Chiny ostrzegają, aby żaden kraj nie mieszał się w sytuację w Hongkongu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Sytuacja w Hongkongu jest coraz trudniejsza, ponieważ demonstranci którzy domagają się demokracji dla swojego regionu tworzą chaos i grożą zajęciem budynków rządowych. Policja próbowała kilka dni temu rozpędzić protesty za pomocą gazu łzawiącego i pieprzowego oraz atakując ludzi pałkami, jednak wszystkie metody na nic się nie zdały.

 

Prodemokratyczne protesty nasiliły się w zeszłym tygodniu. Demonstranci domagają się aby Chiny zezwoliły na wybory w Hongkongu, w których kandydaci nie będą zatwierdzani przez specjalny komitet i zapowiadają jeszcze większy chaos, jeśli żądania nie zostaną spełnione.

 

W ostatnich dniach liderzy akcji protestacyjnej zapowiadali zajęcie budynków rządowych, jeśli szef administracji Hongkongu, Leung Chun-ying, nie zrezygnuje ze swojego stanowiska. Politycy stwierdzali jak dotąd iż nie mają zamiaru wprowadzać żadnych zmian.

 

Stany Zjednoczone zdążyły już wyrazić poparcie dla demonstrantów i powszechnych wyborów bezpośrednich. Jednak minister spraw zagranicznych Chin w trakcie spotkania z Johnem Kerrym powiedział, żeby żaden kraj nie wtrącał się w sytuację w Hongkongu, ponieważ tamtejsza władza sama sobie poradzi z problemem. 
"Sprawy Hongkongu są sprawami wewnętrznymi Chin. Wszystkie państwa powinny respektować suwerenność Chin. Jest to również podstawowa zasada dotycząca stosunków międzynarodowych. Wierzę że żaden kraj, żadne społeczeństwo, nikt nie pozwoliłby na nielegalne działania, które naruszają porządek publiczny." - powiedział MSZ Chin Wang Yi.
Władze w Hongkongu mają nadzieję, że protesty będą przebiegać pokojowo a ludzie z czasem sami się rozejdą. Demonstranci są jednak zdeterminowani i wszystko wskazuje na to, że sytuacja szybko się nie uspokoi. Nie można również wykluczyć, że dojdzie do sytuacji takiej jak na ukraińskim majdanie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika bonus

Niestety widzimy jak wpycha

Niestety widzimy jak wpycha sie demokracje tam, gdzie z góry wiadomo, że doprowadzi do rozpadu państwa. W przypadku chin grozi to ostrym konfliktem. Z historii wiemy, że rozbicie chin na dzielnice, czy autonomiczne rejony spowoduje właściwie likwidację zwartego państwa chińskiego. Łatwiej wejśc do małego państewka w ramach szerzenia demokracji, niz do zwartego tworu państwowego. Chiny nigdy nie stana sie ponownie zlepkiem państewek.to cofnęłoby je w rozwoju, a co najmniej zatrzymało .
i oto chodzi. usa i Usrael chcą w prosty,nie bezposredni sposób pozbyc się zagrożenia.
jesteśmy u progu  konfliktu na wschodzie, uwaga uwaga, nadchodzi....

Portret użytkownika tomasz26

co jest wilkie musi upac co

co jest wilkie musi upac co jest male bedzie wyniesione  tka bylo na poczatka bedzie i teraz .. w jakim mijscu sa teraz tzw.zydzi i gdzie trafia chyba tlumaczyc nie musze depopulacja do poziomu 144  tyle ich wystarczy bopobozny  zyd  i reszta poboznosci to dobre zirno, ktore da dobry owoc  na zyznej ziemi  reszta  zostanie wygladzona ..taka to obedzie depopulacja .. a w jaki sposob to tzw.bog i czyimi rekoma to uczyni juz inna para kaloszy

Portret użytkownika N1KT

Prawda jest tylko jedna -

Prawda jest tylko jedna - Fukushima to KONIEC wszystkiego, łącznie z tym posranym NWO i debilami którymi za tym wszystkim stoją... Może ktoś się połapał w tym wszystkim i nie chciał tej redukcji ludności bo znajdował się na liście do odstrzału, i jeśli już tak to pociągnę was wszystkich do diabła i całe wasze to góNWO...
 

