Czerwonej Planety jest obecnie silnie eksploatowanym tematem. Naukowcy pracują nad możliwościami przeprowadzenia misji załogowej na Marsa, a także ustanowienie bazy kosmicznej w przyszłości. Znany duet złożony z Boeinga oraz SpaceX intensywnie pracuje nad stworzeniem jak najlepszego pojazdu międzyplanetarnego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj