Chiny planują trzy misje na Księżyc po odkryciu nowego minerału księżycowego, który może być przyszłym źródłem energii

Kategorie: 

Źródło: CNSA

Wyścig kosmiczny między Chinami a USA przyspiesza po tym, jak Pekińska Narodowa Administracja Kosmiczna otrzymała zgodę na wystrzelenie trzech orbiterów na Księżyc w ciągu najbliższych 10 lat.

 

Decyzję podjęto dzień po tym, jak Chiny stały się trzecim krajem, który odkrył nowy minerał księżycowy, który nazwał Changesite-(Y). Chińska misja Chang'e 5 zwróciła próbki z Księżyca w 2020 roku, a naukowcy opisali go jako „minerał fosforanowy w kolumnowych kryształach” znaleziony w cząstkach księżycowych skał. Minerał zawiera hel-3, który w przyszłości może stać się źródłem energii.

 

Odkrycie może wywrzeć presję na Stany Zjednoczone, by wzmogły wysiłki po tym, jak ich misja księżycowa Artemis I została opóźniona po raz drugi. Wydobycie na Księżycu może być kolejnym źródłem napięć między krajami, ponieważ NASA bada również południowy biegun Księżyca, gdzie Chiny planują zbudować stację badawczą z Rosją.

 

Chiny ostatnio zintensyfikowały wysiłki w zakresie eksploracji kosmosu, budując stację kosmiczną, rozpoczynając serię misji zbierania próbek księżycowych i wysyłając łazik Zhurong na Marsa na początku tego roku, aby konkurować z NASA.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Zapewne każdy słyszał o "

Zapewne każdy słyszał o " efekcie Mandeli " , była tutaj nawet dyskusja o jego prawdziwości , dałem wtedy przykład klucza do zamka który jest kierunkowy i przez lata byłem razem z moją ręką przyzwyczajony do właściwego położenia , niestety pewnego dnia wszystko się zmieniło bo klucz przestał pasować i musiałem go odwracać aby zmienić przyzwyczajenie , od tamtej pory zwracam szczególną uwagę na drobne nieścisłości . Wczoraj też nastąpiła taka sytuacja i klucz znowu pasuje wg. starego położenia , wygląda na to że Coś wróciło do starego systemu więc nie wiadomo jak obecnie potoczy się sytuacja na świecie .

Portret użytkownika olo

Chiny ogłosiły nabór

Chiny ogłosiły nabór pierwszych robotników wysłanych przez państwa na wydobycie minerałów.(5000 osób).
Pierszeństwo będą mieli wyznaczeni przez władze państwowe, w ramach uwolnienia ziemi ze zbędnego/niebezpiecznego dla społeczeństwa homo-sapiens:
- antyszczepany/antyszczepanki
- foliarze
- płaskoziemcy
- osobnicy/osobniczki LGBT, homo-niewiadomo oraz obojniaki (tęczowa zaraza)

-------

Dostaną kombinezony najnowszej generacji z nano folii aluminiowej.

-------

Wraz z nimi polęcą specjaliści najwyższej klasy.
M.in. lekarz który ukończył Akademia Górniczo-Hutniczą, leczący pyłem gwiezdnym, oraz minerałami.

-------

Dzięki temu skorzystają między innymi antyszczepany, nie zostaną namierzeni przez nadajniki 5G w celu zaszczepienia przez samoloty z pociskami phizer'a.
Co mogłoby skutkować zaaplikowaniem specyfiku z gps'ami, nanorobotami. Oraz wczesną smiercią w wieku 115 lat.

-------

Zostanie wbita flaga LGBT, z wydzielonym tęczowym księżycowym kontynentem.

-------

Na znak wdzięczności po 5 latach pracy, najlepsi zostaną uchonorowani przez naczelnego wodza eurokołchozu z płaskiej planety ziemia Tęczowym-Antyszczepanowym orderem za zasługi dla ludzkości.
Oraz dostaną wódeczkę pędzoną na pavulonie, która spowoduje uwolnienie miejsca dla następnych górników.


==============================================

Portret użytkownika Szkarłatny

Jakie to schematyczne, prawie

Jakie to schematyczne, prawie się zachłysnąłem poranną kawusią Lol Czego trzeba by przekonać stado baranów o słuszności "podboju kosmosu" w czasach kryzysu energetycznego, wygenerowanego przez geszefciarzy? Oczywiście że obietnicy zdobycia źródła energii i to jeszcze bez uszczuplania zasobów ziemskich, łał. Problem - Reakcja - Rozwiązanie. Do tego oczywiście dochodzi cała infrastruktura i najważniejsze OCHRONA czyli Siły Ko(s)miczne chroniące urobek przed ko(s)micznymi piratami Lol

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika W.Redny

Jak na razie to ruscy

Jak na razie to ruscy stracili kilka tysięcy zabitych i wziętych do niewoli oraz masę sprzętu, co ciekawe Ukraińcy więcej (porzuconego) sprzętu przejeli niż zniszczyli w walce. Nie mówiąc o tym że odbili około 8 tysięcy km2 terenu. 

