Chiny planują swoją własną czarną listę amerykańskich firm w odwecie za sankcje wobec Huawei

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Trwająca wojna handlowa pomiędzy USA i Chinami nie wykazuje oznak spowolnienia, a wręcz sytuacja może pogorszyć się jeszcze bardziej. Azjaci ogłosili bowiem plany stworzenia swojej własnej czarnej listy amerykańskich firm w odpowiedzi na sankcje wobec Huawei.

Stany Zjednoczone stworzyły niedawno czarną listę, wypełnioną "niebezpiecznymi" zagranicznymi firmami, które potencjalnie mogłyby zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Teraz Chiny przygotowują się do zrobienia tego samego. Rzecznik chińskiego ministerstwa handlu, Gao Feng, ujawnił, że naród stworzy "czarną listę", która obejmie firmy zagraniczne:

Zagraniczne przedsiębiorstwa, organizacje lub osoby fizyczne, które nie przestrzegają zasad rynkowych, nakładają blokady lub wstrzymują dostawy do chińskich przedsiębiorstw oraz poważnie szkodzą prawom i interesom chińskich firm, zostaną umieszczone na liście "niewiarygodnych podmiotów".

Ogłoszenie chińskiej czarnej listy następuje zaledwie kilka tygodni po tym, jak Departament Handlu USA stworzył listę podmiotów, z którymi amerykańskie firmy nie mogą współpracować bez uzyskania uprzedniej zgody rządu. Google, Intel, Qualcomm i kilka innych amerykańskich gigantów zaczęło ograniczać swoje umowy biznesowe z Huawei po otrzymaniu odgórnych rządowych dyrektyw.

Podobnie jak amerykańska, chińska czarna lista może mieć ogromne konsekwencje dla gigantów technologicznych z Doliny Krzemowej, którzy działają w Azji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Amerykanie "wojną handlową z

Amerykanie "wojną handlową z Chinami" sami się wyrugowali z Chińskiego rynku. Naturalnie jest to szansa dla firm z całego świata, aby zająć ich miejsce, a zwłaszcza w segmencie hi-tech.... trzeba naturalnie mieć świadomość, iż technologie mogą być skopiowane... gdyż Chińczycy "transfer technologii" robią automatycznie i bez wiedzy twórców... Biggrin ale rynek ogromny, i krocie do zarobienia są.

Portret użytkownika Surun

Dr Ewa Kurek i poseł Robert

Dr Ewa Kurek i poseł Robert Winnicki mieli spotkać się z amerykańską Polonią w salkach parafialnych kościołów na Brooklynie. Jak informuje portal „The City” spotkania zostały odwołane na skutek protestów „lokalnych przywódców”, którzy wystosowali protest do biskupa Brooklynu Nicholasa DiMarzio.  Sygnatariuszami protestu są „naukowcy, przywódcy żydowscy, muzułmańscy i katoliccy oraz politycy, w tym senator stanowy Julia Salazar i członek Rady Stanu Stephen Levin – demokraci, których okręgi wyborcze obejmują Greenpoint”. Argumentem przeciwko dr Kurek i posłowi Winnickiemu ma być ich rzekomy antysemityzm i wzrost ataków antysemickich na Brooklynie.

więcej na :

https://wprawo.pl/2019/06/04/skandal-dr-kurek-i-posel-winnicki-wyrzuceni-z-kosciolow-na-brooklynie-po-protescie-zydow-i-muzulmanow/

Portret użytkownika Illuminat13

Bateri nie wyciagniesz w

Bateri nie wyciagniesz w telefonie moga cie sluchac obserwowac ile chca Wytnij mikrofon w lapku zaklej kamere i co W dupe ci na ulicy zagladaja ale gojom to pasuje lubia byc w klatce religijno polityczno finansowej Niedlugo czip na reke lub tatuaz zamiast gotowki dziesiec tysiecy na konto ooo jak beda sie goje czipowac zeby sobie kupicz czapke gruszek Kto chce kupic bron takie chiny sa potrzebne straszak wojna korporacji ktore rzadza pionkami https://www.youtube.com/watch?v=Ah-I7pQcu3k

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika SurvivorMan

Trafił swój na swego... I

Trafił swój na swego... I elegancko! Chiny to jeden z trzech największych wierzycieli USA, a w dodatku jest to kraj poza zasięgiem środowisk wiadomego pochodzenia... Także jak ruszy czarna lista, to jedyne co Trump będzie mógł zrobić, to ponapinać się w internetach *ROFL*
Wojnę handlową uważam za rozpoczętą.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika baca

najwięcej spraw najwyższego

najwięcej spraw najwyższego szczebla, czyli rangi międzynarodowej mogłoby rozwiązać proste danie z liścia prosiakowi z białego chlewika... prosiak mógłby wówczas ochłonąć, otrzeć z ryja pianę i pomedytować...

taki listek pokoju mógłby w zasadzie zastąpić nawet pokojowego nobla, jeśli chodzi o powstrzymywanie wojen...

Trampek dwa lata temu przeszedł po cichu na judaizm, więc bez liścia będzie bez końca bełkotał, jątrzył, podżegał, podjudzał i pier*olił jak potłuczony...

 

Portret użytkownika Zenek ;)

trump to JOZUE  (katolicka

trump to JOZUE  (katolicka ksywa tw JEZUS)

 

został wybrany na prezia białego wychodka by GRAĆ TĘ ROLĘ
(bo on tez jest AKTOREM z wykształcenia)

 

rolę biblijnego ZYDOWSKIEGO MANIPULANTA i WICHRZYCIELA

 

jaki ma ostatecznie PO WYWOŁANEJ PRZEZ SIEBIE WOJNIE

 

dać ŻYDKOM CAŁY ŚWIAT NA ZŁOTEJ TACY

 

a ponieważ jego "bibijny przodek" był tym jaki się "WSŁAWIŁ" HOLOKAUSTEM CHRZEŚCIJAN

 

rudy tupecik też DO TEGO DĄŻY

 

i to DĄŻY wraz ze swoim brachem w napletku zwanym putinem
(i tym kurduplem co OKUPUJE Palestynę)
 

bo to JEDNA BANDA

PSYCHOPATYCZNYCH ŻYDOWSKICH WYKOLEJEŃCÓW

 

Portret użytkownika 3plabc

Jak już to fałszywym

Jak już to fałszywym prorokiem... Jozue jest natomiast biblijnym przykładem wierności Bogu, a nie kapitalistycznym krwiopijcą, rozwodnikiem, dziwkarzem i oszustem z 3000 spraw sądowych na koncie.... weź się ogarnij i zanim coś napiszesz na temat religii judeochrześcijańskiej może Biblie przeczytaj.

Strony

Skomentuj