Chiny opublikowały pierwsze wyniki sekcji zwłok pacjenta z koronawirusem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Sekcja zwłok wykazała, że choroba koronawirusowa 2019 dotyczy głównie płuc. Wciąż brakuje wystarczających dowodów na to, że może to mieć wpływ na inne narządy.

Chińscy lekarze opublikowali raport z sekcji zwłok 85 - letniego mieszkańca Wuhan, który 1 stycznia był hospitalizowany w szpitalu z powodu udaru mózgu, a tydzień później rozwinęły się u niego pierwsze objawy Covid-19. Zdiagnozowano to w 14 dniu leczenia. Mężczyzna zmarł 28 stycznia br. Przyczyną śmierci było „zapalenie płuc wywołane przez nowy rodzaj korona wirusa i niewydolność oddechowa”. Zostało to opisane przez South China Morning Post w odniesieniu do czasopisma naukowego Journal of Forensic Medicine (tom 36, wydanie pierwsze).

 

Autopsja była nadzorowana przez profesora medycyny sądowej na Uniwersytecie Tongji Liu Liang, patologa z trzydziestoletnim doświadczeniem. Wcześniej zauważył, że SARS-CoV-2 wpływa raczej na płuca niż na tchawicę. Jednak dlaczego tak jest, bez sekcji zwłok lekarze nie mogliby się dowiedzieć. Pierwszy opublikowany raport stwierdza, że zmiany zapalne u starszego mieszkańca Wuhan koncentrowały się na płucach. Doszło po prostu do urazów pęcherzyków płucnych. Lekarze sugerują, że patologiczne objawy SARS-CoV-2 są podobne do SARS i zespołu oddechowego Bliskiego Wschodu (MERS), z których wszystkie naprawdę należą do tej samej rodziny wirusów.

 

Jednocześnie zwłóknienie płuc (proces tworzenia tkanki bliznowatej, który prowadzi do zaburzeń układu oddechowego) okazało się nie tak poważne jak SARS, ale zapalenie wysiękowe (kiedy płyn jest uwalniany do tkanek lub jamy ciała z małych naczyń krwionośnych podczas stanu zapalnego) u zmarłego pacjenta z Covid- 19 był bardziej wyraźny. Znaczące przyleganie prawego płuca do opłucnej sugeruje, że ten konkretny przypadek był skomplikowany z powodu zakaźnego zapalenia opłucnej.

 

Jeśli chodzi o uszkodzenie innych narządów, tj. śledziony, nerek, jelit i mózgu - konieczne są dalsze badania, ponieważ pacjent był w podeszłym wieku i miał wiele chorób. Przeszedł kilka udarów mózgu. Wyniki autopsji innych zgonów koronawirusa nie zostały jeszcze upublicznione.

 

Fakt, że lekarze rozpoczęli sekcję zwłok dwóch pierwszych pacjentów z Covid-19 został podane opinii publicznej 16 lutego br. Następnie wyniki procedury zostały przekazane do badania. Jak zauważyli eksperci, badanie patologii nowego koronawirusa jest niezwykle ważne do poznania mechanizmów choroby, jej patogenezy i śmiertelności, a także do leczenia innych pacjentów.

„Nie wiemy, gdzie znajduje się„ wróg ”, jakiej„ broni ”używa do ataku i za pomocą jakich metod możemy skutecznie ograniczyć jego moc. (…) Praca patologiczna jest podobna do „inteligencji”. Z powodu patologicznej anatomii i późniejszych badań rozprzestrzenianie się wirusa w ludzkim ciele można obserwować pod mikroskopem. Będzie można zrozumieć, które organy, tkanki i komórki najbardziej ucierpiały, jaka jest słabość „wroga”. (…) Badanie CT wykazało pojawienie się objawów matowego szkła w płucach pacjentów. Musimy dowiedzieć się, co powoduje ten objaw, czy występuje obrzęk płuc? Krwawienie? Infekcja? Zwłóknienie? Co z neutrofilami, monocytami lub limfocytami? Jeśli nie będzie to jasne, leczenie będzie bezcelowe. (…) Badania patologiczne koncentrują się również na przenoszeniu. Na przykład, jeśli jest to transmisja kału do jamy ustnej, to gdzie jest wirus? W jelitach? W przypadku jamy ustnej, czy jest to przełyk, żołądek, dwunastnica czy okrężnica? Leczenie każdego pacjenta może być zupełnie inne ”- wyjaśnił Liu Liang.

 

Zapytani przez dziennikarzy, dlaczego zdecydowali się rozpocząć autopsję prawie miesiąc po wybuchu epidemii i ponad miesiąc po śmierci pierwszego pacjenta (9 stycznia), lekarz odpowiedział, że to wina biurokracji i skomplikowanych procedur. Według profesora wielokrotnie wzywał do sekcji zwłok SARS-CoV-2 i wysłał oświadczenie w tej sprawie do władz w prowincji Hubei.

„24 stycznia napisaliśmy list do władz w Hubei, w którym podkreślono znaczenie i możliwość sekcji zwłok. Dwudziestego dziewiątego dnia otrzymaliśmy odpowiedź oznaczającą, że możemy kontynuować prace, ale nie została przesłana jako dokument. Później skontaktowaliśmy się z różnymi szpitalami i wszyscy ich lekarze powiedzieli, że wszystko jest w porządku, ale szpital powinien poprosić o instrukcje, raporty, dokumenty i pozwolenia ”- powiedział Liu Liang.

