Chiny ostrzegają przed ekspansją nowego śmiertelnego wirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Chinach odnotowano pojawienie się nowego ogniska wirusa nazwanego SFTS (Severe Fever with Thrombocytopenia Syndrome), który jest przenoszony przez kleszcze. Zdaniem naukowców może być on bardziej niebezpieczny niż osławiony SARS-CoV-2.

Według najnowszych danych już 60 osób zostało zarażonych, a siedem z nich zmarło. Pierwszą infekcję stwierdzono w prowincji Jiangsu, później wirusem zarazili się również mieszkańcy prowincji Anhui na wschodzie Chin. Objawy zakażenia obejmują kaszel i wysoką gorączkę, czyli są bardzo podobne do COVID-19. Lekarze poinformowali, że u pacjentów zaobserwowano również spadek liczby białych krwinek i płytek krwi. 

 

SFTS nie jest zupełnie nowym patogenem, ponieważ pierwsze przypadki choroby przenoszonej przez kleszcze odnotowano już w 2009 roku w wiejskich częściach prowincji Hubei i Henan. Chińscy wirusolodzy wyizolowali tego wirusa dopiero w 2011 roku. Obecny wskaźnik śmiertelności z powodu wywoływanej choroby wynosi od 16 do 30 procent, zgodnie z chińskim systemem informacyjnym kontroli i zapobiegania chorobom.

 

Podczas gdy infekcja jest przenoszona głównie przez ukąszenia kleszcza, nie można wykluczyć transmisji również między ludźmi. Sheng Jifang, lekarz ze szpitala przy Uniwersytecie Zhejiang, w wywiadzie dla Global Times, wyjaśnił, że wirus może być również przenoszony przez krew lub śluz.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Ja to widzę tak .Siedzi sobie

Ja to widzę tak .Siedzi sobie dwóch facetów jeden ma na imię Bill drugi nie wiem John.Bill mówi słuchaj wymyśliłem przekręt stulecia, nazwę go COVID-19 (no i tłumaczy na czym ma to polegać)John odpowiada, nie no stary za grubo pojechaleś ludzie nie są tak głupi ,zorientują się prędzej czy później nie są bydłem żeby maseczki nosić i się bać bezobjawowej epidemii::)Na to Bill robimy zakład??O jakieś drobne, powiedzmy miliard dolarów??John no ok, miliard to mała kasa a się pośmieje.

Rok później ,widzisz John wyskakuj z miliarda, wiedziałem że to bydło jest wystarczająco głupie.Na to John no ok wygrałeś ,już pisze czek.....na to Bill.Czekaj, a ja podwajam stawke!!!Serio??No ok ale co proponujesz rzekł John.

Wymyślę coś takiego że ci idioci będa się bać przyrody ,będą unikać lasu ,jezior i dla swojego zdrowia będa się kisić w zabetonowanych miastach...hm może epidemia od kleszczy......CDN::)

 

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Portret użytkownika baca

gdzies tak sobie wyczytałem

gdzies tak sobie wyczytałem że pandemia nr1 miała być straszna ale łagodna a ta nr2 juz naprawdę groźna... nie chce mi się szukać gdzie to postanowiono konkretnie ale coś mi świta że w jakiejs komisji w jakimś who lub innym onzecie - jest tyle tych organizacji przestępczych że ciężko je wszystkie zapamiętać...

 

Portret użytkownika Pao1

Tak, chciałbym przeczytać

Tak, chciałbym przeczytać Twoją wypowiedź...

"Gdzieś... Tak sobie wyczytałem, że pandemia nr 1, miała być straszna, ale łagodna, a ta, nr 2, już naprawdę groźna... Nie chce mi się szukać, gdzie to postanowiono konkretnie, ale coś mi świta, że w jakiejś komisji; w jakimś; WHO, lub innym ONZ'ecie - jest tyle tych organizacji przestępczych, że ciężko, jest je wszystkie zapamiętać..."

Zwiększaj zasięg, bo pokazuje to, że na wiekowych, nie masz olewki, a na młodych erudycja, na nie jednym, zrobi wrażenie... Wiedza i ogłada... rzucaj kamieniami w Goliata... Prosto w pysk...

Strony

Skomentuj