Chiny opracowują plany megakonstelacji składającej się z 13 000 satelitów

Kategorie: 

Źródło: AI/Zmianynaziemi

Chiny mają nadzorować budowę i działanie narodowej megakonstelacji internetu satelitarnego poprzez koordynację działań głównych krajowych podmiotów z branży kosmicznej. celem jest stworzenie chińskiej wersji systemu bliźniaczego do amerykańskiego Starlinka. 

 

 

Ostatnie komentarze wyższych urzędników wskazują, że posuwają się naprzód plany zmiany wcześniejszych planów konstelacji przez przedsiębiorstwa państwowe sektora kosmicznego i prawdopodobnie uczynienia ich częścią większego projektu Internetu satelitarnego „Guo Wang” lub „sieci krajowej”. 

 

Zgłoszenia dotyczące alokacji widma złożone do Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) przez Chiny we wrześniu ubiegłego roku ujawniły plany budowy dwóch konstelacji o podobnej nazwie "GW" na niskiej orbicie okołoziemskiej, obejmujących łącznie 12 992 satelitów. 

Satelita Hongyan-1 przed startem w 2018 r. Źródło: CAST Źródło: CAST

Dokumenty wskazują, że GW ma składać się z podkonstelacji o wysokości od 500 do 1145 kilometrów i nachyleniach od 30 do 85 stopni. Satelity miałyby działać w różnych pasmach częstotliwości. Zostanie również utworzona firma „sieć krajowa” (Guo Wang), która będzie odpowiedzialna za ogólne planowanie i obsługę budowy satelitarnego Internetu.

 

Obie konstelacje, ogłoszone około 2018 roku, miały składać się z setek satelitów komunikacyjnych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Od tego czasu wystrzelono kilka satelitów weryfikujących technologię. CASC, jeden z producentów urządzeń, planował umieścić na orbicie pierwszych 60 satelitów Hongyan do 2022 roku.  Komentarze sugerują, że starsze konstelacje mogą stanowić część nowego, większego projektu „sieci krajowej”.

 

Nie jest jasne, jak będzie przebiegał projekt, ale rozwój internetu satelitarnego stał się narodowym priorytetem. Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) dodała internet satelitarny do listy nowych infrastruktur jeszcze w kwietniu 2020 r. Niedawno zatwierdzony plan pięcioletni na lata 2021-2026 i dalekosiężne cele do 2035 r. wymagają zintegrowanej sieci łączności, obserwacji Ziemi i satelitów nawigacyjnych. 

 

Chiny zbudowały już swój system nawigacji i pozycjonowania Beidou oraz rozmieszczają satelity Gaofen dla swojego chińskiego systemu obserwacji Ziemi o wysokiej rozdzielczości (CHEOS). Dodatkowo prywatne przedsiębiorstwo Galaxy Space w 202 roku uruchomiło satelitę Yinhe-1 w celu przetestowania komunikacji w pasmach Q / V i Ka. 

 

Ponieważ konstelacje, takie jak Starlink firmy SpaceX i czy brytyjski OneWeb, są już w toku, a Amazon zamawia misje rakiet Atlas 5 dla swoich satelitów szerokopasmowych Kuiper, planowana konstelacja GW jeszcze bardziej pilnie podnosi potrzebę rozwiązania problemów związanych z rozmieszczeniem megakonstelacji, w tym śmieci kosmicznych i ruchu kosmicznego.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jaki to ma sens, tego nie

Jaki to ma sens, tego nie wiem. Ale oni chyba chcą przyćmić tego całego Mózga ! Przyćmić to mało powiedziane ! Oni NAM wszystkim jeszcze pokażą jak się z dupy robi prawdziwą zimę średniowiecza mówąc w naszym narzeczu.  

Portret użytkownika ba19

W Biblii są nauki i prawa

W Biblii są nauki i prawa Boskie takie jak  np. nie morduj , nie cudzołóż , nie kradnij , zwierzęta takich praw nie dostały , więc kto wierzy w ewolucje niech się zastanowi do jakiej grupy się kwalifikuje, do tych co mają prawa Boskie , czy do zwierząt - rób ta  co chce ta , żadnej odpowiedzialności, a rodowód nie ma znaczenia , bo zwierzętom takie nauki  są niepotrzebne :

Przysłów 27 :22  Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie.+

Portret użytkownika Endymion

"W Biblii są nauki i prawa

"W Biblii są nauki i prawa Boskie takie jak  np. nie morduj , nie cudzołóż , nie kradnij", a nawet obrzezaj się.. te prawa były stworzone dla zdegenerowanych żydów, co to nawet higieny fujarki nie potrafili utrzymać i na to musieli dostać "prawo boskie", hehe. Sam Jeshue powiedział, że nie przyszedł do ludów pólnocy, bo tam prawi ludzie są. 

Zwierzęta nie zabijają dla zabawy. Cudzołustwo jest terminem względnym, gdyż ssaki nie są monagamistami. To żydzi okradli Egipcjan i uciekli, w tym czasie u Słowian nie było zwyczaju zamykania domów. 

Promujesz pustynną mitologię, co to nie ma nic wspólnego z Polską i Polakami. 

Ja mam lepsze: ILE BYŚ NIE NAPIERDAL.Ł TŁUCZKIEM PO GŁOWIE NAWIEDZONEGO BIBLISTY, NIGDY NIE ZMĄDRZEJE.. 

księga przysłów Endymiona 1.23/52

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Fred flinston

Wlasnue ma bardzo duzo bo po

Wlasnue ma bardzo duzo bo po.potopie ty glupcze tutaj Izraelici ci obrzezani jako znak nie mylenia sie z innymi zalozyli na ziemiach pozniejszych sliwianskich kult Jahwe. Jyz slowianska ksiega Henocha powstala okolo 4 wieku naszej ery. Widzisz czubku jak jestes zadaniawowy. Zydzi nikgo nie okradli w Egipcie tylko zabrali zrabowane jak i zadoscuczynienue za wymordowanue ich noworodkow i prace w stuletniej niewoli. Ty pewnie jestes wspilczesnym niewolnikiem nazywajacym sue wirtualny spartakus co nie morduje i nie kradnie ..cha cha co za pojeb...przeczysz homosiu kazdemu swemu zdemoralizowanemu pogladowi.to zdecyduj sie jestes spartakusem czy ciotka z mma ?