Według stanu na 28 lutego br. 2886 osób zmarło już z powodu choroby wieńcowej w 2019 r. Zarażonych jest prawie 84 tysiące pacjentów. Choroba rozprzestrzeniła się na 48 krajów i prawie wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika budzik

Niemieccy fachowcy twierdzą,

Niemieccy fachowcy twierdzą, że wirus opanuje 60-70% całej populacji, oni już to sobie obliczyli Biggrin Nawet niektóre źródła informacji które uważałem za żetelne, dały się ponieść tej panice... Jedno jest pewne, jest grupa nieludzi, którzy się jak zwykle obłowią jak przy każdym kryzysie, a każdy kryzys od dawien dawna jest i był generowany sztucznie. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Może i kryzys jest generowany

Może i kryzys jest generowany sztucznie ale zawsze jest element niespodzianki, której nie da się wpisać w zaplanowane działania. Ta niespodzianka może zniszczyć zaplanowane wydarzenia i je przeobrazić w coś pozytywnego. Od każdego z nas zależy to jaka będzie przyszłość. Owszem w niedużym stopniu osobno ale razem można przenieść góry. Najgorsze jest jak oddamy stery naszego życia w ręce innych niczym owce idące na strzyżenie. Organizujmy się. 

https://youtu.be/KcjAhDhS-0c

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika budzik

Jasne, organizować się trzeba

Jasne, organizować się trzeba, lecz brnięcie w kierunku polityki i dostawania się w oficjalne kręgi decyzyjne uważam za bezcelowe. Już nie jeden taki z czystym sercem i intencjami był co tak próbował i wiesz co, już go nie ma. A dzieje się tak dlatego, że te kręgi rządzących, to jedna wielka ręka ręke myjąca klika! MAFIA  w białych rękawiczkach.  Bardzo chermetyczna grupa, do której nikt niepowołany nie ma prawa sie dostać i sie nie dostanie, choć pozory wskazują  na coś innego. Nic nie jest takie, jakim się wydaje być. Trzeba szukać innych rozwiązań, one są, lecz do tego niestety potrzeba bardziej ogólnego zjednoczenia. Władza przyszłości, jakakolwiek by ona nie była, ma mieć naturę poziomą, a nie pionową. A wszelakie zmiany muszą wyjść z dołu, a nie z góry.

Portret użytkownika Mojeimię44

Niestety mylisz się. Nie

Niestety mylisz się. Nie uważam, że wszyscy politycy są źli i nieświadomi. Potrzeba tylko uruchomić w nich odpowiednie zachowania. Jeśli będziemy podchodzić tylko w taki sposób, że wszyscy są źli i niedobrzy to po co żyć? Tak jak i są źli ludzie tak samo są i dobrzy. Jak przeprowadzić kraj przez transformację jeśli nie przez politykę? Owszem możemy sobie nawzajem śpiewać i tańczyć sobie zmieniając swoją osobowość ale jeśli nie wpłyniemy na siły polityczne nic to nie zmieni. Ta strona nazywa się zmiany na ziemi to te zmiany zacznijmy. 

https://youtu.be/9WpkdzTPmJg

Jeszcze jedno. Mimo natury romantycznej jestem racjonalistą i wychodzę z założenia, że jeśli sami sobie nie pomozemy to nawet Bóg nam nie pomoże. Rozumiesz? Mamy wolną wolę

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Przeczytajcie sobie art. 256.

Przeczytajcie sobie art. 256. Który nam zafundowali bo to nowa konstytucja. Tu nie trzeba nas chipować. Oni poprostu mogą wszystko. Kochani w Polsce skończyła się demokracja a zaczęła dyktatura. Nowa konstytucja to katastrofa. Mogą przejąć zakłady pracy, domy, mieszkania, spalić ci dom, zmusić cię do kwarantanny mimo, że jesteś bezobjawowy. W telewizji redaktor piasecki pytał się Gowina czemu te przepisy są takie restrykcyjne i to mnie zainteresowało. Sprawdziłem i się przeraziłem. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, który takie przepisy przyjął. To nje jest na wypadek epidemi to jest na wypadek wojny. Taki stan będzie trwał do puki korona wirus nie zniknie a kiedy zniknie? Nigdy. 

Za głoszenie fałszywych informacji można iść siedzieć. Co to są fałszywe informacje? Hehe. No to koniec wolnosci słowa, wolnosci gospodarczej, wolności zyciowej. 

Kiedyś chciałem zorganizować z wami wszystkimi ze znz spotkanie w warszawie, zeby założyć partie. Pamiętacie? Ja pamiętam. Chętnych było jak na lekarstwo. No to mam. Dalej jesteśmy 6 ligowymi gawędziarzami z dialogu których nic nie wynika. Ehhh. Trzymajcie się drzewa.

https://youtu.be/roPQ_M3yJTA

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Admin. Czy jesteście w stanie

Admin. Czy jesteście w stanie zorganizować spotkanie załozycielskie nowej partii politycznej? Oczywiście składkowe. Składka powiedzmy po 100zł. Żeby założyć partię wystarczy 1000 podpisów. To jest ostatni gwizdek. Ja mam caly program. Jestem przygotowany i mogę go przedstawić. Zróbmy coś. Co mamy do stracenia? Życie ucieka. Jest tu tyle mądrych ludzi. Owszem ci ludzie są trochę dziwni ale w jakiej partii są normalni skoro ustalają takie przepisy? Zróbmy to dla naszych dzieci. Wzywam was wszystkich. Zróbmy coś kurwa mać. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika baca

u nas i na ukrainie zero

u nas i na ukrainie zero zachorowań ale ustawa już jest...

tymczasem u żydów już dziesięciu zarażonych żydów jest i ustawy nie ma... antysemicki sejm grubo zaniedbał sprawę województwa izraelskiego, bo gdyby napisał i tam ustawę nie byłoby chorych żydów...

 

Strony

Skomentuj