Portret użytkownika tak myśle

N1KT napisał: Prawda jest

N1KT wrote:

Prawda jest tylko jedna - Fukushima to KONIEC wszystkiego, łącznie z tym posranym NWO i debilami którymi za tym wszystkim stoją... Może ktoś się połapał w tym wszystkim i nie chciał tej redukcji ludności bo znajdował się na liście do odstrzału, i jeśli już tak to pociągnę was wszystkich do diabła i całe wasze to góNWO...
 

a co jesli NWO powstanie na bazie ONZ? Na razie utrzymuje sie ze skladek, ale juz powstal plan globalnego podatku od CO2 z samolotów, od tego sie zaczyna, pozniej inne podatki, a jak juz zapewni sobie staly doplyw pieniedzy, to sie oglosi ze dla dobra powszechnego ONZ przejmie rzady nad swiatem.
 

Portret użytkownika Adams

Marzy ci sie kolejna masakra

Marzy ci sie kolejna masakra jak na pl Tian"anmen jak w 89r? To nie te czasy już. Wszyscy jesteśmy o te 25 lat bardziej doinformowani i ucywilizowani. Mam nadzieję, że Chiny sobie poradzą metodami pokojowymi i humanitarnymi bez stosowania dzikiej jak w 89 agresji kiedy to rozjeżdżano na żywca ludzi czołgami.

Portret użytkownika didier

Czy ktoś myśli jeszcze w tym

Czy ktoś myśli jeszcze w tym internecie ? czy ktos nie uległ jeszcze propagandzie ?

NWO, nwo...........

a co jeśli nwo to jedyny ratunek dla ludzi ? a jednynie propaganda wykrzywia ten obraz ?
Obeznani w temacie prosze o konkretne ,,wady" nwo.
Ja piszę tylko na chłodno to co mi przyszło do głowy.

Na moje oko, od wprowadzenia gospodarki wolnorynkowej zaczeło istnieć WASZE NWO. To czego sie obawiacie Jest w APOGEUM i ROZKWICIE tylko masowe obniżenie populacji może to zniszczyć.

Kiedyś, kiedy większośc była w rękach państwowych i państwo sterowało gospodarką, była praca dla każdego, ale nie było jeszcze rozwiniętej technologii więc towaru brakowało.

Dzisiaj gdy wszystko wyprzedano za grosze i sprywatyzowano, towaru jest nadmiar, a ludzie na nic nie stać, rpces bogacenia się najbogatszych GALOPUJE
Przykład
UK -przed tymi dzialaniam dyrektor zarabiał 10x tyle co robotnik
USA -przed tymi dzialaniam dyrektor zarabiał 43x tyle co robotnik

po tych dzalaniach (wolny rynek)
UK - dyrektor zarabiał 100x tyle co robotnik
USA - dyrektor zarabiał 400x tyle co robotnik
w rosji np w1992 roku przecietny obywatel konsumował 40% mniej niz rok wczesniej - przed wolnym rynkiem

DLa jasnośći, kiedyś przemysł, wojsko itd było państwowe. Dzisiaj to wszystko oddano - dosłownie za grosze oddano w ręce prywatne. 
Sami napewno tego doświadczanie, nie zatrudnia was zakład tylko jakis pośrednik !!

W 2003 roku na 100 żołnierzy w iraqu przypadał 1 prywatny kontrachent. Dzisiaj kiedy wojna to czysty biznes gdzie pieniądze PODATNIKA IDĄ NA WOJSKO, na 100żołnierzy przypada ponad 100 prywatnych kontrachentów !!! 
To jest transfer pieniędzy z kieszeni podatników do kieszeni tyranów świata.

Wyzysk i niewolnictwo, inaczej nie da się tego określić.
 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Widzisz, problem polega na

Widzisz, problem polega na tym, że oni nie będą musieli sciągac żadnych podatków, bo systemu pienięznego nie będzie.
500 mln. zachipowanych niewolnikow całkowicie wystarczy  by usługiwać Panom Ziemi, mającym w absolutnym posiadaniu tą planetę. To jest własnie NWO i taki jest właśnie jego plan.
 Jego oczywistość jest tak oczywiście oczywista, że nie sposób ją przyjąć do świadomości..
 Oni nie myślą w naszych kategoriach bytu...
 Gdybyś miał środki i władzę... , chciałbyś sie użerać z 7 mld rozwydrzonej hołoty, z czego dla 3/4 udawać pomoc humanitarną??
 Wtedy łatwo zrozumieć czym jest NWO...
 Osobiście? No chciałbym aby cała planeta należała do mnie a na plażach było duuuuuzo mniej ciał na kocykach z wrzeszczącymi dziecmi...a na drogach i autostradach żadnego samochodu poza moim... Ale ja nie mam ani władzy ani środków by to uczynić...
 No i na prawdę... lubię zagubić się w  tłumie...

Strony

Skomentuj