Portret użytkownika ba19

Do Endymion

Do Endymion

Promujesz pustynną mitologię, co to nie ma nic wspólnego z Polską i Polakami. 

I tu sie mylisz :

Rzymian 5: 12  Dlatego jak przez jednego człowieka+ grzech wszedł na świat, a przez grzech — śmierć,+ i w taki sposób śmierć rozprzestrzeniła się na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli...+

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

15  aby każdy, kto w niego wierzy, miał życie wieczne.+

A co ci dają twoje ideologie , życia wiecznego w spaniałych warunkach na planecie Ziemi ci nie dadzą !

A wiesz po co Bóg Biblii przysłał Chrystusa na Ziemie ????, aby odkupił to co pierwszy człowiek utracił , a wiesz co utracił , życie wieczne w raju Eden :

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Objawienia 21;  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

Starość to choroba prowadząca do śmierci

Objaweinia 21: I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+

A jak w to nie wierzysz to wyznacz date swojej śmierci, Bóg Biblii ludziom wszczepił pragnienie życia a nie umierania !

Kaznodziei 3: 11  Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie.+ Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,+ żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca.+

 

Portret użytkownika Arya

A co ci dają twoje ideologie

A co ci dają twoje ideologie , życia wiecznego w spaniałych warunkach na planecie Ziemi ci nie dadzą !

To, że wierzysz w owe wspaniałe warunki to tu wszyscy wiedzą. Ale czym jest wiara? Ano uznaniem za prawdę czegoś, co może tą prawdą być, ale wcale nie musi. Co zrobisz, gdy twoja wiara okaże się nieprawdziwa? 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika ba19

Do Arya

Do Arya

" Co zrobisz, gdy twoja wiara okaże się nieprawdziwa?  "

Dam dwa proste przykłady z Biblii które sie spełniają na twoich oczach :

Mateusza 24: 14  I ta dobra nowina+ o królestwie+ będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom;+ a potem nadejdzie koniec.+

Tą wspaniałą Nowine głosi miliony takich jak ja na całej planecie Ziemi

A czy to proroctwo sie nie spełni choć było zapisane 2 tys lat temu :

1 Tesaloniczan 5:  Kiedy tylko będą mówić:+ „Pokój+ i bezpieczeństwo!”, wtedy natychmiast przyjdzie na nich nagła zagłada,+ tak jak dręczące boleści na niewiastę brzemienną,+ i na pewno nie ujdą.+

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Spróbuj ty coś przepowiedzieć aby sie spełniło dokładnie za 2 tys lat  i musi sie spełnić albo zagłada czeka ludzkość w wojnie atomowej , ludzkość nie ma wyboru ! , więc i wszystko inne też sie spełni !

Portret użytkownika Arya

@ba, ale nie odpowiedziałeś

@ba, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Pierwsze proroctwo można łatwo zrealizować, po prostu głosząc, ale czy nadejdzie koniec, to zobaczymy, ta część jeszcze się nie spełniła. Drugie.... po skończeniu pierwszej jak drugiej wojny światowej mówiono o pokoju bezpieczeństwie. I prawdopodobnie jest tak również w przypadku mniejszych konfliktów. Więc kiedy przyjdzie ta nagła zagłada? Już wcześniej wykazałem Ci,  jak ŚJ się mylą, jak choćby ze słynnym pokoleniem 2014. Wiesz, w czym tkwi problem? W tym, że ŚJ nie mogą samodzielnie badać pewnych rzeczy, bo organizacja wam tego zabrania. Wszędzie na was czyha Szatan... Jeśli nie możesz badać sam, to poddajesz się manipulacji. Żal mi ŚJ, bo wielu to porządni ludzie, tylko poddają się propagandzie tych, którzy są na szczycie organizacji. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

Ten nawiedzony, znowu coś

Ten nawiedzony, znowu coś pomieszał. Po rekolekcjach gmina wypłaca pensję nauczycielowi, który nie pracował. Cała klasa na rekolekcjach przez 3 dni, a nauczyciel i tak dostaje dniówkę. Nauczyciel podczas rekolekcji powinien zostać wysłany na przymusowy urlop bezpłatny, ale to by skłuciło :kadrę nauczycielską" z proboszczem.. kilka stówek by zabrakło do kredytu na mieszkanie i mamy wojnę nauki z religią, hehe

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

A ja wyczytałem, ze Izrael

A ja wyczytałem, ze Izrael wziął imie od Jakuba,a ojciec Abraham wyszedł z miasta Ur w Sumerze i albo on albo jego zona miała donieszke krwi boskiej,a zatem pochodzili od Enlila albo kogos innego  .wszyscy aniolowie i boscy sumerowie mieli koncowke el, il itd 

Ponoc widać porozrzucany tzw boski kosmodron na Synaju. Ponic widać bliznę i czarna porozrzucaną skałę 

Jest to udokumentowane i dosc zatrważające ,poparte faktami tym,ze potem byla wojna nuklearna po której tzw język morza martwego zapadl się i pogrzebał miasto dosc duże zywcem.

Nie wiem co teraz planują w związku z tymi satelitami, ale to wyścig zbrojeń 

Strony

Skomentuj