Coś w tejż dwutygodniowej operacji specjalnej ruskim nie idzie. :D 

Zachowaj swoje żydowskie kłamstwa dla siebie trollu. 

Portret użytkownika W.Redny

Tak, tak, onuco. Bo każdy kto

Tak, tak, onuco. Bo każdy kto nie popiera kacapskich nieudaczników jest banderowcem. 

Na szczęście mnie zdemaskowałeś. A teraz wróć do lizania ruskiego rowa. Tylko ostrożnie bo ostatnio tak dostali po dupie że się zesrali.   :D

Portret użytkownika Endymion

Ty tak naprawdę, czy tylko

Ty tak naprawdę, czy tylko udajesz? "Słowiańscy" Czeczeni i Mongoidalne zbiorowisko luda zabija ukraińskich Słowian. Tam odbywa się rzeź Słowian, a po jednej jak i drugiej stronie jako planiści są chazarzy, co to nawet żydami nie są.. bandyckie plemie, które Świętosław pokonał. Biała Ruś, to Białoruś, Petersburg.. reszta Rosji jest skundlona genetycznie.. spójrz na facjatę Putina; mongoidalna. Na Syberii więcej Chińczyków niż Rosjan. Po za Petersburgiem i Moskwą jest tam bieda i rozwarstwienie społeczne dużo większe niż w Polsce, oligarchia kwitnie. Ja poznałem dwie osoby, które poznały Putina osobiście; Polaków. Jeden z czsów KGB gdy był trenerem reprezentacji Rosji w Judo, a drugi z czasów dzikiej prywatyzacji i budowania hoteli na placu czerwonym. Oboje mi powiedzieli, że Putin jest najbogatszym człowiekiem na Świecie, a ponoć nic oprócz mieszkania w bloku nie ma.. hehe. Porozmawiaj z Rosjanami, porozmawiaj z Ukraińcami, a dowiesz się więcej niż od internetowych kaznodzieji, co to w d.. byli i gó.. widzieli. Wiesz co się stało w Odessie 2014 w Odessie??? Wiesz tyle co Ci powiedzą kaznodzieje internetowi. Mój kolega stracił tam w urzędzie przyjaciela, a jego koleżanka/sąsiadka szykowała koktajle mołotowa, które go spaliły. W trójkę razem wychowywali się na jednym blokowisku, a tutaj się odjebało.. bo był mecz piłkarski, na trybunach pojawili się agenci, pojący i częstujący używkami kibiców, potem takiej naćpanej i najebanej swołoczy dawali po 100$ za atak na urząd.. wiedziałeś o tym.. nie! bo ty masz zryty łeb przez kaznodziejów internetowych, albo zadanie wykonujesz. Ty i wielu tobie podobnych mają czelność odzywać się do mnie, nie wiedząc nic, nie reprezentując niczego, ale odezwie się, bo musi.. każą Ci, płacą, czy tak glupi jesteś?????????????????

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Jaka pogoda w Olgino?

Jaka pogoda w Olgino? Jedzenie masz, gaz masz, paliwo masz, a rusek płaci Ci w dolarach.. taki Świat Sad Admini na moją prośbę i kilku smutnych panów zbierają nasze dane. Kto będzie miał bardziej przejebane? Ja czy Ty? T%o się zobaczy..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Tomuś Słonik

"posiadanie systemu ciśnienia

"posiadanie systemu ciśnienia gazu obok próżni bez bariery pojemnika jest naruszeniem drugiej zasady termodynamiki"

No i co teraz powiedzą nadworni "naukowcy"  znz Prof.emel i Prof.Q , dalej panowie pelikany dzioby szeroko otwarte. Uwierz w naukę! nie myśl nie, kombinuj, nie dociekaj, bo pan suto płacony naukowiec już pomyślał za ciebie. Może jakieś cytaciki od nasa byście wrzucili albo chociaż jakoś naukowo wytłumaczyć ten fenomen próżni kosmicznej.

Portret użytkownika Profesor Naukowy

Ciężko jest to wszystko

Ciężko jest to wszystko naukowym zrytym beretom wytłumaczyć. A wypompuj z baniaka powietrze za pomocą pompy wtedy zrozumiesz różnicę ciśnień, i to że musi być bariera bo bez niej ciśnienie się wyrówna, pozatym w waszych książkach , encyklopediach, piszą że ziemia kręci się jak bąk, a to są dane jakich się naucza was:

1 ziemia wiruje z prędkością 1666 km/h wokoło swojej osi obrotu,  potem:
2 ziemia kręci się wokoło słońca z prędkością około 100.000 km/h,  dalej
3 słońce z zięmią wokoło centralnego słońca 480000 mil/h około 1000000 km/h
4 a galaktyka cała nasza 670 000 000 mil/h

no i co by stało się z atmosferą ziemi nawet przy prędkości nr. 1

Czy wy wiecie że trzeba być wyjątkowo zindoktrynowanym extremalnym idiotom do potęgi,  żeby łyknąć ten naukowy  bełkot.

 

 

 

Strony

Skomentuj